Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За драскотините

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За драскотините

    Не знам дали точно това е мястото за темата, но модераторите да я изтрият, ако трябва. Така, вчера леко одрасках колата при калника и халогените. Един познат майстор ми каза, че в OMV продавали някаква креда (подобно на тези шивашките) и с нея тези драскотини се елиминирали. Някой колега да знае нещо повече по въпроса ?
    Fiat Brava EL 1.6 16V 99г.

    #2
    Има такива пастели се водят,обаче не е трайно покритието.Има иначе в Бриколаж маркери с боя и си избираш близка до твоята и те уж са трайни ама не съм пробвал.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Най-добрия вариант според мен е с лак за нокти пълниш драскотините оставяш да изсъхне и с полираща паста (по едра) започваш да търкаш ефекта е гарантиран при правилно подбиране на лака
      Subaru B9 tribeca 3.0
      Peugeot 307 04
      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
      Fiat Brava 1.6 16V 103

      Коментар


        #4
        да има по бензиностанциите има и в големите супермаркети дето има "Авто щанд". "кредата" за която викаш се води полирпаста. Кутииката струва между 5 и 8лв. Тия дето ги продават в ОМВ са по добри и са с зелена капачка, мисля че цената им е кам 9лв. Но тия пасти правят чудеса. Малко повече е търкане, но си струва. Аз лятото я минах цялата ми кола с такава паста и боята стана като нова Всички драскотини дето се получават от камачета прах и т.н ичезват. За по дълбоките драскотини трябва повече търкане

        Коментар


          #5
          Е ако драскотините са до основата на боята с полир паста не става.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            е да

            Коментар


              #7
              Ако драскотините са до ламарината, се намазва обилно с шлайф паста и се оставя няколко часа да стои и после се изчиства с парцалче и така при мен се получи,но може при мен да стана щото боята ми е на няколко месеца-прясна. Но не пречи да се опита

              Коментар


                #8
                Има логика и може да стане и на по-стара боя. Ще пробвам.
                www.nikiboy.com - чип тунинг, ксенон, 4х4

                Коментар


                  #9
                  Много Ви благодаря, колеги. Тези дни ще взема такава паста и ще пробвам какво ще стане.
                  Fiat Brava EL 1.6 16V 99г.

                  Коментар


                    #10
                    Е не очаквай чудеса все пак.Няма да е като току що пребоядисана.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Разбирам, но все пак предполагам, че ще е по-добре, отколкото е сега
                      Fiat Brava EL 1.6 16V 99г.

                      Коментар

                      Working...
                      X