Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    iakvvu написа:
    emzo написа:
    Е возията с 16ки си е точно към темата.Някой пробва ли писаното от Стоян за service ресет-а ?Днес ми изпищя нещо и излезе service 1300km.
    Относно возия с 16-ки:разлика почти няма.Имам си 15-ки и 16-ки със съответните размери 195/65/15 и 205/55/16.Само дето разхода с 16-ки става по голям с около 0.5-0.6 литра на 100 км. и колата е малко по тромава.А що се отнася до нулирането на Service Due-пробвал съм този начин и не става нищо.В Автодата пише че единствено с оборудване(софт и комп) може да се нулира.
    А аз ще издам и една малка тайна, ако се докопаш до сервиз с оригинален екзаминер можеш ад направиш сервиз интервала примерно 200 000 км и да забравиш за писукане до сервиз.
    '08 Alfa Romeo 147 Q2
    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

    Коментар


      Не става, пробвах преди малко.Имам 1396км. Какво става като ги мина ? Ще писука само ли ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        Не става, пробвах преди малко.Имам 1396км. Какво става като ги мина ? Ще писука само ли ?
        Няма да писука само преди да ти изпише CHEK OK ще изписва SERVICE DUE.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          Не става това с махането на service due. Гадни лъжци има в нета. Обаче мога да предложа друг подход. Вижте това: http://canhack.de/viewtopic.php?f=11...+command#p2192 и най-вече тази част: 6D3 8 00 00 00 xx xx 00 00 00 xx xx= km’s to service (bit 25 bis 40 - letzte bit vom 5. byte nicht benutzen!) 0 bis 20000 km 6D3 8 00 00 00 00 00 xx 00 00 xx = days to service (9 bits - erste bit vom 7. byte auch benutzen!) 0 bis 366 tage по-добре на английски (превод с гугъл): 6D3 8 00 00 00 xx xx 00 00 00 xx xx = km’s to service (Bit 25 to 40 - last bit not byte of 5 use!) 0 to 20000 km 6D3 8 00 00 00 00 00 xx 00 00 xx = days to service (9 bits - first of 7-bit byte and use!) 0 to 366 days Освен това се твърди, че сървис интервалите са 7 и може да се преодолеят "софтуерно
          Fiat Stilo 1.8 16V

          Коментар


            iakvvu написа:
            emzo написа:
            Не става, пробвах преди малко.Имам 1396км. Какво става като ги мина ? Ще писука само ли ?
            Няма да писука само преди да ти изпише CHEK OK ще изписва SERVICE DUE.
            На мен това ми изписва...е и какво?
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              GTipo написа:
              На мен това ми изписва...е и какво?
              Еми досадно е!
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                При мен има само чертички.Да ги снимам ли,за да ги видите?
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  GTipo написа:
                  iakvvu написа:
                  emzo написа:
                  Не става, пробвах преди малко.Имам 1396км. Какво става като ги мина ? Ще писука само ли ?
                  Няма да писука само преди да ти изпише CHEK OK ще изписва SERVICE DUE.
                  На мен това ми изписва...е и какво?
                  Не е фатално.И при мен е така от близо година и все на мога да се наканя да отида и да го изчистя този надпис.Това съобщение е като пейджър за сервиз,било то за смяна на малсо или някаква профилактика,а не съобщение за грешка.
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    С KTS може ли да се ресетне ?
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Мисля че да.Поне момчето при което ходя размаха един KTS и каза че става с него,но аз така и не намерих време.
                      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                      Kawasaki ER-6n'2012

                      Коментар


                        Ми колегите от The FIAT Forum твърдят, че са намерили начин да се справят със Service due съобщението. Както пише в темата Stilo CAN Bus Question, освен че са намерили съответните команди, даже са написали програмка, с която и простосмъртните могат да си рисетват сервизния интервал. Проблемът е, че:
                        This application will be available only to members f the Fiat Forum who have donated, have a post count of at least 100 and have not been Banned.
                        Та, ако има някой от нас, който да отговаря на критериите, да пише едно ЛС на PhilipB и да я поиска (пък и да не отговаря съвсем, може да опита). След това ще се разберем.
                        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          Pecho написа:
                          Ми колегите от The FIAT Forum твърдят, че са намерили начин да се справят със Service due съобщението. Както пише в темата Stilo CAN Bus Question, освен че са намерили съответните команди, даже са написали програмка, с която и простосмъртните могат да си рисетват сервизния интервал. Проблемът е, че:
                          This application will be available only to members f the Fiat Forum who have donated, have a post count of at least 100 and have not been Banned.
                          Та, ако има някой от нас, който да отговаря на критериите, да пише едно ЛС на PhilipB и да я поиска (пък и да не отговаря съвсем, може да опита). След това ще се разберем.
                          Радо? Аз съм доста под тез критерии.Васко беше при мен вчера. Грешките на диагностики по сервизите не са това, което са :D
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            И аз съм доста под критериите :D Но програмката не е само за този ресет...
                            Fiat Stilo 1.8 16V

                            Коментар


                              Абе и аз съм под тях Имам гайд там написан, но недостатъчно постове.
                              '08 Alfa Romeo 147 Q2
                              ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                              Коментар


                                Ми да почваме да спамим там тогава :DЗаредих преди малко 7.7/100, а по трип - 7.3/100.Маршрута ми е през делничните дни е по 1-2км.Доволен съм.Мноооого.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X