Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

LED мигачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    LED мигачи

    Здравейте колеги. Нямам почти никакви познания свързани с електротехниката и за това се обръщам към вас.От няколко дни на сам замислях да си сложа лед светлини на мястото на мигачите ефекта е такъв:http://www.youtube.com/watch?v=dq0t9Jf5ACo получава се доста готин ефект като на всички нови коли сега ги прават и се забелязва как от ляво обикновенната крушка гасне постепенно докато дясната ЛЕД крусхка гасне изведнъж. Проблема ми е следния сложих такива крушки но сега мигачите почнаха да мигат бурзо все едно има изгоряла крушка по системата. Обяснявам си го с това че ледовите крусхки са с по ниска консумация и по нисък волтаж. Четъх в тази статия: http://www.superbrightleds.com/cgi-b...bulb-notes.htm но не разбрх много за какво ставаше въпрос че трябва да се смени някакво реле. Ако може с нещо да ми помогнете ще съм благодарен ефекта е много стилен на външен вид а има и лед крушки който светът повече от обикновенните ето и няколко снимки:
    Прикачени файлове
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    #2
    Сега прочетох че това се оправяло с нещо си наречено Load Resistors. Ето и схема но не ми е ясно какво представлява този резистор и как мога да се снабдя с такъв някой да помогне какво е наименованието на това нещо и каде ще го има. http://www.superbrightleds.com/pdfs/...istor_info.pdf
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    Коментар


      #3
      Релето, което е под волана, следи общия товар във веригата, който е зададен да бъде около 47 вата - преден мигач 21 Вата, заден мигач 21 Вата, мигач в калника 5 вата. Когато някоя лампа изгори, товарът спада. Релето отчита, че през него преминава ток, колкото за по-малко от 30 вата. Тъй като ЛЕД-лампата има мощност 1-2 вата, за релето ти това значи, че има изгоряла лампа. Започва да подава импулсите много бързо, като това е сигнал за водача, че има изгоряла най-малко една лампа. Мисля, че мигачът в калника не се отчита в тази проверка. Това, което е дадено на схемата, е успоредно свързване на товарен резистор, който симулира лампа с жичка. Той има малко съпротивление и разсейва много мощност като топлина. Така мощността на ЛЕД-лампите ако е 1 ват, а на товарния резистор - 20 вата - получаваш обща мощност 21 вата и получаваш хем ЛЕД-ефект на лампата, хем номинална мощност за самата лампа. Товарният резистор трябва да може да се охлажда добре, защото се нагрява доста. Като цяло - ти сам можеш да си направиш такова нещо, само трябва да си купиш компонентите от магазин за електроника.

      Коментар


        #4
        А има ли вариант Релето да се смени. Прмимерно общия товар на веригата да е 5-6 вата и така да се използват само Лед кръшки?Защото до колкото разбрах трябва на всяка крушка Лед да се слага товарен резистор а те греят колкото една нажежена жичка и ще е сложно да се изолират така че да не запалат нещо и в същотот време да се охлаждат?Ето тук мисля че намерих такъв резистор от схемата но нямам представа с какви параметри е http://www.kvazer.com/product.php?id_product=4552
        www.puntopower.com
        FIAT Punto 1.2 16V Sporting

        Коментар


          #5
          Този пише, че е 50 вата, 1 Ом съпротивление. Изчисляваш:I = U / R I = 14.4 (максимално допустимо напрежение в автомобила) / 1 = 14.4 АP (мощност) = U * IP = 14.4 * 14.4 = около 200 вата Прекалено много Направо ще го запалиш.Затова изчисляваш по обратния метод, за да знаеш какво търсиш:Трябва ти разсейване на 20 вата. По формулата за мощност:20 = 14.4 * ХХ = 20 / 14.4 = 1.39 АТок от 1.39 А преминава през такъв резистор, ако той има съпротивление (изчислено по закона на Ом) R = U / I или R = 14.4 / 1.39 = 10.36 Ом. Търсиш такъв резистор със съпротивление 10 или 11 Ом Трябва да може да разсейва поне 20 вата. Надявам се че не съм сбъркал никъде. Ред.: Бях сбъркал, но май се поправих. Ако потърсиш реле от стар автомобил тип "Лада" - техните релета май нямат тази проверка за товар и мигат винаги еднакво. Опитай.

