Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По мои сметки с климатик ми вдига разхода с около 1 литър. Ако трябва да пестя гориво, климатика е последното нещо от, което ще се лиша. Оня ден на връщане от вилата установих, че съм спокоен, внимателен, кондиционен, любящ, толерантен и въобще далеч по-прекрасен :D в прохладното купе.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      Според моите наблюдения, при каране в София, раходът е по-висок с 0.8 до 1.0 литра . Сега измих много хубаво двата радиатора +интеркулера, и ще споделя отзиви тези дни. При климатика се усеща разлика, а при ускорението - ще видим. А автора на въпроса - emzo - дори няма отвори за интеркулера :мргреен:

      Коментар


        ogi28b написа:
        Според моите наблюдения, при каране в София, раходът е по-висок с 0.8 до 1.0 литра . Сега измих много хубаво двата радиатора +интеркулера, и ще споделя отзиви тези дни. При климатика се усеща разлика, а при ускорението - ще видим. А автора на въпроса - emzo - дори няма отвори за интеркулера :мргреен:
        Направих му днес Оги.

        Коментар


          Е тя затова зимата гори толкоз малко, щото не може да настине :D
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            ..

            Навсякъде в специализираната литература дават преразхода с климатик като литър на час.

            Коментар


              Re: ..

              Kroko61 написа:
              Навсякъде в специализираната литература дават преразхода с климатик като литър на час.
              Като караш "Фадрома" може би :P
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                В.Търново-Казанлък-Пазарджик-Милеви скали-Пазарджик-Панагюрище-Стрелча-Старосел-Хисаря-Казанлък-Стара Загора-София общо 1000 км. от които 20 км. градско в Казанлък и 100 км. градско в София със 55 литра от ЕКО В.Търново.На мен не ми се смята колко ми е разхода извънградско и ми стига това ,че изминах това разстояние със въпросните литри.Скорост на движение съгласно правилника и закона за движение по пътищата.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  Карал съм една година пежо 307 комби, 2.0HDi двигател, колата е 2004 годинаслед известно каране и разработване от 5-5.5 извънградско падна под 5 и сега е някъде 4.5 (при съвсем нормално каране, да горя 3 литра повече, за да стигна с 5-10 минути по-ранопросто не си заслужава)Градско харчи някъде 6, ама все пак съм от Плевен и там съм я карал..Тук в София ще да харчи някъде 7-7.5, с климатика вероятно 8...

                  Коментар


                    2004 е Hdi
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      BO написа:
                      Оги, виж какво става като караш 2.4жтд като атмосферен дизел.Разхода е само в София.С един резервоар от 59,25 литра - 909,6км (б.р. 6.51 / 100 ) пробег Рекорд
                      Приближавам се - на вчерашното зареждане съм на 6.55 / 100 (222 км) . От утре - без климатик, да видим...

                      Коментар


                        Ланчия Либра 2.4Jtd 140кс смесено ми показва 4.4-4.3 при средна скорост 60км. Само в София стига до 6л/100км нормално каране без никакви издувания и оборотомера не преминава 2000об/м. Това го казвам по показанията на компа, на колонка не съм я засичал.

                        Коментар


                          Re: ..

                          Kroko61 написа:
                          Навсякъде в специализираната литература дават преразхода с климатик като литър на час.
                          Колега, това, че караме дизели не означава да си мерим разхода като комбайнери-на моточасове. Извън ТКЗС-то разход на градско-6.7л., 6.8л. с няколко кратковременни включвания на климатика.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            Браво ЖТД764 км - половината градско и другата половина извънградско. 6.05 л/100км. през повечето време с климатик.
                            Bravo JTD 105 '98

                            Коментар


                              Моята почти не гори ( виж по-горе ), но оня ден ми изгоря 1200 лв. Изкара ги през моя ауспух. От тук нататък ако иска 3л. /100 км. да ми гори пак ще се сърдя - първо на себе си и моя късмет после на нея. : А смятах да я разходя до Гърция и то навътре - сега ако оживее ще я закарам да подиша чист въздух на Банско за да и се отворят дебитомера, ЕГР-а, турбото, вентилатора, да се опознаят новите бутала и сегменти. Аз черпя. Иначе ми гори 6/100 смесен разход и данъка ми е от ниския, колицата ми покрива и ЕВРО 3, 2001 година е (последната от конвейра преди да се качи първото Стило), цвят сив металик с халогени, барче под лакътя, чистачки на джамчетата, матирани прозорци, антена, радио, акумулатор и аз.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                ntodorov написа:
                                Моята почти не гори ( виж по-горе ), но оня ден ми изгоря 1200 лв. Изкара ги през моя ауспух. От тук нататък ако иска 3л. /100 км. да ми гори пак ще се сърдя - първо на себе си и моя късмет после на нея. : А смятах да я разходя до Гърция и то навътре - сега ако оживее ще я закарам да подиша чист въздух на Банско за да и се отворят дебитомера, ЕГР-а, турбото, вентилатора, да се опознаят новите бутала и сегменти. Аз черпя. Иначе ми гори 6/100 смесен разход и данъка ми е от ниския, колицата ми покрива и ЕВРО 3, 2001 година е (последната от конвейра преди да се качи първото Стило), цвят сив металик с халогени, барче под лакътя, чистачки на джамчетата, матирани прозорци, антена, радио, акумулатор и аз.
                                Колега какво се случи с колицата?
                                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X