Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задните спирачки блокират и после сякаш отказват - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    nsn написа:
    спирачките ще се оправят след смяна на спирачна помпа(не те ангажирам да я сменяш но това е моето мнение)
    Мерси за съветите, то май както е тръгнало ще карам по метода на изключването колкото и да не ми се иска
    JTD (UniJet Turbo Diesel)

    Коментар


      #17
      Днес колата беше на сервиз и казаха, че всичко е наред и да ида на диагностика за ABS-a вие какво ще кажете?
      JTD (UniJet Turbo Diesel)

      Коментар


        #18
        Ако лампата за ABS светва при контакт, гасне след 2 секунди и след това не светва повече по време на движение - нямаш причина да ходиш на диагностика за ABS-a.

        Коментар


          #19
          ogi28b написа:
          Ако лампата за ABS светва при контакт, гасне след 2 секунди и след това не светва повече по време на движение - нямаш причина да ходиш на диагностика за ABS-a.
          Това не съм го гледал утре ще проверя
          JTD (UniJet Turbo Diesel)

          Коментар


            #20
            на повечето коли има и още едно нещо за преглед освен спирачната помпавакумпомпата при дизелите също не е за подценяване да се прегледа Успех
            Bravo 1.9 jtd 1999

            Коментар


              #21
              Преди две години сменях накладки на задни спирачки. От тогава точно задно дясно колело започна да блокира при много леко натискане на спирачките особено сутрин при потегляне. След това се пооправяше. Това най-силно се усещаше зимата и при мокро време.Сменях маркучи - не помогна.По съвета на колегата Джими вчера смених двете задни цилиндърчета и обезвъздушихме при изключен акумулатор на колата - т.е. без никакви токове. То целта беше да няма ток на АБС-а. Моята кола е с магнитни датчици и без кантар. От вчера колата пак заработи както преди смяната на накладките - т.е. не прави повече проблем.Не разбрах какъв точно е проблема, но се отстрани.
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #22
                Колеги колата ми се оправи след смяна на задни купешки накладки и подчертавам купешки (delphi) , защото до сега бях с ковано феродо отзад и купешки delphi отпред!!!Благодаря на всички да съветите и се поучете от грешките ми
                JTD (UniJet Turbo Diesel)

                Коментар

                Working...
                X