Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракане при Марея 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Synthy написа:
    Е това, че при теб не са били повдигачи, значи ли че при всички с 1.8 тракането означава износени бутала ?! Айде недей така, твоят мотор е по-скоро изключение, отколкото правило.
    А дано да не е това което беше при мене,но бъди сигорен,че точно това тракане (което е пуснал колегата: http://www.youtube.com/watch?v=FUuhf...ature=youtu.be) не са повдигачи повярваи!
    Fiat Stilo 1.9 JTD

    Коментар


      #32
      Ето така звучът повдигачи http://www.youtube.com/watch?v=kTKFh_uovDc
      Fiat Stilo 1.9 JTD

      Коментар


        #33
        Колега, излишно е да спорим, но по пътя на логиката няма как буталата рязко да се износят при смяната на маслото, и след добавка пак да утихнат. Аз също не съм почитател на добавките, и ако бях на мястото на колегата, щях да сменя маслото, вместо да слагам такова нещо. Аз също съм забелязал, че след 200-300 км по магистрала, тракането и при мен изчезва, което също подкрепя тезата, че е от повдигачи - след дълъг период на голямо налягане на маслото, все пак успяват да се напълнят както трябва. А и, предполагам, след повече от 100 000 км звука щеше да се промени, ако проблема беше в буталата.

        Коментар


          #34
          Защо да е за ремонт мотора? Сега слизам да припаля моя, да видя как трака.
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #35
            alvanovo написа:
            Защо да е за ремонт мотора? Сега слизам да припаля моя, да видя как трака.
            Така ли мислиш че трябва да работи бензинов мототор? Та моито JTD рабти по тихо и не меля така! Ама на мене хич не ми се спори с вас. Кой от вас пробва да смени повдигачите като е от тях?
            Fiat Stilo 1.9 JTD

            Коментар


              #36
              Днес сутринта като запалих колата,притрака слабо около 20-на секунди след това тракането утихна.Поне за момента има ефект.Утре ще пътувам на по дълго разтояние и след като се върна ще пиша какво е положението.
              Fiat Marea 1.8 16v HLX
              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

              Коментар


                #37
                Колега, виждам че си от Русе, ела в сряда на сбирката на Жорела в 19 часа, и ще го видим и чуем как работи на живо. Тогава вече ще имаш верен отговор. Има колеги които се занимават постоянно с ремонти на ДВГ, ще си обади. Ако искаш пиши на ЛС, ше ти пратя скайп да се чуем и да видим може ли да решим проблема без излишни разходи.Такова масло ми наляха и на мен първия път, но след това аз си купувам маслото и наливам само Селения. Не мъчи машинката с масла от варели, защото не се знае какво има в тоя варел. Само запечатано в оригинална опаковка. То затова и с добвката се е оправил мотора. Селениа си има добавки против отлагане на мизерии в ДВГ и ако го ползваш няма да има нужда от никакви промивки и други подобни.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #38
                  Значи колега масло от варел не съм наливал никога.А и освен това мотора си работи както преди,което ме кара да мисля,че е от повдигачите както ми казаха от сервиза.А пък и не вярвам ако има някакъв друг проблем да не ми кажат,все пак там съм подържал всичките си коли да момената и нямам оплаквания,а и по сервизите печелят от ремонти,а не от слагане на добавки.Маслото от там ми го предложиха било уж добро,не е от най евтините.Благодаря за поканата,но следващите няколко дни ще отсъствам,може би друг път.
                  Fiat Marea 1.8 16v HLX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                  Коментар


                    #39
                    Аз наливам масло от варел - Приста Лидер и вече 90 000км карам.
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #40
                      След изминаването на малко над 1500 км,мога да кажа,за моя радост,че тракане вече няма.Благодаря на всички за помощта. :D
                      Fiat Marea 1.8 16v HLX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                      Коментар


                        #41
                        Би ли споделил, моля те, каква добавка си използвал, да се пробвам пак

                        Коментар


                          #42
                          Ами на бутилката пишеше Gold добавка за хидравлични повдигачи,за уплътняване и за спиране на течове.Мисля,че беше 300 мл шише.
                          Fiat Marea 1.8 16v HLX
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                          Коментар


                            #43
                            Тази ли?

                            Коментар


                              #44
                              Да колега това е добавката.Дано и при теб има ефект.
                              Fiat Marea 1.8 16v HLX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                              Коментар


                                #45
                                Значи не е било проблем никога!!!!
                                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                                Коментар

                                Working...
                                X