Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

изкривена кормилна щанга

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    изкривена кормилна щанга

    колеги, шурея изкриви кормилна щанга вчера. волана не искаше да се върти в една пряспа и той го понасили и се завъртя. после, докато свалял веригите видял, че се е изкривила щангата и според него това е станало, като е напънал волана. въпросът е дали е възможно, щото това серво трябва да има някакъв ограничител, като тези в крайно положение? преди това бая я помъчихме колата в една друга преспа, докато излезе, и аз си мисля, че там е станало.п.с. колата е форд ескорт, ама въпросът важи и при фиатите си мисля. все пак моля модераторите да преместят темата, ако преценят, че не е за тук!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    на кое викаш корминлна щанга, на кормилния накрайник ли? вътрещен или външен? И накъде е изкревен, според мен не е възможно да се изкриви в такава ситуация, обикновенно е при удар на колелото или пък директно в него от нещо
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Я кажи първо какъв е форда, като модел и година?Иначе това от въртене на волана е невъзможно, по скоро я е изкривил механично с нещо от вън лед, удар или нещо подобно, но и това е съмнително.Абе да не е гледал стаб щангата и да си мисли че е гледал накрайниците.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Нали знаете че накрайника/щангата е леко крив в края по принцип. Ето това е десен за фиат браво/а:http://axm-auto.com/prod_img/1158660...pgНезнам, но и при форда може да е така.
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          ескорт 96, 1.6. казвам квото ми е казал, но със сигурност знае какво е гледал. ей тука намерих на кво викат хората кормилна щанга http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=61466 . иначе и аз мисля, че като се е нахакал в някоя пряспа (ходихме в планината) и тогава се е изкривило, а после не е искало да се завърти, щот вече е било криво и е запънало.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            май са прави при фордаhttp://emk-33.com/shop/popup_image.php?pID=5241 . ама все тая. не може сервото да е толкова силно, че да го окриви и ще си напъвам спокойно волана, като запъне някъде
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              колега, трябвало да викнеш някой да те издърпа с въже :D :D :D :D иначе, дребна работа.. ще се оправите с 30 лева

              Коментар


                #8
                nedialk00 написа:
                колега, трябвало да викнеш някой да те издърпа с въже :D :D :D :D иначе, дребна работа.. ще се оправите с 30 лева
                мноооого смешно майтапа настрана, като пред вас никога не съм затъвал, даже за пръв път тая зима ме бутна един човек да изляза от една преспичка! дано не ми се случва пак, че къде ще намеря млад ентусиаст с толкова здраво въже, като твоето :D :D :D
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  На форда не е ли височко този накрайник,трудно би имал контакт с пътя.Иначе е голям чанч свалянето му.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар

                  Working...
                  X