Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

изпечени накалдки ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    изпечени накалдки ??

    Ако са ми изпечени предните накладки греят ли ми повече дисковете при спиране ?? Педала ми е добър, но предните дискове ми се струват, че много се напичат при градско каране Предните накладки са ми изпечени от време на време натискам спирачката и се разчуква абс-а без опит да спре колата има ли логика или проблема е някъде другаде ??
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    Re: изпечени накалдки ??

    AthlonXP написа:
    Ако са ми изпечени предните накладки греят ли ми повече дисковете при спиране ?? Педала ми е добър, но предните дискове ми се струват, че много се напичат при градско каране Предните накладки са ми изпечени от време на време натискам спирачката и се разчуква абс-а без опит да спре колата има ли логика или проблема е някъде другаде ??
    Нищо не ти се разбира колега!? Последно изпечени ли са ти накладките или не ти работи добре АБС..?!Като са ти прегрели спирачките не греят повече дисковете...поне при мен като подпалих предните накладки колата пак си спираше на следващия ден, но една идея по-слабо и започнаха да загряват доста по-бързо....но по-бързо означава примерно при спиране с нормални накладки от 180-0км/ч на два пъти започва да ти се стяга педала...а при изпечени още на първия път...със спортните дискове и накладки около 3-4 подобни спирания отнема преди да започне педала да не държи добре и то пак зависи, ако припомпиш спирачките може да ги подпалиш още при първото спиране...в градски условия почти няма разлика да не кажа, че изобщо няма...Как разбра, че са ти изпечени спирачките...!?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      кола

      Другаде е проблема например в спирачните маркучи ако са напукани .Иначе може да свалиш накладките и леко да ги вземеш с пила .А каква е колата накрая
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Съжалявам малко за оффтопика , но да ползвам на колегата темата имам един въпрос ?Възможно ли е понеже са ми малко напукани маркучетата на спирачките ( Предните ) да ми светне лампичката за абс ?
        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

        Коментар


          #5
          Ibiza написа:
          Съжалявам малко за оффтопика , но да ползвам на колегата темата имам един въпрос ?Възможно ли е понеже са ми малко напукани маркучетата на спирачките ( Предните ) да ми светне лампичката за абс ?
          едва ли, а, че са изпечени съм сигурен понеже 2 пъти съм ги докарвал до пушене 146 алфа жтд е колатаа като карам градско и загряват предните дискове страшно много (говоря за нормално каране ) и от време на време натискам педала и колата неспира аз продължавам да натискам и накрая се разчуква абс-а като се поохладят хващат доста добре. Сменени са всички маркучи, задните апарати са ми след рециклиране, 4 нови диска накладки феродо примиер и феродо спирачна течност.предни маркучи рикамбизадните 4 броя от ауто+ лпн или нещо такова (абе в опаковката е семперит)предните ги свалях миналата седмица и бяха много много гладки (на стъкло )дали с пилата ще станат абразивни пак ??
          мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

          Коментар


            #6
            Първо мини накладките с пилата, после направи нарез напречно ако нямат фабричо и разкарай рикамбито, това не са спирачни маркучи, може да стават да си претака зелето човек но спирачни маркучи определеон не са., абс ти се вклучва защото задните колела започват да блокират от натиска а на предните не им стига налягането.Ако си пазиш старите маркучи пробвай с тях за някой друг ден дали ще се оправят нещата.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Първо мини накладките с пилата, после направи нарез напречно ако нямат фабричо и разкарай рикамбито, това не са спирачни маркучи, може да стават да си претака зелето човек но спирачни маркучи определеон не са., абс ти се вклучва защото задните колела започват да блокират от натиска а на предните не им стига налягането.Ако си пазиш старите маркучи пробвай с тях за някой друг ден дали ще се оправят нещата.
              на 20 сти ще ги сменя маркучите, а тази събота и неделя, ще направя това с накладките. ще кажа резултатите какви са
              мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

              Коментар


                #8
                Почистих апаратите, накладките се движат гладко, зачистих накладките със шкурка. Колата пак си спираше по същия начин. Интересно направи ми впечатление, че сутрин в студеното време спира идеално. В топлото време се базика. явно маркучите в топлото са по еластични и се подуват. Другата седмица ще си взема LPR и ще видя резултата .
                мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                Коментар


                  #9
                  AthlonXP написа:
                  Почистих апаратите, накладките се движат гладко, зачистих накладките със шкурка. Колата пак си спираше по същия начин. Интересно направи ми впечатление, че сутрин в студеното време спира идеално. В топлото време се базика. явно маркучите в топлото са по еластични и се подуват. Другата седмица ще си взема LPR и ще видя резултата .
                  Не ти се бъзикат маркучите, а феродото и диска - прегряват.

                  Коментар


                    #10
                    Airfan написа:
                    AthlonXP написа:
                    Почистих апаратите, накладките се движат гладко, зачистих накладките със шкурка. Колата пак си спираше по същия начин. Интересно направи ми впечатление, че сутрин в студеното време спира идеално. В топлото време се базика. явно маркучите в топлото са по еластични и се подуват. Другата седмица ще си взема LPR и ще видя резултата .
                    Не ти се бъзикат маркучите, а феродото и диска - прегряват.
                    e какво да направя, не я гоня градско ??
                    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                    Коментар


                      #11
                      Ако те съмняват гумените маркучи - смени ги с тефлонови. Така си сигурен че температурата не им влияе.

                      Коментар


                        #12
                        понеже ми дойде в повече, не дочаках заплата, днес взех маркучите и никаква разлика Взех накладки и с първото спиране има страхотна разлика ще ги покарам малко да олегнат и да видя дали, ще намалее греенето на предните дискове
                        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                        Коментар


                          #13
                          Спирачки

                          На моята кола накладките трият само на 3/4 от тях диска има близо 8мм по периферията неравност там накладките са изядени по профила на диска но диска не е лъскав
                          Прикачени файлове
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Значи на твоята кола просто диск/накладка не са такива, каквото трябват.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              BO написа:
                              Значи на твоята кола просто диск/накладка не са такива, каквото трябват.
                              Или "майстора" им е направил малко фаски по краищата :D
                              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                              Коментар

                              Working...
                              X