Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вграждане на Radar Detector

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вграждане на Radar Detector

    Здравейте,Купух си радар детектор, но ми омръзна да го махам и слагам при вида на полицаи и затова реших да го вградя в колата. Цяла седмица си играх, но стана страхотно.Карам фиат Брава JTD105. Разглобих детектора, разпоих му екранчето с индикацията и я акачих на кабели. След това разпоих и закачих на кабели копчето за пускане на радар детектора (и усилване на звука). Самия радар детектор го вградих в палафона на колата. Дисплея свети през палафона, а отдолу до кормилото си монтирах копчето за усилване на звука. В палафона няма много място, затова разкарах рефлектора и крушката за лявата част. Мисля да сложа светодиоди и така да имам хубаво осветление.Исках да направя подробни снимки, но от бързане не ми остана време Ще снимам няколко когато слагам диодите за да видите какво имам предвид.Сега си пускам радара и си регулирам силата на звука както искам, и виждам дисплея през палафона (очаквайте снимки).

    #2
    Много добре, но защо го махаш и слагаш като видиш полиция?!?!
    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
    Land Rover Discovery 2.5TD '94
    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
    EX: Fiat Regata 1.7D '84

    Коментар


      #3
      Може би понеже е незаконна употребата Му .
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        Не е незаконна. Забранени са антирадарите, за радар детекторите няма проблем.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          А тогава каква е причината от криенето и изключването Му?
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            А въобще някой може ли да ми обясни каква е разликата в двете устройства - антирадар и радар детектор. Нали задачата и на двата е да засече т.н. полицейски радар? Т.е. извършват една и съща функция. Чакам малко инфо, че ми е интересно. Извинявам се за спама. Иначе един комшия, няма нищо общо с полицията и т.н. си е купил такова чудо на Кобра, не знам какъв модел точно. И винаги му седи на десния сенник. Досега никога не съм го виждал да го няма там, откакто го е купил. Но си спомням, че имаше нещо за двете устройства. До колкото имам спомен антирадарът е бил забранен, докато радар детекторът не. Къде е логиката...
            NOW: ???
            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

            Коментар


              #7
              Първо извинения на автора на темата за оффтопика.Разлиакта е че антирадара обърква показанията на полицейските радари или просто те не ти хващата скоростта, изписват 0 км/ч. Затова са забранени.Радар детектора само ти показва че има включен радар или нещо друго което излъчва вълни с такава честота. Той по никакъв начин не промена показанията на радара на куките. Просто е детектор на определена честота. Куките си ти виждат скоростта на техния радар.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8
                Антирадара намалява показанието на радара на полицията мисля с около 30км/ч. Забранен е точно заради това. Принципа му на действие е като заглушител или иначе казано не е пасивен приемник а е и излъчвател. Докато радар детектора е образно казано радио с което хващате честотите на радара на полицията. Не може да бъде забранен защото е под защитата на закона за свобода на ефира споре който всеки може да слуша но не може да излъчва без разрешение.
                KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                Land Rover Discovery 2.5TD '94
                EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                EX: Fiat Regata 1.7D '84

                Коментар


                  #9
                  Още малко офтопик:Смущаващият антирадар няма как да промени показанието на радара с 30км/ч. Защото калкулацията на скоростта става в самият радар на базата на излъчен и отразен сигнал от превозното средство чиято скорост се мери. Този антирадар просто излъчва смущаващи вълни които пречат на радарът да приеме отражението на сигнала който е пратил към автомобила. Затова радарът не показва никакъв отчет за скорост защото не може да квалифицира реалната скорост.Пиша за смущаващ антирадра защото терминът антирадар се е наложил и се ползва и за чистите редар детектори. Общо взето по магазините човек не може да си купи непозволени антирадари ...Лично моят съм го монтирал с една скоба за сенника на пътника и съм го захранил от плафона. Така монтиран отвън почти не се забелязва, освен ако специално гледаш за да го търсиш. Захранва се и само при подаден контакт и вече една година не съм го свалял или изключвал.

                  Коментар


                    #10
                    моя го ползвам от 3 годсто на предното стъкло и е захранен, когат работи моторамного съм доволенможе да се реагира дори когато полицаите "стрелят" с радара, но все пак трябва да се кара внимателнокогато радара е включен непрекъснато - ням проблем, засича го винаги много надалечкогато обаче стрелят - трябва веднага да скочиш на педала на спирачката и да намалиш бързо до необходимата скорост
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Част 2

                      Ето че съм готов със снимките.Радар детектора не е забранен от закона. Но естествено когато ме спре полицай и го види, съм в доста неигодна позиция и лесно може да се заяде за каквото и да било. Веднъж ми се случи, когато минавах покрай полицай, детектора беше на предното табло. В мига в който го видя, вдигна палката, бях толкова близо до него че му видях погледа (минавах бавно покрай него). В момента докато отбивах с едната ръка го дръпнах и той се свлече в краката ми. Полицая дойде и хубаво огледа предното стъкло преди да ми иска документите Естествено ми се размина, но определено ако не бе видял детектора нямаше да ме спре.Та предпочетох да е дискретно.Това което направих е да изведа управлението на детектора близо до кормилотоСложих диоди в палафонаСложих букси за извеждане на кабели за осветление на други места когато е включен палафона. Това е за бъдещо подобрение, мисля да сложа осветление на огледалото, за да може мацката да се оглежда (красота какво да правиш) Ето снимките:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Поздравления за ентусиазма, колега! Детектора работи ли коректно след скриването му в плафона? Питам, защото в инструкциите за ползване пише, че устройството улавя радиовълните само през прозорци и дори тъмната ивица в горния край на прозореца и чистачките могат да попречат на приемането на сигнала, а гледам при теб всичко е зад тъмната пластмаса. Ако нещата са нормални и аз да се захващам...
                        1995 Lancia Dedra 2000 16VT SW Integrale
                        2005 Lancia Musa 1,4 16V DFN
                        2000 Lancia Lybra SW 2,0 20V Comfortronic
                        2002 Alfa Romeo 147 Selespeed
                        2008 Fiat Panda Climbing

                        Коментар


                          #13
                          subarkata написа:
                          Поздравления за ентусиазма, колега! Детектора работи ли коректно след скриването му в плафона? Питам, защото в инструкциите за ползване пише, че устройството улавя радиовълните само през прозорци и дори тъмната ивица в горния край на прозореца и чистачките могат да попречат на приемането на сигнала, а гледам при теб всичко е зад тъмната пластмаса. Ако нещата са нормални и аз да се захващам...
                          Сигурно ще работи за Х и Ка радарите, но къде си срожил "окото" за лазерите колега?

                          Коментар


                            #14
                            naskobg написа:
                            но къде си сложил "окото" за лазерите колега?
                            ?
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              naskobg написа:
                              но къде си сложил "окото" за лазерите колега?
                              ?
                              Отгоре на радардетектора има "око" за лазерните радари. С оптика го сваля на проемник на платката.

                              Коментар

                              Working...
                              X