          Коментар


            #6
            Може да се ползва нещо подобно като от този сайт http://www.shindengen.co.jp/product_...motherproduct1
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Само да вметна, че релето за мигачите на Ладата не е по-различно като функционалност от това на Фиата. Ако се скапе някоя от крушките на мигачите от дадения кръг, останалите започват да мигат по бързо.
              Fiat Bravo 11'97
              1.4 12V A/C

              Коментар


                #8
                Ето тук една схема на реле за мигачи. Твоята може да е малко по-различна обаче принципът е същият.Там където е ограден диодът с червено фабрично е съпротивлението което те интересува.Съпротивлението мери тока на мигачите и като види че е по-малък подава по-малко напрежение и схемата си мисли че има изгоряла крушка. Като поставиш LED мигачи се получава точно тая ситуация.В тая схема вместо съпротивление е поставен диод и дори при 10 мА например напрежението е достатъчно за да работи схемата нормално.Недостатъкът е че трябва да ти изгорят всички мигачи за да разбереш че има проблем.Друг вариант е вместо диода да поставиш точното сътпротивление - малко бакалски сметки и проба-грешка и ще го нацелиш.Преди да сменяш релето защо не вземеш да го отвориш и да потърсиш точно това съпротивление (което е вместо диода в червено).А пък като се заиграеш може и да направиш някоя снимка за форума .
                Прикачени файлове
                Bravo 1.6 / 16

                Коментар


                  #9
                  Колеги ще съм благодарен ако някой помогне,че взех такива крушки за 30 кинта и ми седят в един шкаф...
                  Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                  KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                  Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                  Коментар


                    #10
                    Колеги на това реле какво трябва да се модне за да работи и с диодни крушки на мигачите.
                    Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                    KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                    Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                    Коментар


                      #11
                      до колегите с пунто мк2 каде се намира въпросното реле за мигачите
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        todorshalev написа:
                        до колегите с пунто мк2 каде се намира въпросното реле за мигачите
                        Няма отделно реле за мигачите. Релето минава през модула на имобилайзера,който се намира зад таблото с бушоните. Вади се цялото модулче отваря се пластмасовата кутия(сива на цвят) и на платката имаш две черни релета едото от тях е твоето реле...и аз като теб преди се съсипах да го търсятова реле накрая да се окаже на платка..
                        Fiat Punto Elx 1.9JTD

                        Коментар


                          #13
                          ardentbat написа:
                          todorshalev написа:
                          до колегите с пунто мк2 каде се намира въпросното реле за мигачите
                          Няма отделно реле за мигачите. Релето минава през модула на имобилайзера,който се намира зад таблото с бушоните. Вади се цялото модулче отваря се пластмасовата кутия(сива на цвят) и на платката имаш две черни релета едото от тях е твоето реле...и аз като теб преди се съсипах да го търсятова реле накрая да се окаже на платка..
                          а измисли ли варият за надлъгване на система за ЛЕД мигачи и нормално цъкане
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            ...Трябва ти разсейване на 20 вата. По формулата за мощност:20 = 14.4 * ХХ = 20 / 14.4 = 1.39 А e общия ток във веригата.Измерваш тока, който консумира LED крушката. Нека е Y. Умножаваш по 2, защото са две в паралел.Ток от 1.39 - 2*Y А преминава през такъв резистор, ако той има съпротивление (изчислено по закона на Ом) R = U / I или R = 14.4 / (1.39 - 2*Y) = 10.36 Ом. - 14.4/(2*Y)Търсиш такъв резистор със съпротивление 10 или 11 Ом Трябва да може да разсейва поне 20 вата. Сметката на Оги е ОК ако консумацията на LED крушката е пренебрежимо малка спрямо тази на обикновенната 10W крушка.В противен случай мигачите ще мигат по-бързо.Лично изпробвано на мотоциклет.Надявам се че не съм сбъркал никъде. Ред.: Бях сбъркал, но май се поправих. Ако потърсиш реле от стар автомобил тип "Лада" - техните релета май нямат тази проверка за товар и мигат винаги еднакво. Опитай.
                            Ще си позволя да, леко да коригирам Оги.Пиша горе в червено.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар


                              #15
                              rudiem написа:
                              Само да вметна, че релето за мигачите на Ладата не е по-различно като функционалност от това на Фиата. Ако се скапе някоя от крушките на мигачите от дадения кръг, останалите започват да мигат по бързо.
                              колеги от няколко дена като пусна ляв мигач в движение и натисна спирачка почва да мига много бързо.Нямам изгорели крушки.Някакви идей?
                              Fiat Marea 1.6/16V

                              Коментар

                              Working...
                              X