Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на предни спирачни дискове и накладки за Fiat Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ако RC значи RAICAM на Уното преди година и половина сложих такива.Цената ако не се лъжа беше около 20тина лв.Направих им канал с ножовката в средата,защото ми е навик накладки,които нямат да им правя.Правят прах по-джантата и спира добре
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #32
      И аз съм пред смяна на дискове...искам нещо по издръжливо на натоварвания но пък и не с цената на Брембо Макс...засега съм се насочил към STEINHOF SPORT и накладки STEINHOF ама се колебая малко заради противоречивите мнения за качествата им...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #33
        Може да пробваш с диска (Алфистите карали с тях на Калояново), но накладките - аз лично не бих.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #34
          emzo написа:
          Може да пробваш с диска (Алфистите карали с тях на Калояново), но накладките - аз лично не бих.
          Късно...вече ги поръчах )
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #35
            пиши как са тия Стейнхоф биват ли или са пълна шитня. Аз сега като се затопли мисля да си взема Текстар дискове+накладки. Че брембото дисковете в бг са доста голяма цифра, или да рискувам от ибей
            Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
            Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
            Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
            Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
            ............

            Коментар


              #36
              Вече 3-4 дни съм с тях и съм доста доволен. Не усещам никаква разлика в спирането от преди. Като се има в предвид, че се оказа, че старите ми дискове са почти нови...Колата спира бързо и сякаш, но може и да е самовнушение АБС се включва малко по-бавно, по-късно. Днес ще попътувам малко на юг и ще ги пробвам по завоите на Сл.Бряг... А основното им предимство би трябвало да е по-бавното загряване. Със старите при едно-две рязки спирания от 160-0км/ч поне 10 минути съм почти без спирачки, с тези не би следвало да е така...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #37
                kiselo написа:
                Не усещам никаква разлика в спирането от преди.
                Язък значи Шегувам се, нали караш нервно, напъни ги и тогава дай отзиви.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #38
                  По добре не ги напъвай , че им трябва време да се понапаснат.Не зная дали защото са спортни или аз ги пазех доста - при мен беше нужно малко повече километри за да си легнат идеално....А по въпроса с нагряването е наистина така , дори да си опечеш накладките(ако не са спортни) дупките по диска ще се справят с запичането..
                  Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                  Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                  I am in love with my cars

                  Коментар


                    #39
                    emzo написа:
                    kiselo написа:
                    Не усещам никаква разлика в спирането от преди.
                    Язък значи Шегувам се, нали караш нервно, напъни ги и тогава дай отзиви.
                    Ааа аз не карам нервно, а понякога бързо Да и аз чакам да ми се наложи да пътувам на дълго някъде със завои и това онова та да ги изпробвам по добре Днес щях да ходя до Несебър, но се отложи. Пък и сега с това мокрото и заледено не смея да развивам скорости...Като се стопли някоя ранна сутрин като няма трафик ще мина пак 180-те км от Добрич до Бургас за час и петдетет минути и всичко ще се разбере Иначе днес ми се счу сякаш да искат да понасвирват ама не знам дали беше от предните или задните или нещо друго просвири...Като цяло добре си спират...
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #40
                      Значи си доволен, супер. Може ли да споделиш модел дискове предни, задни които си сменил + накладките. На какви цени си ги взел също
                      Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                      Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                      Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                      Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                      ............

                      Коментар


                        #41
                        Пичове за да не правя нова тема ще споделя че съм с нови дискове отпред и накладки. Значи дискове италиянски RC и накладки италиански МАFF, искам да ви кажа че им навъртях вече малко или повече от 450км от съботата и се държат отлично като ги пробвах с екстремно спиране от 100 до нула, еми спират си перфектно, даже по добре от старите Галфер ама все пак дисковете ми бяха износени иначе накладките имаха хляб още, така че сеа спирам супер, и не свирят като Галфера.Обаче при смяната понеже майстора избута буталото на спирачните апарати навътре и съответно спирачната течност преля от съда които е. Майстора ми каза че мога да карам до горе както е течноста до капачката като покарам малко и щяла да се олегне от износването на накладки и дискове, та въпроса ми е не е ли опасно че като натисна много няма къде да отиде тази течност и да не протече от някой маркуч и да прецакам ситуацията все пак е над максимума, като отворя капачката и е на горния ръб и прелива. Въпроса ми е трябва ли да махна от течноста или да си карам така? Благодаря ви предварително иначе споделям колко ми излезна частите и ремонтадискове 2бр- 110 леванакладки комлект -59 леватруд -30 левавсичко:199лева
                        Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                        Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                        Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                        Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                        ............

                        Коментар


                          #42
                          Смених предни накладки вчера сложих Delphi - ще споделя впечетления след няколко месеца.накладки комлект -55 лева с отстъпка (магазинна цена 66лв)
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

                          Коментар


                            #43
                            Аз съм с такова Делфи,нищо особено и просвирват като позагреят :D И дисковете са ми Делфи за уточнение.
                            Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                            Коментар


                              #44
                              Здравейте момчета. От доста време си карам "самолета", но идва и момента за поддръжка.Спрял съм се на четири варианта комплект предни и задни дискове с накладките към тях. Не мисля да правя комбинации с марките. Според мен всяка фирма си прави дисковете и си тества със своите накладките (може и да е обратното), това не ме засяга.Според вас кой от 4-те варианта е най-сполучлив. 1. TEXTAR2. TRW3. Ferodo FDB4. АТЕ Разликата в цената е 50-60лв. не мисля че ме притеснява толкова.Благодаря и приятно каране, дори в това отвратително време.
                              Lаda Niva 1,6

                              Fiat Stilo 2001 1,6 16v

                              Коментар


                                #45
                                Аз заложих на АТЕ комплект и съм изкючително доволен Не съм ги чул, бях се насочил към текстар, но някой споделят, че подсвиркват
                                Fiat Marea 2.4 JTD+
                                Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                                Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                                Renault 19/1.7mi/ - crash

                                Коментар

                                Working...
                                X