Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем - Спирачките държат повече на задните колела! Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем - Спирачките държат повече на задните колела! Браво

    Помощ..... колеги моля някой има ли идея спирачната помпа на (браво 1.6 16в металния колектор) с колко гумички е вътре и има ли вариант да се е обърнала някоя и да не избутва или да прави риверс задни/предни колела.Педала си е както преди не е умекнал а и понякога си спира повече с предни колела и незнам вече идея не ми идва къде може да е проблема. Възможно ли е от вакум ако ми се губи да ми прави тези номера??? Моля някой ако се е зблъсквал с подобен проблем да сподели мнение
    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

    Fiat 1100L 42г.

    #2
    Светвам те да погледенеш първо спирачните мъркучи в какво състояние са и дали не са за смяна, после пипай помпата
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Здравей,ако си сменял предни накладки скоро е от тях,аз бях сложил някакво менте и имах същия проблем.След като ги смених отново всичко се оправи.Поздрави
      Фиат Пунто МК2 2000г

      Коментар


        #4
        смени си предните маркучета колега вдигни предницата на крик и като натиснеш 5-6 пъти спирачките случайно предните колела да задържат ако задържат отгоре съм го написал
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Маркучите са чисто нови, накладките ги смених но още има проблем! Дисковете и те са нови но преди да се появи този проблем..... мисля си че сложих по големите апарати от Bravo 1.9 jtd 2000г. с вентилирани дискове и промих системата и сложих хубаво спирачно масло ДОТ4. Та дали не е проблема в по големите апарати, дали не е издъхнала и изнемощяла тази помпа вече?
          АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

          Fiat 1100L 42г.

          Коментар


            #6
            Постоянно ли спира повече на задните, или само сутрин, като не е карана дълго време.При мен сутрин първите две/три натискания, задните направо почват да влачат. После се оправя. Така е откакто колата е в мен, и винаги когато е студено го прави. Също съм сменил спирачните маркучи предните, и спирачната течност. И го прави само като стане студено.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              Има реглаж отзад на кантара за задния мост, охлабва се гайката и леко се избутва планката напред , стяга се и се пробва. Това е евтиния вариант и ако всичко друго е в ред проблема е тука.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Добре де, и аз го мислех като вариант този кантар но не играе ли роля само когато колата е натоварена? При мен педала си е наред но като спирам го няма осилието на предните колела и колата буквално не спира а ако натисна педала по силно, задницата се засуква и колата тръгва с вратите
                АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                Fiat 1100L 42г.

                Коментар


                  #9
                  FireBlade написа:
                  Добре де, и аз го мислех като вариант този кантар но не играе ли роля само когато колата е натоварена? При мен педала си е наред но като спирам го няма осилието на предните колела и колата буквално не спира а ако натисна педала по силно, задницата се засуква и колата тръгва с вратите
                  Можеш да си сигурен,че повече съм си играл точно с такъв проблем затуй ти казвам какво да направиш. При експеримент от едното крайно положение има почти само предни спирачки, в другото повече задни. С проба грешка ще намериш правилното положение ,местиш планката и пробваш как спира, после пак местиш и така.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    FireBlade написа:
                    Маркучите са чисто нови, накладките ги смених но още има проблем! Дисковете и те са нови но преди да се появи този проблем..... мисля си че сложих по големите апарати от Bravo 1.9 jtd 2000г. с вентилирани дискове и промих системата и сложих хубаво спирачно масло ДОТ4. Та дали не е проблема в по големите апарати, дали не е издъхнала и изнемощяла тази помпа вече?
                    Ето го ключа от палатката. на Браво 1.6 и на 1.9 дисковете са 257мм само дето на 1.6 са 257/1.2 а на 1.9 са 257/2.0.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      FireBlade написа:
                      Маркучите са чисто нови, накладките ги смених но още има проблем! Дисковете и те са нови но преди да се появи този проблем..... мисля си че сложих по големите апарати от Bravo 1.9 jtd 2000г. с вентилирани дискове и промих системата и сложих хубаво спирачно масло ДОТ4. Та дали не е проблема в по големите апарати, дали не е издъхнала и изнемощяла тази помпа вече?
                      Ето го ключа от палатката. на Браво 1.6 и на 1.9 дисковете са 257мм само дето на 1.6 са 257/1.2 а на 1.9 са 257/2.0.
                      Че то и аз съм с 257х20 дискове отпред и дискове отзад от Купе турбо. Въпроса е ,че отзад като е с барабани понякога иска реглаж на кантара в зависимост от задните накладки и това как спират те (заради голямата им площ).
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Колега pi4_s_bravo аз не съм имал проблем но си спомням че зимата одарих на под в един ледник, леко се приплъзна задницата и се стовари на под и след това спирах само на задни колела а педала ми се втвърди значително но след 2-3 км се оправи и от тогава ми остана спирането повече от зад Проблема е че не винаги го прави и за това не съм пипал кантара, но при първа възможност ще си поиграя с това което ми препоръча
                        АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                        Fiat 1100L 42г.

                        Коментар

                        Working...
                        X