Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stefan Hadjov написа:
    emzo написа:
    Каква е ск. кутия (производител и номер) на Стило с ДВГ - 192A1.000.Някой ремапвал ли го е и как стои въпроса със съединителя(буксува ли) ?
    След ремап съединителя буксува само когато е износен или не е в ред.Скоростната кутия може да издържа 400 Nm пикови натоватвания,но съединителя не може.Нито демферния маховик може.
    Да това и на мен тунера който ми писа втория софтуер го каза, че колата трябва да е приблизително малко под 330 Nm и това е безопасния лимит за маховика при продължително и ежедневно ползване, всичко друго до 400 се поема, но е опасно и рано или късно ще го скапе.
    '08 Alfa Romeo 147 Q2
    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

    Коментар


      @radoslavp - знаеш ли кой е производителя на ск. кутия и номера и, по каталога на производителя ?Ето какво имам предвид, това е за Браво, но го давам като пример - http://www.fptpowertrain.com/eng/app..._eu_sa.htm#g32 (С510)Ако ск. кутия е като на 147 , значи ще държи
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        @radoslavp - знаеш ли кой е производителя на ск. кутия и номера и, по каталога на производителя ?Ето какво имам предвид, това е за Браво, но го давам като пример - http://www.fptpowertrain.com/eng/app..._eu_sa.htm#g32 (С510)Ако ск. кутия е като на 147 , значи ще държи
        Точен производител и номер по неговия каталог немога да ти кажа, не ги знам. Сега като ги гледам по ePER кутията на 147-цата и Стилото доста се различават, но пък и в коша се окачват по различен начин. Аз изхождах от това, че моторите M15 na 147 и M50 на Стило са еднакви, както и доста от външната карантия, което навежда и на мисълта че скоростните кутии няма да са кой знае колко различни, естествено това е мое предположение и може да съм в голяма грешка. Някой който се е сблъсквал наживо и с двете трябва да изкаже компетентно мнение.
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          Може ли да питам как си чистите рефлекторите? Прочетох в темета че някой щеше да ги чисти.
          FIAT STILO SW 1.9 JTD 115

          Коментар


            Аз бях писал,но оше не съм правил нищо.Иначе трябва здраво разглабяне на фара. И ако рефлекторите са зле,следва изпращане за рециклиране.Хубаво е да се полира и самото стъкло на фара.Може и пластмаса да е,не съм обърнал внимание.Левия ми фар е DEPO.Пълен ташак,няма настройване.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              Red Storm написа:
              Аз бях писал,но оше не съм правил нищо.Иначе трябва здраво разглабяне на фара. И ако рефлекторите са зле,следва изпращане за рециклиране.Хубаво е да се полира и самото стъкло на фара.Може и пластмаса да е,не съм обърнал внимание.Левия ми фар е DEPO.Пълен ташак,няма настройване.
              Моите са зле. И пластмасата отпред, и рефлекторите. Къде мога да ги поправя?Не ми се ще особено да взимам нови фарове. Но май натам отиват нещата.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                Аз съм пращал рефлекторите на Бравото в Стрелча.Фирмата е ЕВЕРТ-ЛАК.Свършиха си работата перфектно.Струваше ми 15лв на рефлектор.Не знам на Стилото рефлектора на късите колко е по-голям.Варианта с нови фарове не е добра идея.Десния ми фар е чисто нов,както споменах,но покритието на рефлектора е видимо по-тънко.Колко ще издържи,не се знае.А оригиналния фар на Стилото е AL(Automotive Lighting) и сигурно струва над 300лв.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  radoslavp написа:
                  Намерих къде са машинките и всичко е така както го описа, но ебаси няма никакво място за работа. Колата трябва да се разкости определено, заради което се отказвам за момента със заниманието. Колегата 1115 е на море, а цялото бойно снаражение е при него. Сам пред блока съм обречен с тия тъпи фарове. Аз тайно се надявах, че с тънки и чевръсти ръце ще го излъжа, но никакъв шанс .... десния фар при течноста за чистачки е иди доиди, но при акумулатора без сваляне на кори и гума забрави там и до капачката немога да стигна. Писна ми да разкачам за 1 крушка половината кола, тая гума ми се събраха за последния месец сигурно 10 сваляния вече. Ще правя всичко като хората когато купя ксенони на къси - дълги, бели габарити и разкача цялата муцуна. Мерси все пак за хелпа, поне ще знам какво да търся като разбия.
                  Преди малко свалих и двете машинки. И двете са Automotive lightning - made in Gemany....Лявата я свалих с къса отверка, съвсем внимателно и с много псувни през капака, дясната като свалих само подкалника.Някой ще се усъмни ли в това, защо не работят?Излиза че цялата схема се контролира от този TLE 4209 A и вероятно е дефектирал и в двете машинки.Днес разгледах внимателно рефлекторите - ок са си, проблема са пластмасите отпред.Ще взема да си поръчам някой комплект за поправка, ама кой!?
                  Прикачени файлове
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    Аз ще потърся от къде може да си набавиме този елемент и да купиме някакво количество 20-30 броя примерно ако има и е с поносима цена, сега му дръпнах и datasheet-a.Между другото искам да споделя нещо интересно, след почистването на throttle body-то и най-вече MAP датчика показанията по board компютъра ми се промениха в добра насока. Преди показанията на нормалния среден разход се въртяха около 9.6-9.3/100 след ресет. Когато пуснех да засека за някакъв интервал по Trip B компютъра тогава ми показваше по-човешки стойности. Сега забелязах, че след ресет на средния разход снощи тръгнах от 8.7 и стигнах за една нощ каране до 8.1/100 градско по показание. Все още не съм пускал Trip B да засека за 100 км примерно, но определено се чуствам по-щастлив, че показанията започнаха да стават адекватки. Иначе не забелязвам колата да харчи по-малко от преди чистенето, или поне не по стрелка.
                    '08 Alfa Romeo 147 Q2
                    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                    Коментар


