Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с АБС моля помагайте

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с АБС моля помагайте

    колеги,моля ако някой знае какво и има на колата ми,да ми помогне. Проблемът е следният: колата е фиат браво 1.9JTD 105, купих я преди 3 дни и като запаля лампата на АБС-а продължава да свети и понякога като тръгна изгасва,като карам с 20-30км/ч и натисна леко спирачката АБС-а се задейства и ми рита педала сякаш съм натиснал рязко и след като вдигна над 40 км/ч светва лампата и абс-ът вече не работи, ходих на диагностика и ми показа че има проблем в заден десен датчик , погледнах го и видях че някой се е правил на майстор и не е завил болта докрай и датчика хлопа 4-5 мм напред-назад и се зарадвах,стегнах болта и правя опит,но за съжаление без никакъв резултат. P.S. този от който купих колата ми каза че е сменял накладки и помпа на съединителят и от както бил сменил помпата било започнало да го прави защото най-вероятно не били обезвъздушили добре системата,а съединителят и спирачките биле на една магистрала.
    Мареа 1,6 16в

    #2
    лампичка на абс-а светва само когато има проблем с електрониката или датчиците, изгоря бушон и такива неща незнам дали съеднителя и спирачките ти са на една система малко ме съмнява, но дори и да са на една, ако не е обезвъдушено добре, спирачния ти педал ще пропада общо взето трябва да видиш някой, който знае за какво иде реч, принципно мога да ти помогна, след 2-3 седмици, коя годниа е колата ?
    Брава 1.6

    Коментар


      #3
      nedialko- написа:
      лампичка на абс-а светва само когато има проблем с електрониката или датчиците, изгоря бушон и такива неща незнам дали съеднителя и спирачките ти са на една система малко ме съмнява, но дори и да са на една, ако не е обезвъдушено добре, спирачния ти педал ще пропада общо взето трябва да видиш някой, който знае за какво иде реч, принципно мога да ти помогна, след 2-3 седмици, коя годниа е колата ?
      "99 година е
      Мареа 1,6 16в

      Коментар


        #4
        общото м/у съединител и спирачки е ,че докато са сменяли едното са развалили другото.не му слушаи оправданията ами си търси някои свестен маистор да ти я оправи. ""а съединителят и спирачките биле на една магистрала."" ха-ха искам да го видя това браво
        Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


          #5
          АВS

          Общото между съединителя и спирачките е казанчето за спирачна течност,ако е било празно е възможно да има въздух в системата.
          Маренго 1.9Jtd-110 2002

          Коментар


            #6
            Извинявам се че пиша в темата на колегата, но да не отварям подобна нова, та директно на въпроса...Вчера се наложи да държа за ~15-20мин. колата със запален двигател на ръчна (опъната до отказ) на един баир. След потегляне усетих и при леко натискане на педала на спирачките леко стържене... Оправи се след ~300-400м. НО светна лампата на ABS-а и съответно той не работи.Имам известни опасения че може да се престъргал някой от задните датчици (с магнитни съм ако има значение), на прав път ли съм или не? Дали подлежат на възстановяване или само подмяна решава проблема? В момента нямам възможност за диагностика на колата .Благодаря предварително ако някой даде съвет и насоки!Развитие по темата: установих после следствието за проблема, но не и самата причина. А именно на задна лява главина е изпадало покритието (гуменото), силно нарушено е, но има тук там останки. Интересното е че никъде не опира и не откривам причината за това...Според вас това ще пречи ли датчика да работи коректно, поне за сега понеже нямам намерение да правя нищо по колата тъй като скоро напускам страната?
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Ако "гуменото покритие" е това, което съм посочил със червена стрелка, да. То не е обикновена гума, а е подобно на магнит за хладилник ... (дълго е за обяснение), който като се върти главината, генерира електически импулси в датчика на ABS. Като смениш главината, ще се оправи.
              Прикачени файлове
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Именно това е. Проблема е че главината е относително нова ~10000км. на няма и една година, марка MOOG .
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  batproho написа:
                  Развитие по темата: установих после следствието за проблема, но не и самата причина. А именно на задна лява главина е изпадало покритието (гуменото), силно нарушено е, но има тук там останки. Интересното е че никъде не опира и не откривам причината за това...Според вас това ще пречи ли датчика да работи коректно, поне за сега понеже нямам намерение да правя нищо по колата тъй като скоро напускам страната?
                  Почисти хубаво и трябва да няма проблем, АКО поне част от магнитната гривна е здрава. Аз го ядох същият с ръчната. Бях я забравил на 1-вият зъб и вътре някъде беше пристъргало. Част от гривната и едно от железата на накладката са износени, но АБС-а си работи.
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    Пробвах но уви, макар че са останали парчета от лентата, ту светва, ту изгасва лампата а АBS-а не работи .
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      gamma написа:
                      batproho написа:
                      Развитие по темата: установих после следствието за проблема, но не и самата причина. А именно на задна лява главина е изпадало покритието (гуменото), силно нарушено е, но има тук там останки. Интересното е че никъде не опира и не откривам причината за това...Според вас това ще пречи ли датчика да работи коректно, поне за сега понеже нямам намерение да правя нищо по колата тъй като скоро напускам страната?
                      Почисти хубаво и трябва да няма проблем, АКО поне част от магнитната гривна е здрава. Аз го ядох същият с ръчната. Бях я забравил на 1-вият зъб и вътре някъде беше пристъргало. Част от гривната и едно от железата на накладката са износени, но АБС-а си работи.
                      Ако не липсват части от гривната, дори да е износена не е проблем. Липсата на парчета (магнити) се отчита като грешка, защото не могат да бъдат следени оборотите на коелото и ABS се изключва за да не създаде проблем вместо да помогне при спиране.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        kolegi az karam bravo 1.9 TD 100 k.c. 98 god. lampata za ABS ne sveti,no ABS mi raboti ot vreme na vreme. kogato zaraboti e za kratko. nqkoi moje li da kaje na kakvo se dalji,kade da tarsq problema ? ako moje nqkoi da pomogne da pi6e na li4ni saob6teniq .BLAGODARQКато за първо мнение много зле.Прочети правилата и най-вече пиши на кирилица."Модераторски екип на fiat-bg.org"

                        Коментар

                        Working...
                        X