Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с окачването на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с окачването на пунто

    Проблема ми е в окачването от задната лява част карам пунто 96-та година та да премина към проблема значи лигавих се с ръчни и на един завои се занесе повече и се удари задната лява гума в тротоара смених джантата понеже беше мн крива сложих резервната и потеглих понеже беше тъмно нямаше как да видя за проблем и тръгнах но като карах и цялата кола се носеше ту на ляво ту на дясно в движение волана в право положение ми седеше леко на криво и направо колата беше като жива цялата се носеше на другия ден излезнах погледнах я от зад задната гума почти беше опряла в калника и седеше доста крива стъпваше почти само на външната част на гумата дигнах я на трупчета цялата кола и започнах да търся проблема от пред не одкрих никакъв проблем минах от зад и забелязах че се е разбил един от 2-те лагерчета които се хващат с една ос за моста казаха ми че много трудно се избивали лагерите и реших да отида в сервиз обиколих 4 сервиза защото са само толкова само в един от сервизите ме приеха поне за оглед вдигнаха я и те огледаха я обясних им за поблема и установиха и те че е само от това лагерче огледаха уж всичко свалиха я и реших да купя и 2-те лагечета заедно с оста купих ги и се прибрах но понеже за едно лагерче не ми се чакаше минимум 2 седмици да ме приемат в сервиз реших аз да си ги сменя днес реших да я разкостя и свалих носача избих старите лагери набих новите със зор качих носача но неможах да кача накладките понеже пак ми се виждаше криво колелото си рекох да кача барабана без накладките само да погледна джантата като я пусна от трупчетата сложих джантата пуснах я от трупчетата и задното колело си беше в същото положение почти опряло от зад в калника и на една страна и направо ми се дорева както се казва докато демонтирах носача огледах на око моста се вижда прав ушите кадето влиза тази ос на моста и те са прави разглобих главината че смзвах лагерчето вътре и тя е права носача не се вижда да е крив пък и в онзи серзвиз казаха че не е крив въпроса ми е от какво може да е така джантата не съм я карал понеже ще видя да помоля някой да ми помогне за накладките и тогава ще видя дали се носи пак като и се кача но кривото си остана и незнам от какво може да е ако някой се сеща за нещо моля да споделя

    #2
    крива ос на главината,при такова поражение няма начин да не се изкривил, за да хванеш точно момента на кривината,вдигаш задницата на трупчета ,сваляш от другата страна колелото и и разните му барабани и челюсти и мериш с шублер по няколко от правни точки.Смятай че 1-2мм зор се хващат на око ,за това мериш двете страни ,и ще хванеш къде проблема. :D
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      #3
      а друга възможна причина

      Коментар


        #4
        а оста на главината става ли от друг модел на фиат

        Коментар

        Working...
        X