Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за накладки ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за накладки ?

    Колеги нещо ме сърбят ръцете ... И гледам че на моето табло си има всичко за датчик на накладките. Лампта и тн, и дори хови плюс до лампата при контакт. Въпроса е мога ли да си присадя датчика на накладките ?Или самия датчик се отлива с самата накладка. И да си пусна едно кабелче до таблото ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Датчика е заработен в едната накладка
    ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
    ex. Marea Weekend HLX TD100

    ex. Nissan Primastar 1,9 dci
    Mercedes Vito W447
    Skoda Rapid 1.2 110ps

    Коментар


      #3
      Въпросния датчик сигнализира износена накладка, нали? На моите им висят кабелите :D
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        M5kov написа:
        Въпросния датчик сигнализира износена накладка, нали? На моите им висят кабелите :D
        Е то принципа е накладката опира на корпус и подава минус към лампата на таблото и свети . Е то я ясно че е го има в по една от накладките. Тея с датчика са по скъпи нали ?
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Аз се съмнявам, че за един и същи модел кола има с датчик и без датчик. Просто ще е безумно, ако е така. А и колко да са по-скъпи? То е една жичка 15 см и буксичка от пластмаса. Пробвай, ама да ти кажа - специално за накладки - само визуална инспекция. Никакви лампи. Може някоя без датчика да се износи по-бързо от тази с датчика. А ти какво - ще го чакаш да светне ли, за да смениш? Пробвай, щом ти се занимава, ама е лишено от логика. Според мен трябва да има на всяка плочка, а не само на 1 от 4. Все едно да имаш АБС само на задната дясна гума.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Аз се съмнявам, че за един и същи модел кола има с датчик и без датчик. Просто ще е безумно, ако е така. А и колко да са по-скъпи? То е една жичка 15 см и буксичка от пластмаса. Пробвай, ама да ти кажа - специално за накладки - само визуална инспекция. Никакви лампи. Може някоя без датчика да се износи по-бързо от тази с датчика. А ти какво - ще го чакаш да светне ли, за да смениш? Пробвай, щом ти се занимава, ама е лишено от логика. Според мен трябва да има на всяка плочка, а не само на 1 от 4. Все едно да имаш АБС само на задната дясна гума.
            Ми колега се пак това е мк1 , при S купето някой работи не са пуснати. Като индикация за отворена врата. Точно една жичка е и диод към таблото. Не пусната и идникацията за износени накладки. Пак поради оскапяване на модела. Явно накладките с датчик са по скъпи. А мк1 с по големия мотор го има ... Не че ми трябва. Просто се замислих немога ли да присадя датчик ? Да тръгна да сменям накладки заради една дръглива лампичка няма да стане. Отделно че то се осеща че стърже на метал като се износи. Другото което се загледах е че мога да разделя сигнала от нивото на течноста в спирачната помпа и ръчната.Които са на едно. Поради факта ,че имам свободна лампа за НАКЛАДКИТе и До нея за АБС-а Понеже нямам и АБС ... (и никога няма да имам)
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Айде не се хаби, така или иначе ще се скъса или кабела ще се извади и ти чакай да ти светне инспекция за износени накладки
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Айде не се хаби, така или иначе ще се скъса или кабела ще се извади и ти чакай да ти светне инспекция за износени накладки
                ммм Колега не се вадят по принцип. Понеже съм се заиграл и съм си направил светещи джантите като съм монитрал зад тенекията на диска обръч от арматура с LED лена и вече година и нагоре карам ... нищо не се е скъсало и си работи. :D Просто се заигравам. :D разгледах таблото. Само не ми е ясно защо немога да докарам да ми светне индикацията за къси светлини? Гледам че върви на едно с осветлението на таблото. Поне до колкото гледах.
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Вади се самия кабел от самата накладка, а не от буксата.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Вади се самия кабел от самата накладка, а не от буксата.
                    Аааа ЯСно от преграване да да ок Изпича се
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Fiat_Punto11 написа:
                      Само не ми е ясно защо немога да докарам да ми светне индикацията за къси светлини? Гледам че върви на едно с осветлението на таблото. Поне до колкото гледах.
                      Сигурен ли си, че има индикация за къси светлини? Я снимай да я видим. Да не се окаже като в една друга тема, в която си говорихме за Браво и Мареа, които нямат такава индикация, да търсиш под вола - теле?

                      Коментар

                      Working...
                      X