Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чип за браво 1.8 16v ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чип за браво 1.8 16v ?

    Колеги пускам темата защото мисля да слагам чип на бравото. Доста почетох и попаднах на доста противоречиви мнения и предложения. Моля, знаещите и тези колеги които са минали през нещо подобно да напишат някои друг ред за да добия по-ясна представа за това дали ваобще става? благодаря предварително

    #2
    Re: Чип за браво 1.8 16v ?

    dolarcho написа:
    Колеги пускам темата защото мисля да слагам чип на бравото. Доста почетох и попаднах на доста противоречиви мнения и предложения. Моля, знаещите и тези колеги които са минали през нещо подобно да напишат някои друг ред за да добия по-ясна представа за това дали ваобще става? благодаря предварително
    Коя година е колата?

    Got nos?

    Коментар


      #3
      1996г е

      Коментар


        #4
        Никой ли няма да каже нищо по-въпроса?

        Коментар


          #5
          Колега с този чип повече от 10-ина кончета неможеш да вдигнеш на този двигател .
          http://vbox7.com/play:1631a342
          http://www.vbox7.com/play:316f1b62
          http://www.vbox7.com/play:fccc2d41
          http://vbox7.com/play:a122a77b

          Коментар


            #6
            От прочетеното в нета инфо стигнах до извода, че чип има далавера да се сложи ако колата е с турбо, иначе цената не оправдава целта на занятието.Ето в този сайт има и коледна промоция на чипове http://www.digitaltuning.bg/promocii гледам има и за фиат, но за браво с тоя двигател няма нищо.Ще си позволя да направя едно запитване в тая тема: Как стои въпроса с поставяне на чип на кола, която се кара на газ (за газов инжекцион става въпрос) :D
            punto HGT

            Коментар


              #7
              didich написа:
              От прочетеното в нета инфо стигнах до извода, че чип има далавера да се сложи ако колата е с турбо, иначе цената не оправдава целта на занятието.Ето в този сайт има и коледна промоция на чипове http://www.digitaltuning.bg/promocii гледам има и за фиат, но за браво с тоя двигател няма нищо.Ще си позволя да направя едно запитване в тая тема: Как стои въпроса с поставяне на чип на кола, която се кара на газ (за газов инжекцион става въпрос) :D
              по твоя въпрос, докато караш на газ, все едно нямаш чип
              Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
              Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

              Коментар


                #8
                Точно затова пуснах темата, защото се начетох на толкова мн мнения, че вече незнам на кои кво да вярвам а и в сервизите нали знаете кво казват "давай я тука ще я оправим" което нали знаете колко много ми говори и как отговаря на въпроса ми. Та значи може да се сложи но няма да има голяма разлика така ли? щото в много сайтове за чип тунинг няма дори опцията за двигател 1.8 16v да бъде чипнат. Искам да се обърна директно към колеги с тоя двигател които имат чип да изкажат мнение, благодаря

                Коментар


                  #9
                  dolarcho написа:
                  Точно затова пуснах темата, защото се начетох на толкова мн мнения, че вече незнам на кои кво да вярвам а и в сервизите нали знаете кво казват "давай я тука ще я оправим" което нали знаете колко много ми говори и как отговаря на въпроса ми. Та значи може да се сложи но няма да има голяма разлика така ли? щото в много сайтове за чип тунинг няма дори опцията за двигател 1.8 16v да бъде чипнат. Искам да се обърна директно към колеги с тоя двигател които имат чип да изкажат мнение, благодаря
                  Разлика ще откриеш само в протмонето , другото е че можеш да се фукаш че имаш чим и да лъжеш някои които може да ти се върже че си качил 30 кончета горница
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    смисал че ще дам пари за чипа или че след това ще ми падне разхода, защото и тия неща ги пишат фирмите които слагат чипове?

                    Коментар


                      #11
                      Ами в смисъл че ще загубиш някои друг лев,а за разхода ми кво да кажа няма да се осети мн -300,400 гр.на сто дори това може би ще е в най-добрия случеи.За този двигател няма смисъл това е.Ако си решил се пак да набиеш някои лев има доста темичи в които пише за силов тунинг,може да намериш нещо което да те удоволетвори пък и да ти е по джоба.
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        dolarcho написа:
                        смисал че ще дам пари за чипа или че след това ще ми падне разхода, защото и тия неща ги пишат фирмите които слагат чипове?
                        Моя разход в момента на моето ХГТ с ремап , генерация на 63 и интейк е .20.7литра 180км.Ако искаш .Като се има в предвит,че я понастъпвам от време на време Всичко зависи и кой ще ти направи колата Дали ще си свърши работата

                        Got nos?

                        Коментар


                          #13
                          sUkI написа:
                          dolarcho написа:
                          смисал че ще дам пари за чипа или че след това ще ми падне разхода, защото и тия неща ги пишат фирмите които слагат чипове?
                          Моя разход в момента на моето ХГТ с ремап , генерация на 63 и интейк е .20.7литра 180км.Ако искаш .Като се има в предвит,че я понастъпвам от време на време Всичко зависи и кой ще ти направи колата Дали ще си свърши работата
                          виждам че си от пловдив колега и няма да може да ми помогнеш за място където да отида и да ми я направят както трябва, но ако имаш някои познат казвай, аз знам за едно място в софия така нареченият Бобо в орландовци. Ходих там, доволен съм и мисля към него да се обърна просто незнам дали си заслужава

                          Коментар


                            #14
                            dolarcho написа:
                            sUkI написа:
                            dolarcho написа:
                            смисал че ще дам пари за чипа или че след това ще ми падне разхода, защото и тия неща ги пишат фирмите които слагат чипове?
                            Моя разход в момента на моето ХГТ с ремап , генерация на 63 и интейк е .20.7литра 180км.Ако искаш .Като се има в предвит,че я понастъпвам от време на време Всичко зависи и кой ще ти направи колата Дали ще си свърши работата
                            виждам че си от пловдив колега и няма да може да ми помогнеш за място където да отида и да ми я направят както трябва, но ако имаш някои познат казвай, аз знам за едно място в софия така нареченият Бобо в орландовци. Ходих там, доволен съм и мисля към него да се обърна просто незнам дали си заслужава
                            Аз съм доволен,защото видях колко кончета ми качи,като тестваха колата на диното

                            Got nos?

                            Коментар


                              #15
                              Колега аз съм със същия двигател и много се бях замислил над закупуването на чип. Но след дълго четене, достигнах до заключение, че с чип повече от 10 кончета неможе да се вдигне. В най добрия случай със свалянето на катализатора и слагането на резонансно гърне + чип максимум ще вдигнеш до 125 - 130 кончета общо. Но това са си доста пари А за разхода поне +1,2 литра.
                              Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                              Lancia Lybra 1.8 131Hp

                              Коментар

                              Working...
                              X