Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчна спирачка на Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчна спирачка на Стило

    Днес бях на годишен технически преглед и там се разбра ,че ръчната ми спирачка не държи.Накладките са сменени преди има няма 100км и със сигурност не са легнали добре по диска.Питането ми е тази ръчна самонатягаща ли е или си има реглаж някъде?А ако има реглаж то той къде се намира?
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    #2
    Re: Ръчна спирачка на Стило

    KUM4o написа:
    Днес бях на годишен технически преглед и там се разбра ,че ръчната ми спирачка не държи.Накладките са сменени преди има няма 100км и със сигурност не са легнали добре по диска.Питането ми е тази ръчна самонатягаща ли е или си има реглаж някъде?А ако има реглаж то той къде се намира?
    На моето браво е на самият лост на ръчната. Предполагам и на стилото е същото. Има една Гайка, която натягаш и готово.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Преди малко прочетох ,че ставало като се натисне силно педала на спирачката и се дърпа няколко пъти силно ръчната.Направих го това и наистина има голям ефект ,но сега лявото колело задържа по слабо.Дали това ще се оправи като се напаснат накладките или самия механизъм трябва да се настрои?
      FIAT STILO 1.9JTD 2002

      Коментар


        #4
        Ако апаратите ти са добре ще се оправи като се паснат накладките а ако имаш апарат пред блокиране -НЕ! (говоря за дискови спирачки- с каквито наи вероятно си)
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          KUM4o написа:
          Преди малко прочетох ,че ставало като се натисне силно педала на спирачката и се дърпа няколко пъти силно ръчната.Направих го това и наистина има голям ефект ,но сега лявото колело задържа по слабо.Дали това ще се оправи като се напаснат накладките или самия механизъм трябва да се настрои?
          Сядай на задната седалка,в средата,махаш задният пепелник и духалката. Долу,на пода трябва да се намира регулирането на ръчната.
          STILO JTD 1.9- 115 BLACK

          Коментар


            #6
            Да не пускам друга тема и питане то ще попитам в тая тема .Днеска и аз си смених жилата и двете на ръчната спирачка че едното на лявото колело не се движеше почти в бронята . Дясното му нямаше нищо но вече бях купил две нови и ги сложих . Обаче и преди смяната забелязах че имам проблем в самия спирачен механизъм и буталото не се връща и започва да загрява яко главината на колелото защото накладките се притискат в диска. Интересуваме най вече дали гумените пръстени в буталцето са еднакви с тия на предните колела че имам един комплект нови но за предните буталца .Та утре като ида при майстора и почнем да го разглабяме да не търся други пръстени.И второто питане е като го огледах хубаво устройството маншончето което предпазва да не влиза прах в буталцето е почти ново и няма как да е попаднала мръсотия навътре, дали само едно изваждане и почистване на буталото няма да реши проблема .
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Коцев, чакам да споделиш как си решил проблема, защото и моя заден ляв апарат е проблемен и не държи ръчната както трябва.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #8
                Ами днеска ходих на един друг сервиз че моя майстор беше много зает но нищо не направиха и се разбрах с моя майстор утре когато се освободи макар и по вечеря да отида да разглобим спирачния механизъм и да извади буталцето и го почистим и разкараме .Днешните майстори гледаха като паднали от Марс и се произнесоха да сменя и двете маркучета че може би са се разложили вътре и не се връща течноста. Обаче пък като развием пробката за обезвъдушаване текне съвсем малко масло и апарата пак не освобождава накладките.Това ме навежда на мисълта че трябва основно разглабяне на спирачния апарат и почистване .Пък си трябва и през ден-два да сменям колите защото оставя ли едната един месец в гаража то после ту това клеясало ,ту друго хванало ръжда и така нататък.Каране му е майката и дано утре стане защото иначе трябва да идвам с джипката на Милеви скали което не е за предпочитане.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  Тая вечер с моя майстор се справихме с това затягане и греене на колелото .Работата се оказа в тоя болт показан на снимката като номер 3. В него се навива болче номер1 . Та тоя болт номер три при натискане на спирачка влиза навътре и притиска накладките . При отпускане на спирачката трябва да се върне а той си остава навътре и не излиза . На него към края му е надяната гумена тръбичка за уплътнение ,но тя се беше разпуснала и уголемила и не позволяваше на болта да се движи . Преценихме че и без нея може намазахме хубаво болта с графитна смазка и вече се движи болта много леко . Сглобихме всичко и пробвах колата като изминах 12км и колелото беше студено като мъртвец. :D Така че утре сутринта поемам за Милеви скали спокойно със Стилото . :D
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    коцевСложете я пак тази гумичка (нова де).Болта с номер 3 който си показал е водач.Като няма гумичка много брзо ще се набие мизерия и пак ще ти блокира.(ял съм го веднъж като си спестих и аз тази гумичка-само че отпред беше при мен).
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      Тука малко не бих се съгласил / въпреки че не ни стана ясно предназначението и / . Другия водач няма такава гумичка и се движи свободно . И двата водача имат гумен маншончета отвънка които са почти нови и не дават възможност да влизат боклуци навътре . Ще питам по магазините за такова уплътнение и ако има ща закупя ако няма и така ще кара . Щом единия водач няма такова уплътнение и не се износва и затяга ,то би следвало и този водач да кара така . Ще видим по нататък ,може да се окажеш и прав. :D
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #12
                        Аз визирам точно външните гумени маншончета.На снимката ми се струва,че него си показал.Явно аз съм в грешка.Да попитам нещо извън темата.Завода за китайски автомобили строят ли го или си остана само на идея?
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          Построен е и се чака всеки момент Бат Бойко да му дерне лентата . Всичко е готово и заплатите вървят на персонала. :DКолкото до маншончетата то именно тия външните са почти нови и прах няма как да влезне . на самия водач има нахлузено гумено маншонче и то се е раздуло и запира водача. преди малко се върнах от Милеви скали и не съм имал проблем до там и обратно. :D
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #14
                            От къде да регулирам/разпределя издърпването на жилата? Защото сега механизма на който се захващат жилата е под голям ъгъл и нормално хваща само едното колело!Под колата от където излизат жилата над гърнето ли?Или трябва да е някъде вътре?Мерси!
                            Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                            Коментар


                              #15
                              Маха се това между двете седалки като подлакътник .Бая зор видяхме но се надига отзад откъм разпределителя за въздуха. Тогава се вижда болта с който се регулирва . Едното жило лявото минава над аспуха .
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X