Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не ми работи оборотомера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не ми работи оборотомера

    Колеги не ми работи оборотомера и се чудя от къде да почна да търся проблема Ако някой е имал подобен проблем или знае ще съм благодарен ако сподели своя опит, мерси предварително.
    Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

    #2
    И моя оборотомер отказва, особено когато е по-влажно , предполагам лоши контакти на таблото, при мене проблема се решава с подаване на газ и изненадващ бърз и рязък удар по таблото , но смятам да го разглобя скоро (таблото) понеже имам изгорели крушки за смяна и бели километражи за монтаж и да почистя всички контакти.
    който псува - буксува
    FIAT BRAVO 1.8GT 16V
    Господ направи колите бензинови,
    после се появи немеца и ги направи нафтови печки.........

    Коментар


      #3
      stefanoff написа:
      ..... при мене проблема се решава с подаване на газ и изненадващ бърз и рязък удар по таблото.....
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        На мен ми се случи така с цялото табло,изключваше от време на време (е докато не го оправих), и се оказа че му намерих цаката,грешка в компютъра.И когато ми направи пак фасон-махам клемата на акумулатора и се оправя.Скоро не ми се е обаждало,но......и да се обади знам как да го оправя.Че така де пробвай това,може да е грешка в компютъра.
        FIAT BRAVA 1.9TD-182A8.000

        Коментар


          #5
          Stefanoffя се обади като тръгнеш да отваряш таблото pls ако искаш остави ЛС ще обясня
          Fiat Tempra, 1.6, 1991

          Коментар


            #6
            Предполагам при мен не е от компютъра, понеже всичко остало по таблото си работи, с изключение на 2 крушки и горивомера( проблема беше в датчика в резервоара), а първия път когато спря да работи беше при един дъжд и затова стигнах до заключението, че е лоша връзка защото, веднага разглобих таблото и го позачистих( но не използвах контактен спрей) и си тръгна като нов, но след известно време пак започна да не работи. Иначе за удара може и да не е изненадващ, но за предпочитане да е рязък Баси сложното изречение изчатках
            който псува - буксува
            FIAT BRAVO 1.8GT 16V
            Господ направи колите бензинови,
            после се появи немеца и ги направи нафтови печки.........

            Коментар


              #7
              Не, не, все пак мисля, че изненадващ ще е най-добре Не прави компромис с качеството и компонентите на удара.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Значи ще пробвам номера с лошия контакт защото с удар (без значение дали е изненадващ или не ) не се оправя Ще наръся всичко което видя с контактния спрей но все пак произлиза следният въпрос:Има ли някакви особенности при разглабянето на таблото на Пунтото или само трябва да се развият двата шестограма на стъклото и то се изважда?
                Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

                Коментар

                Working...
                X