Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото ми поутесня......избор на по-голяма кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото ми поутесня......избор на по-голяма кола

    Колеги при вече второ Пунто............ ми се кара нещо по-голямо, да не се оливаме в мощност и разод. Мисля нещо за Либра комби 1,8 с инжекцион или 1,9 жтд 115? Дайте предложение, разбила се и разумен бюджетдо към 4000лв
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    За тези пари Либрата няма алтернатива.

    Коментар


      #3
      Дай още малко пари и една Крома етоти голема кола

      Коментар


        #4
        Либрата е на база на някоя от алфите в средния клас. Ако ги сложиш една до друга с Мареа, няма кой знае кавка разлика, та предполагам същата база са ползвали. Много, ама безкрайно много далеч е от идеята за "голяма" кола. Конкретно я сравнявам с Мондео, C5, дори Вектра е по-голяма. Освен Крома, сред големите фиат май няма друг представител.

        Коментар


          #5
          Е аз не искам чак най-голяма, нещо в тоя клас, също се заглеждам и за Сценик до 2004 купето? забравих да пиша че всеки ден минавам 40-50км от които 10км градско :D
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            По-скоро Ксара Пикасо в тоя случай. По-добре е разпределена отвътре и не е такава теснотия в краката.Фиат няма представител в тоя клас. Улис евентуално, ама то си е вече пълноразмерен ван.

            Коментар


              #7
              Дизеловите 1.9 DCI сценици са ужасно шумни!Направо може да ти разбие психиката, ако караш повече от 50 км...Като цяло, само возията им ми харесва.Просто нищо не си е на мястото в интериора на тия коли.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                Дизеловите 1.9 DCI сценици са ужасно шумни!Направо може да ти разбие психиката, ако караш повече от 50 км...Като цяло, само возията им ми харесва.Просто нищо не си е на мястото в интериора на тия коли.
                Колега, застреляй се Вярно, че повдигачите им не са хидравлични, ама това дето пишеш са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Аз бих се спрял на Либра и Крома от италианките. Но Пежо 406 комби или 307 комби са добър избор според мен, също Ситроен C5 е добър вариант, малко по-голям е, Мазда 6 също не е лоша, поне като купе. Има много варианти за по-голям автомобил, въпросът е, ще издържиш ли на поддръжката.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    M5kov написа:
                    Дизеловите 1.9 DCI сценици са ужасно шумни!Направо може да ти разбие психиката, ако караш повече от 50 км...Като цяло, само возията им ми харесва.Просто нищо не си е на мястото в интериора на тия коли.
                    Колега, застреляй се Вярно, че повдигачите им не са хидравлични, ама това дето пишеш са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.
                    Всеки ден въртя по 100 км извънградско на такова и от зор го казвам Че го държа в обороти-държа го, ама си е шумен.Много по-шумен е от фиатски TD/JTD.А и е тромав. Мареата ми без дебитомер вървеше по-добре. Все пак си го водят и 90 к.с., но разликата се усеща.Иначе е здрава пущината... За 60к км само носачите/тампоните й смениха. Сега е на 240К.Аз не бих взел такова, иначе по улиците е пълно Упорито не мога да намеря такова за части
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      С5 в тоя бюджет - не.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #12
                        То като погледнах цените на Крома....май и тя отпада. Започват от 5500, поне външно читавите.

                        Коментар


                          #13
                          Вариант дизел при сценика не, там сам мислил за 1,6 16в 110 коня по новия мотор + АГУидизел само JTD /може и стило комба/, или ако събера пари за 1,5 dci Логан тяхната комба която е доста голяма :D
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            Само да вметна,че няма Фиат или Алфа дето да возят като Либра.И тя няма нищо общо с Мареа.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #15
                              bmahob написа:
                              Вариант дизел при сценика не, там сам мислил за 1,6 16в 110 коня по новия мотор + АГУидизел само JTD /може и стило комба/, или ако събера пари за 1,5 dci Логан тяхната комба която е доста голяма :D
                              Само не взимай Логан, ще си тотално разочарован. Не гледай външните габарити, които са приемливи, вътре е тясна и некомфортна, много некомфортна, говоря за стария и за най-новия модел, от опит.
                              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                              Коментар

                              Working...
                              X