Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на апарати и дискове на Пунто - от какво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на апарати и дискове на Пунто - от какво?

    Здравейте колеги.От доста време, от както имам колата, забелязвам че спирачките са ми неефективни при висока скорост.Искам да поясна че дисковете ги смених с нови Brembo, накладки Ferodo, спирачна течност Castrol DOT4 но ефекта от недоспирането си остана.Четох в форума, че и други колеги имат същия проблем и са го решили с подмяната на апарати и дискове от друг модел.Нека ако някой го е правил или знае от какво може да станат да сподели.Колата е Punto MK2Весели празници.

    #2
    Предполагам,че на различните мотори на мк2 се монтират различни спирачки.Твоето с какъв мотор е?HGT или JTD сигурно са с най-големите дискове.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      А какъв е точно "ефекта от недоспирането"?- блокират гумите- колата поднася на една страна при силно натискане на педала- дори при силно натискане - не блокират гуми (или не се задейства АБС, ако има)- дисковете и накладките са сменени преди <500 км- колата спира нормално, но си се возил в друга, която спира много по-добре и имаш по-големи очаквания- другоСъс сигурност ако има генерален проблем със спирането, то този модел няма да напусне завода. Все някога е спирал както трябва, но вече има проблем. Изобщо - как забелязваш че спирането е неефективно, с какво го сравняваш?

      Коментар


        #4
        кола

        Има много причини . Повторната смяна едва ли да доведе до нещо много по различно от сегашното.на 1.2 60 неможеда сложиш веднага от дизел 1.9 80 JTD трябва всичко да смениш.Спирачните маркучи сменя ли да не са напукани обезвъздушена ли е системата .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Спирачните дискове при JTD са същите като на Punto GT. Спирачки от HGT на Punto MK2 1.2 16v не стават, има проблем с захващането на спирачните апарати, докато тези от GT влизат без грешка, взимаш дискове и спирачни апарати и си свиркаш. По тази логика едва ли тези от HGT ще станат за JTD по същите причини. До тук се изчерпват моите познания .
          Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
          Punto GT 1.4 Turbo '99
          Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            А какъв е точно "ефекта от недоспирането"?- блокират гумите- колата поднася на една страна при силно натискане на педала- дори при силно натискане - не блокират гуми (или не се задейства АБС, ако има)- дисковете и накладките са сменени преди <500 км- колата спира нормално, но си се возил в друга, която спира много по-добре и имаш по-големи очаквания- другоСъс сигурност ако има генерален проблем със спирането, то този модел няма да напусне завода. Все някога е спирал както трябва, но вече има проблем. Изобщо - как забелязваш че спирането е неефективно, с какво го сравняваш?
            - гумите не блокират.- за поднасяне и дума не може да става.- ако скоча с двата крака ще блокират (колата няма АВС)- както споменах дискове, накладки и спирачна течност сменени, както и спир. маркучи че се бяха напукали.- да имам и още няколко други коли едната от който е Bravo HGT, но тази е карам всеки ден.Още от както е имам, това ми направи впечатление, че от висока скорост 160-170км. при екстремно спиране до 60км. примерно колата първоначално спира усеща се че спира, но после някакси ги няма, педала нито потъва.При HGT-то това го няма, пък е и по-голямо като кола и с валяци 17-ки.Да пунтото е JTD и като вземах накладките излезнаха 2-3 типа накладки за него, естествено мойте бяха най-големите като размер. Консултанта в магазина ми каза че ставали и на пунто HGT, дали е така не зная.Диска определено е по-голям от 1.2 защото приятел има такова и аз му го правя.

            Коментар


              #7
              Водачите на апаратите обслужени ли са? Равномерно ли износва накладките? Какво показва стенда на ГТП?
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Да съживим малко темата...Та по въпроса със спирачните апарати отпред още нищо не съм направил, но отзад монтирах дискове Сега се чудя дали от браво HGT няма да станат предните апарати и дискове, без преправяне?Ако някой знае да сподели.

                Коментар


                  #9
                  Според мен не защото от браво ХГТ не стават на браво 1.8.
                  ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                  ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Нали веднъж си ги сменил обезвъздуши ли хубаво а спирачните маркучи смени ли Другаде е проблема
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      grosmaster написа:
                      Да съживим малко темата...Та по въпроса със спирачните апарати отпред още нищо не съм направил, но отзад монтирах дискове Сега се чудя дали от браво HGT няма да станат предните апарати и дискове, без преправяне?Ако някой знае да сподели.
                      Не стават. Стават от 1.6, 1.8 или дизеловите двигатели.
                      Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                      Punto GT 1.4 Turbo '99
                      Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                      Коментар


                        #12
                        проблема ти се крие в запушени сп.маркучи или блокирали цилиндърчета

                        Коментар


                          #13
                          Първо смени накладките- Феродо съм пробвал и 3-те серии и никоя от тях не спира адекватно. Винаги изискват много повече натиск от други хубави накладки за да спират. Ате или Текстар, евентуално и TRW , другото стандартно е клонящо към трагедия.
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар

                          Working...
                          X