Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При преминаване от барабани към дискове на Пунто?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При преминаване от барабани към дискове на Пунто?

    Присаждането е ясно как става няма да питам за това.Притесняваме ,че дисковете са по широки и 13ките джанти няма да паснат ... Имали такова нещо?Споменават ми ,че спирачните апарати от ПОЛО става ли ... някой нещо по въпроса ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    кола

    Слагаш 14 и готово или сменяш колата с по нов модел и така става веднага
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      Слагаш 14 и готово или сменяш колата с по нов модел и така става веднага
      e тва последното е най-лесно ,но само GT e с дискови ... пък немоим го изхраним то лъв ... а в интерес на истината ми писна са занимавам с глупости с тези барабани. Дисковете се обслужват по лесно ... А на тея гадове самореголиращия механизам не работи както трябва ... и не получавам това което искам ...
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Re: кола

        Дисковите спирачни апарати задните , на Пунто ГТ и Мереа еднакви ли са? И евентуално ако не намеря от Пунто GT дали ще мога да ползвам от Мереа ? Несам запознат с размерите на спирачни диск .Моля някой по запознат да каже. Щото колега от форума ми предлага от МЕРЕА ...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Re: кола

          Fiat_Punto11 написа:
          Дисковите спирачни апарати задните , на Пунто ГТ и Мереа еднакви ли са? И евентуално ако не намеря от Пунто GT дали ще мога да ползвам от Мереа ? Несам запознат с размерите на спирачни диск .Моля някой по запознат да каже. Щото колега от форума ми предлага от МЕРЕА ...
          Стават и от Ланча и от Алфа просто си провери деаметъра на диска.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Re: кола

            S_BANKOV написа:
            Fiat_Punto11 написа:
            Дисковите спирачни апарати задните , на Пунто ГТ и Мереа еднакви ли са? И евентуално ако не намеря от Пунто GT дали ще мога да ползвам от Мереа ? Несам запознат с размерите на спирачни диск .Моля някой по запознат да каже. Щото колега от форума ми предлага от МЕРЕА ...
            Стават и от Ланча и от Алфа просто си провери деаметъра на диска.
            Нямам диск ... ще ги присаждам с техните си дискове ... Просто ме притеснява прикрепването към задния мост ... и дали техните дискове ще станат на моята ОС ... сам си намерих отговора Punto 1.1 - спирачен диск преден 240,5(13ка) 257,5 (14ка)Punto HGT - спирачен диск преден 257.5(284 заден 240,5Punto GT - спирачен диск преден 257.5 заден 240.5Меrea 2.4TD - спирачен диск преден 284 заден 240.5По тая логика без проблем си пасват 13 ки джанти ... на задните дискове ... остава да взема заплата и се почва ...
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Слагаш дискове 240.5 х 11 и си в играта с 13-ки джанти.
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                pecata написа:
                Слагаш дискове 240.5 х 11 и си в играта с 13-ки джанти.
                , че то други 240.5 няма ...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Fiat_Punto11 написа:
                  pecata написа:
                  Слагаш дискове 240.5 х 11 и си в играта с 13-ки джанти.
                  , че то други 240.5 няма ...
                  Я виж тези:ф240.5x39.786.50лв парчето.Всичко има колега,пари да имаш.
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #10
                    ...само незнам дали не отиваш и на малко по други апарати с тези вентилки които сам показал отгоре.п.п.Нещо немога да си редактирам горният пост,незнам защо.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      Отива на други апарати, защото вентилираните са има няма 2 пъти по-дебели от плътните.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Само да питам с какъв акъл го съветвате да набучи вентилирани дискове на мястото на барабаните, и то на това Пунто, отзад трябва да са плътни дисковете, другото е безмислено и скъпо.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Synthy написа:
                          Отива на други апарати, защото вентилираните са има няма 2 пъти по-дебели от плътните.
                          Не знаех че има 240ки вентилирани. Въпроса ми е какви апарати се слагат на такива дискове ? Защо ли ми се върти в главата че се ползват по-тънки накладки ?Не се сещам за италианка с вентлирани 240мм или поне не и с 4 болта?
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            http://www.axm-auto.com/index2.php?b...nkl=1&show=1Е по-тънки накладки... май не бива, много бързо ще се износват. Правя аналогия с предните - на вентилирани дискове се слагат други спирачни апарати. Не вярвам за задните да са решили да не сменят спирачният апарат, който по пътя на логиката ще хваща и по-силно, ако дисковете са вентилирани (ще могат да понесат по-голямо натоварване).
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              Каталозите на Axm не са достоверни защото са направени така че да се виждат повече части. Това са ми го потвърдили момчетата от магазина.Tipo 1.8 16v със сигурност не ползва такива дискове. Номера с по-тънките накладки го има при VW където с един и същ апарат може да сложиш различно по-дебелина дискове, но за сметка на на накладките.
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X