Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задни спирачни апарати Типо - от кои други модели стават?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задни спирачни апарати Типо - от кои други модели стават?

    Типото ми (1.6 i.e) е оригинално със задни дискове спирачки,но тъй като са прекалено ръждясали (по-конкретно буталото,не мога да го върна),та ми се налага да си купя други спирачни апарати.Въпроса ми е:Освен от типо,от кои други модели фиат могат да станат задните спирачни апарати,да съвпада всичко без преправяне,мареа,браво ?Грешен раздел -> Преместена. Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    как се опитваш да ги прибереш?само с натискане не става, иска и въртене все едно завиваш болт.иначе от дедра , алфа 155 са същите.
    Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
    Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

    Коментар


      #3
      chokicha написа:
      как се опитваш да ги прибереш?само с натискане не става, иска и въртене все едно завиваш болт.иначе от дедра , алфа 155 са същите.
      Със дорник с въртене се опитвам,но няма прибиране,водачите и самото бутало са тотално ръждясали,с 300 зора го прибрах до едно положение и повече не мръдна.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        И от купе стават. А ръчната ти хваща ли ?
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          pecata написа:
          И от купе стават. А ръчната ти хваща ли ?
          Хваща,но слабо.Всички накладки са малко след половината на феродото освен една,която е до желязо и "дращи" по диска.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            Сваляш, разглабяш, почистваш, смазваш, нови гумички и уплътнения и си ти.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Princo написа:
              pecata написа:
              И от купе стават. А ръчната ти хваща ли ?
              Хваща,но слабо.Всички накладки са малко след половината на феродото освен една,която е до желязо и "дращи" по диска.
              Питам щото аз сложих отзад дискове и апарати от Типо 2.0.Рециклирах ги,обаче ръчната опъната докрай неми хваща.Самият механизъм за ръчната е много глупаво направен с едно "бобче".Но явно при мен има нещо износено.
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                При мен е така: И при теб ли е по същия начин ?
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #9
                  Същото е и при мен.Доста са клеясали твойте.Аз мойте ги почистик,смених всички гумички и ръчната не работи,а и на крачна слабо хващат.Нямам си на идея защо.
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #10
                    Днес си смених апаратите,но имам друг проблем,от едното колело се чува гаден шум,хръъ,хръъъ,хръъъ,нещо такова и не мога да разбера защо се получава така,верно,че точно тоя диск е крив малко,но чак пък толкос,все пак са нови накладките ... Някакви идеи от какво друго може да се получава,естествено при положение,че всичко е поставено както трябва ?
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      Да ти пратя ли един почти нов прав диск за да пробваш с него. Другия беше изкривен на Калояново, ама така са плътните...
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        xctr написа:
                        Да ти пратя ли един почти нов прав диск за да пробваш с него. Другия беше изкривен на Калояново, ама така са плътните...
                        Ще поизчакам така малко да вида дали няма да се поокарат и ако продължава,може би ще сменя двата направо отзад ... За сега усилвам музиката и те така ... Жилото на ръчната трудно ли се сменя ? Че вчера разбрах,че на едното колело е било скъсано жилото ...
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Лесно се сменя,на канал е най удобно.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар

                          Working...
                          X