                      При мен МАР беше много зле,а ЕГР почти идеално.Свети ми и индикацията за свещите.Имам съмнения в релето.Успокоиха ме,че е само 160лв и не подлежи на ремонт.Не подлежи ли....ей ся ще го смъкна.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        radoslavp написа:
                        Аз ще потърся от къде може да си набавиме този елемент и да купиме някакво количество 20-30 броя примерно ако има и е с поносима цена, .....
                        Аз трябва да търся машинка, тази, с клеясалата платка е въртяла маса време в едната посока, и е прецакала резбата. Сега си трябва нова.Намеря ли машинки, ще ги топна или в силикон, или в епоксидна смола - само платката.Между другото, Automotive Lightning прави всички фарове за немски автомобили, това е фирма на Magneti Marelli.До къде стигна с търсенето? Аз съм на камък - товае специализирана схема - никъде я няма!
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          Ще ти дам моята стара машинка.Платката е дефектна,но механично е добре.Дай адрес на ЛС и я пращам.
                          Octavia RS
                          Evo 10-служебната играчка.

                          Коментар


                            Благодаря за предложението! Но не знам дали ще намеря схемата...Тази с цъфналата интегралка е ок като платка, и си мисля да пробвам да прехвърля интегралката ан другата, да видя дали ще стане. Ти откъде намери машинка? Аз също мисля да търся, и от тези двете да се пробвам да направя една, те са еднакви иначе.П.П. дали не мога да карам известно време без машинки?
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              Аз взех от VW.Стават от всички модели ,произведени 2000-2002г.Става и от бус. Някъде четох,че дори цялата VAG група ползват еднакви машинки през този период. Без машинка можеш да караш,но рефлектора мърда нагоре-надолу.Аз сложих малко дунапрен между рефлектора и стойката на машинката.Но не съм карал с включени свтлини,за да не се стопи дунапрена.Може да се подпре и с малко парченце дърво.
                              Octavia RS
                              Evo 10-служебната играчка.

                              Коментар


                                Днес, ако има време ще се пробвам и аз да направя това като radoslavp. Стига да ми дадат гараж.Относто това...от там ми се струва че омаслява, нормално ли е това?!
                                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X