Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto MK2 проблем с апарати .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto MK2 проблем с апарати .

    Здравейте прави ми впечатление че колата и задържа преден десен апарат след като покарам малко (натисна 2 3 пъти спирачка ). Смених спирачни маркучи дискове накладки, и 2та апарата им раздвижвах буталото почистих ги с телена четка накалдките се движат свободно по апарата, смазка на водачите и пак същия проблем. Пуснах да тече спирачна течност и доливах нова, но проблема си остава.Как направих проверка кой апарат задържа (вдигам на крик лявата джанта се завърта на ръка, дясната едвам едвам) по някога когато седя на баир и дори и тогава колата седи неподвижна!! Дайте предложения! Загледах апарата някой когато ми натисне спирачка помръдва цилиндъра и после уж се връща малко, но явно не е достатъчно.
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    Сменяй апарата и тогава ще се оправи. Явно проблема е в самия апарат, не е нещо нечувано. Аз самия имах подобен проблем на аудито, но след смяна на апарата работата заспа. Иначе е възможно и от спирачна помпа да задържа, но тогава ще е минимум 2-те предни колела.

    Коментар


      #3
      nelegalniq написа:
      Сменяй апарата и тогава ще се оправи. Явно проблема е в самия апарат, не е нещо нечувано. Аз самия имах подобен проблем на аудито, но след смяна на апарата работата заспа. Иначе е възможно и от спирачна помпа да задържа, но тогава ще е минимум 2-те предни колела.
      Помпата не спира ли на кръст ?? То и предно ляво задържаше но след раздвижване (още със старите накладки дискове и маркучи) спря да задържа. В помпата какво може да се е случило, че да задържа.
      мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

      Коментар


        #4
        и при мен беше подобно положението,само че аз смених маншона и уплътненията за буталото,и спир.маркучи и ефект има минимален

        Коментар


          #5
          punto_2 написа:
          и при мен беше подобно положението,само че аз смених маншона и уплътненията за буталото,и спир.маркучи и ефект има минимален
          с 2 думи пак ти задържа ??ще видя да взема друг апарат тогава, направи ми впечатление като я запаля и се чува как освобождава абс а (това е от преди малко) извадих му бушона но никакъв ефект
          мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

          Коментар


            #6
            AthlonXP написа:
            [Помпата не спира ли на кръст ?? То и предно ляво задържаше но след раздвижване (още със старите накладки дискове и маркучи) спря да задържа. В помпата какво може да се е случило, че да задържа.
            На кръст спира, но както е известно голяма част от спирачната сила е към предните колела и затова на тях се усеща най много. В помпата се случва това, че обикновено след дългогодишната експлоатация и не добра поддръжка уплътненията се износват и започват да се разлагат и да се разпространяват по системата, или да се раздуват. Виждал съм помпа на кола внос от чужбина в която вместо спирачна течност е наливано нещо друго. В резултат на това уплътненията се раздуват при което не може да се върне до край буталцето на помпата и да освободи както трябва налягането в системата след като си отпуснал педала. И в следствие на това колата не може да се движи по инерция а направо спира.А за това че чуваш АБС, и аз сутрин като изкарвам колата от дома и я пусна да си излезе по инерция защото е под слаб наклон като докосна леко спирачката и чувам помпата на АБС. Ама не съм се заслушвал дали е винаги или по някога.

            Коментар


              #7
              Благодаря за съветите, ще пробвам с рециклиране на апаратите (нови уплътнения и почистване из основи, в краен случай ще взема и помпа но това ще се случи не идната а по другата седмица, до тогава пеша ще напиша какво се е случило.
              мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

              Коментар


                #8
                AthlonXP написа:
                в краен случай ще взема и помпа .
                Помпата я остави за най краен вариант, първо рециклиране на апаратите и евентуална смяна на апарат ако не стане с рециклиране. Апарата втора ръка ти е 20-30лв, помпата нова ти е 150-200лв , така че апарата е по безболезнен.

                Коментар


                  #9
                  При мен се случи, че и девте предни колела бликираха. И то така, че единия тас се разтопи. Два пъти ги сваляха и раздвижваха. Накрая един кадърен майстор каза, че сервото не е регулирано правилно, подава към помпата, която постоянно помпи към апаратите. Откачихме вакуума за сервото, и проблема се оправи, но сега нямам серво. В събота ще я карам пак на майстор да видим този реглаж.
                  Palio Weekend 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    serge написа:
                    При мен се случи, че и девте предни колела бликираха. И то така, че единия тас се разтопи. Два пъти ги сваляха и раздвижваха. Накрая един кадърен майстор каза, че сервото не е регулирано правилно, подава към помпата, която постоянно помпи към апаратите. Откачихме вакуума за сервото, и проблема се оправи, но сега нямам серво. В събота ще я карам пак на майстор да видим този реглаж.
                    ти ме вкара в "джаза" не бях чувал за реглаж в сервото !! Сега без серво не се ли звериш много на педала ??
                    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                    Коментар


                      #11
                      Реглажа на сервото е не точно на сервото а на лоста който свързва педала на спирачката с помпата. Имаш гайка и като въртиш променяш хода на педала и ако прекалиш може да се окаже че си "натегнал" до толкова, че все едно си леко натиснал спирачката. За да провериш дали е от този реглаж просто развии двете гайки на помпата към сервото и издърпай леко помпата на пред , и завърти колелата да видиш дали ще има разлика или не. Това е единия вариант. Другия е вече когато има проблем в самото серво и то постоянно оказва натиск на помпата, тогава както е споменал колегата с откачане на вакума и отново проба.

                      Коментар


                        #12
                        AthlonXP написа:
                        serge написа:
                        При мен се случи, че и девте предни колела бликираха. И то така, че единия тас се разтопи. Два пъти ги сваляха и раздвижваха. Накрая един кадърен майстор каза, че сервото не е регулирано правилно, подава към помпата, която постоянно помпи към апаратите. Откачихме вакуума за сервото, и проблема се оправи, но сега нямам серво. В събота ще я карам пак на майстор да видим този реглаж.
                        ти ме вкара в "джаза" не бях чувал за реглаж в сервото !! Сега без серво не се ли звериш много на педала ??
                        Боли ме крака. От Пазарджик до Варна.....
                        Palio Weekend 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          здравейте "рециклирах " апаратите, и е доста добре за сега утре имам късо пътуване и ще видя как ще са там нещата понеже казанчето със спирачната течност беше пълно с черни боклуци .
                          мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                          Коментар


                            #14
                            добре е за сега след това пътуване нямах проблем надявам се да се задържат нещата така Ако има желаещи мога да кача снимки от рециклажа как е минал, не е философия има го и в другите теми
                            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                            Коментар

                            Working...
                            X