Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пловдив- Балчик през Бургас и обратния маршрут през Айтоския проход- общо 1096км. Това с малко градско градско-около 150км и зарядка от 62,7л дизел. Ако смятам правилно, това прави среден разход 5,7л.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      Кубрат-Добрич-Кубрат 365км.Заредих 50 лв нафта на цена 2.59 което е околу 19.4 л.Не съм жалил педала на газта и средна скорост от 100-110 км идва разход 5,3/100Колата е Пунто 1.9 жтд

      Коментар


        mitaka_neikov написа:
        iwo19 написа:
        тук ми е правен ремапа , ако нещо ти говори и ако спориш прати 100 кинта на Велимир да ми направи дино тест, че да не те съди за повече.
        Колега много се впрягаш ми се струва, надали някой ще ти прати пари да си качиш колата на дино :D Само неразбрах кой кого щял да съди И да не съм офтопик Варна- Търново - Емен - Варна - среден разход 6.5/100Иначе последните 500-600 км средния ми разход е към 10/100
        Колега, изобщо не се впрягам - да си беше впрегнал малко мозъка да прочетеш кой може да се впрегне. Дали ми е колата 105 или 155 кс не ми пука, но написах къде е правен ремап и това е сериозна фирма и когато някой почне да пише неща уронващи авторитета на такава фирма , може да пострада финансово. Иначе на ниво квартални моабети всеки може да приказва каквото си иска, но написано в сериозен форум може да донесе кахъри, ако ме разбираш, и маперите четат форумите не само хората без работа.

        Коментар


          iwo19 написа:
          Колега, изобщо не се впрягам - да си беше впрегнал малко мозъка да прочетеш кой може да се впрегне. Дали ми е колата 105 или 155 кс не ми пука, но написах къде е правен ремап и това е сериозна фирма и когато някой почне да пише неща уронващи авторитета на такава фирма , може да пострада финансово. Иначе на ниво квартални моабети всеки може да приказва каквото си иска, но написано в сериозен форум може да донесе кахъри, ако ме разбираш, и маперите четат форумите не само хората без работа.
          Много добре прочетох какво си написал Мерси за личното отношение към мозъка ми, нямаше нужда. Едва ли си му на нивото.Въобще не ми дреме къде си си правил колата, това е тема за разход на гориво!
          FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

          Коментар


            Разход под 5 на 100 е напълно постижим при мене. Дестинация Сандански-София умерен трафик 3-ма възрастни + дете багажник пълен до горе /жена ми е много старателна в това начинание.../ 4.8 л./100км. до влизане в София разхода беше 4.7 л/100км. при средна скорост 81км/ч. От Владая до Плиска се качи на 4.8 и средната скорост падна на 68км/ч. В обратната посока София-Сандански разхода беше 4.4 л/100кмч., за съжаление от това нямам снимков материал, но е логично към Сандански е повече спаускане а на обратно е повече изкачване. Дизел от бензиностанция Еко + RedX за почистване на горивната система. Според мене добавката сваля също разхода защото при други засичания на София-Сандански не съм я свалял под 4.7л/100км. Иначе среден разход градско София-извънградско около 50 на 50 6.5л./100кмhttps://www.youtube.com/watch?v=b1s7gCsg_c4
            Fiat Croma 1.9Mjet 8V

            Коментар


              trota написа:
              Разход под 5 на 100 е напълно постижим при мене. Дестинация Сандански-София умерен трафик 3-ма възрастни + дете багажник пълен до горе /жена ми е много старателна в това начинание.../ 4.8 л./100км. до влизане в София разхода беше 4.7 л/100км. при средна скорост 81км/ч. От Владая до Плиска се качи на 4.8 и средната скорост падна на 68км/ч. В обратната посока София-Сандански разхода беше 4.4 л/100кмч., за съжаление от това нямам снимков материал, но е логично към Сандански е повече спаускане а на обратно е повече изкачване. Дизел от бензиностанция Еко + RedX за почистване на горивната система. Според мене добавката сваля също разхода защото при други засичания на София-Сандански не съм я свалял под 4.7л/100км. Иначе среден разход градско София-извънградско около 50 на 50 6.5л./100кмhttps://www.youtube.com/watch?v=b1s7gCsg_c4
              Пфф супер ти е разхода колега. С автомата минималния е 5,7-5,8, което си е точно литър отгоре. Но пък ти си и 8V. Имаш ли някакви по дълги засичания на градски разход?
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                Ами засичания по дълги май не ми се е случвало, общо взето всяка седмица имам и малко извънградско. Най много съм я виждал да качва до към 10.5 л/100 км много тежък трафик със средна скорост 18 км/ч. Иначе 8-8.2 при средна скорост 25-28 км/ч
                Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                Коментар


                  Дните по празниците направих 150км градско в София, като малка част беше по околовръстното. Средна скорост 30км/ч - точно 9.0л/100 по борд компютър. Иначе междинни отчети забелязах при навъртени над 100км - при 32км/ч средна скорост - 8,5/100 при 26км/ч - 9,5/100. Горе долу нормално, трябва да засека сега и с пълно - пълно.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    emzo написа:
                    Майтапа настрани ама аз наистина гоня 3 на 100.
                    Айде стига толкоз заигравки: Ся за 0.3л разлика няма да я скопяваме откъм мощност.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      emzo написа:
                      Майтапа настрани ама аз наистина гоня 3 на 100.
                      Айде стига толкоз заигравки: Ся за 0.3л разлика няма да я скопяваме откъм мощност.
                      колко лт разлика дава между компа и помпата на бензиностанцията , щото с мапнато еку компа не дава точни данни ,
                      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                      ESP ASR CC HH MSR 6AB

                      Коментар


                        3.61
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          emzo написа:
                          3.61
                          Ти сега какво - дразниш ли? ...нали се сещаш другата седмица какъв разход ще ти снимам
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            emzo написа:
                            emzo написа:
                            Майтапа настрани ама аз наистина гоня 3 на 100.
                            Айде стига толкоз заигравки: Ся за 0.3л разлика няма да я скопяваме откъм мощност.
                            Имаш ли платно за попътен вятър :D
                            Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                            Коментар


                              Виж това е идея !
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                голям разход

                                Здравеите, аз съм нов във форума и ако съм направил ниакаква грешка по темата , извинете не е нарочно Имам проблем преди 2 дена си купих фиат браво 1997год. 1.9тд 100 к.с. със дизел малко над 2-рата черта изминах към 45,46 км. това нормален разход ли е като за 1,2 ден със колата ? Молиа за помошт
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Working...
                                X