Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

шенкел хгт на марея 1.6?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    шенкел хгт на марея 1.6?

    Здравейте колегиИскам да прехвърля отпред дисковете и апаратите от хгт на марея-става ли?
    Мареа 1.6 16v 98г

    #2
    Re: шенкел хгт на марея 1.6?

    Не ставаТЕМАТА ЗА КЛЮЧ
    Мареа 1.6 16v 98г

    Коментар


      #3
      Разкажи по-подробно какво и защо не става, за да знаят и други, които искат да го направят след теб.

      Коментар


        #4
        Шенкела става, диска не става, с различен размер е. Този от 1.6 е плътен а този он ХГТ е вентилиран и съответно доста по широк
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Моята е с вентилирани дискове,може и неговата да е така
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Шенкела става, диска не става, с различен размер е. Този от 1.6 е плътен а този он ХГТ е вентилиран и съответно доста по широк
            Човекът иска да прехвърли всичко, включителни дисковете и апаратите, поне така пише в началото. Значи не е проблем дискът. Нещо друго го е спряло.

            Коментар


              #7
              Честно да ти кажа не се сещам какво може да другото нещо.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Апаратите от ХГТ не стават на шенкелите на 1.6 . От своя страна за да се прехвърли и шенкела има други проблеми- разлика във външните кормилни накрайници , и външните карета и главини са различни като размери и брой на зъбците.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  pi4_s_bravo написа:
                  Апаратите от ХГТ не стават на шенкелите на 1.6 . От своя страна за да се прехвърли и шенкела има други проблеми- разлика във външните кормилни накрайници , и външните карета и главини са различни като размери и брой на зъбците.
                  Ако главините се сменят и се сложи външното каре от модела на колата а се използва шенкела на Хгт-то ?

                  Коментар


                    #10
                    Трябва и полуоската. Интересно е, че авторът на темата, който потърси помощ от форума и след това не каза развитието на темата - е влизал във форума съвсем скоро, но така и няма дори думичка по темата. Изключително неколегиално Благодаря на колегата pi4_s_bravo за отговора по темата.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги няма ли вариант да се направи някаква зглобка м/у полуоската 1.6 с каре от 2.0 хгт. Аз другата седмица започвам да се занимавам но ми трябва отговор да знам да се захващам ли..

                      Коментар


                        #12
                        На мене лично ми се вижда невъзможно- полуоските на 1.6 и 2.0 са съвсем различни като дебелина и брой на зъбците. Единствения начин е 2 комплекта полуоски от 1.6 и 2.0 ,рязането им на по половина и снаждане на 1.6 към тая от хгт в ролята на накрайник . Принципно като се режат се правят дупки в средата им като кухини, вътре се пуска водещо парче метал което се нанизва като водещ нит в двете полуоски и после се заваряват. Но това само за да се сложат апарати и дискове от 2.0 на 1.6 ми клони към научна фантастика от гледна точка на нищожния ефект спрямо положените усилия и средства.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Ако дисковете на мареа 1,6 и хгт са еднакви трябва да стане.Аз съм с вентилирани и спира много по добре от бравата с плътни.Утре ако не забравя ще щракна две снимки на моята.И да използвам темата на колегата да запитам.Като вляза в дупка ми ръмжи абс,това нормално ли е?Мислех че абс работи само при натиснат педал.
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            Не четеш ли отговорите по темата? Нали по-нагоре е обяснено защо точно не става, а сега изведнъж, въпреки всичко, казваш, че трябва да стане. А въпросът ти е за друга тема и няма общо с тази, затова му намалявам размера, да не смущава четящите и да не разводнява темата.Да повторим всичко още веднъж и дано да разберат всички, а не да се повтаряме като папагали: Не можеш да сложиш дискове от кола с двигател 2.0 на такава с двигател 1.6, защото дисковете са по-големи - 284 мм спрямо 257. Това значи, че трябва да се смени и спирачният апарат, а за да се смени той - трябва да се смени шенкелът. За да се смени шенкелът, обаче, трябва да се вземе шенкел с лагера и карето от 2.0, които са по-големи и за тях полуоската е друга. За да се смени полуоската, трябва да се направи това, което каза колегата pi4_s_bravo.

                            Коментар


                              #15
                              шенкел хгт на марея 1.6?

                              ogi28b написа:
                              Трябва и полуоската. Интересно е, че авторът на темата, който потърси помощ от форума и след това не каза развитието на темата - е влизал във форума съвсем скоро, но така и няма дори думичка по темата. Изключително неколегиално Благодаря на колегата pi4_s_bravo за отговора по темата.
                              Извинете за късния отговорСпрях дотам когато видях разликата в каретата-броя на зъбите е еднакъв но диаметъра е по голям-схема от АХМ. Иначе и моите дискове са вентилирани.Просто имам и ХГТ на части а дисковете и накладките на мареята са на превършване -реших да пробвамЧувал съм че се правят здрави планки за прехвърляне от едните спир апарати към другите-заради дупките на болтовете но не ми се правят глупости
                              Мареа 1.6 16v 98г

                              Коментар

                              Working...
                              X