Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на предни спирачни дискове и накладки за Fiat Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Аз бих ги избирал по тоя ред:1. Дискове Текстар с накладки АТЕ -най-добрата комбинация тествана при мен- долните също съм ги пробвал2. Дискове Текстар с накладки Текстар -има вариант да просвирват леко от време на време,но иначе откъм спиране са без грешка3. Дискове АТЕ с накладки АТЕ - съществува вариант да се изкривят леко и еднократно дисковете , след шлайфане няма ядове,спирането е много доброДисковете на феродо ги махнах след 3 изкривявания-шлайфане , накладките им FDB също не са нещо особенно.Имай предвид ,че за Фиат/Алфа/Ланча накладките на АТЕ са произведени от Галфер (не знам това негатив или позитив е).
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #47
      Най-доброто според мен си е АТЕ - в повечето случаи е и най-скъпо но все пак....Другото което мога да препоръчам от личен опит е дискове и накладки на TRW,за Текстар и Феродо не съм им фен-накладките на Текстар свирят от време на време а дисковете на феродо имам няколко случая на изкривяване - а и цената не е много по-ниска.Ако мога да бъда полезен на някои колега с цена на ЛС.

      Коментар


        #48
        Комплект дискове и накладки АТЕ спорт и си готов. Сега карам с брембо макс и накладки текстар и пак съм доволен.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #49
          С марки като брембо и текстар , приключих завинаги.Дори и да ми ги дават с -60%.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #50
            emzo написа:
            С марки като брембо и текстар , приключих завинаги.Дори и да ми ги дават с -60%.
            По добре приключи с доставчика, не с марката.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #51
              Глупости не ми говори/пиши.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #52
                Значи дилемата остава TRW vs. ATE.Колегата ""pi4_s_bravo"" малко ме замисли с писаното по-горе.Относно ""АТЕ спорт"" ако не греша се водят ""ATE PowerDisc"", ми изглежда мнооого добре. Дисковете са страхотни, мноого добре изглеждат, много хубави работи пишат за тях. Керамичните накладки на АТЕ ми изглеждат доста добър ъпгрейд, но не мисля да се напрягам толкова.За TRW има ли други отзиви?
                Lаda Niva 1,6

                Fiat Stilo 2001 1,6 16v

                Коментар


                  #53
                  .

                  За TRW има ли други отзиви?[/quote]Нещо маи го развалиха ТРВ от както има някакво феродо което отделяло по-малко прах.На няколко Дачии ги сменяме след 3-5хил.защото започва едно жулене когато позагреят
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар


                    #54
                    TRW са си 6.Никакви оплаквания.Иначе Банков за едно е прав, важно е откъде ще се вземе, ама мен пък да учи :D :D :D
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #55
                      трв-то си е трв,няма ядове

                      Коментар


                        #56
                        Колеги, Имам купени от преди година, че и повече комплект дискове+накладки TEXTAR. Мислих да ги сменям точно преди година, но ме отказаха, "да се поизносели още малко накладките". Днес минах преглед и в момента действащите са Bosh, перфектни - 6% разлика предни, ръчна - без разлика, не съм ги чул да свирят, а спират перфектно. Та, днес ме подкараха вече да ги сменям. Какво ще сложа не знам-TEXTAR?! Дано само да паснат, че са купувани отдавна и си остават вечно мои.
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #57
                          Здравейте колеги,спрях се на варианта пълен комплект TRW. Дисковете и накладките изглеждат страхотно Остава само да обезвъздуша системата, защото задните цилиндри няяяямаха прибиране без да откача нацяло спирачния апарат и върна буталото на по-удобно място.След приключване на всички СМР ще пиша впечатление от спирачките.Весело посрещане на 2015 и безаварийно.
                          Lаda Niva 1,6

                          Fiat Stilo 2001 1,6 16v

                          Коментар


                            #58
                            Нали знаеш , че задните апарати се прибират с натискане и въртене, а не само с натискане ?
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #59
                              Колеги, а какво ще кажете за комбинация задни дискове Zimmermann и накладки Textar или ATE?
                              Fiat Croma 1.9 16V MJet

                              Коментар


                                #60
                                Здравейте колеги... тъй като на мен едната задна накладка явно ми е заминала (стърже гадно при спиране) и цилиндъра на апарата задния май трябва да го почистя защото свири след като си махна крака от спирачката и потегля (за съвсем кратко но е дразнещо). Та съм решил че ще сменям задните накладки и се чудя какви да са. Малко помощ няма да ми е излишна. Иска ми се да сложа по големи накладки и вероятно ще трябва да сложа и по големи дискове (за да спира по-добре) като по нататък като събера някой лев ще инвестирам и в предни вентилирани с по голям диаметър и по големи накладки. Бихте ли ме посъветвали за марки и магазини защото аз гледам за сега само в АXM auto и там няма тези марки които сте коментирали в темата.... Ще съм ви благодарен за съвета всичко добро
                                Фиат Стило 1.9 JTD 115
                                Алфа Ромео 147 1.9 JTD 115 (+чип)
                                Не си ли карал Италинка не знаеш какво е романтика.

                                Коментар

                                Working...
                                X