Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо педала на спирачките ми е твърд!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо педала на спирачките ми е твърд!?

    Така имам следния приблем откак взех колата, а именно стилото. Като не съм я карал известно време да речем повече от 5-6 часа (случва ми се всяка сутрин като ще тръгвам за работа) като влезна в колата преди да запаля педала на спирачките е като чук. Неможеш да натиснеш и 1мм, а самите спирачки не държат и грам т.е. качвам се в колата натискам педала на спирачката колкото мога пускам ръчната и колата тръгва?! Естествено всичко се оправя на секундата в която запаля колата, педала омеква добре и спирачките си държат чудесно. Не съм имал проблеми с потъване на педала или втвърдяване по време на път. Та това всичко нормално ли е? Не е било така нито на Бравата ми нито на Типото нито на С4-ката нито на нито една кола която съм карал било то стара или нова...!? Идеи от какво може да е?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    смени възвратния клапан на сервото, според мен е от него, на мен така ми правеше на бравата, смених го и се оправи дори и през зимата на студовете пак остава мек педала

    Коментар


      #3
      Еднопосочния клапан изстърва. Но може и да е от сервото, разбира се в много по-малка степен, но все пак е вероятно.

      Коментар


        #4
        ТЕМА по темата. Все още не съм отстранил проблема.

        Коментар

        Working...
        X