Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tempra- слаби спирачки- помпата ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tempra- слаби спирачки- помпата ли е?

    Значи за да спра трябва доста силно да натисна педала (вчера карах един друг фиат и имаше супер спирачки да те лепнат на стъклото) :D , сервото си ми работи, АБС- а също, но като развих задно ляво цилиндърче(дискови)- то течност не потече- потече чак след помпане, освен това понякога ми задържа това колело, та помпата ли е?Поздрави!
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    #2
    Имах такъв проблем.Смених въпросното цилиндърче за 18 лв и всичко стана ОК.Явно не работи правилно това цилиндърче, не осигурява необходимия ход/време и натиск.Така ти фактически караш на 3 колела със спирачки.Хода на педала ти се намаля също защото това цилиднърче сигурно не се движе добре и не поема течност от помпата.Според мен е необходимо да смениш двете задни цилиндърчета (двете щото да са еднакво ефективни).Много е малка вероятността да е от помата-тя или нагнетява или не.Преди това обаче си провери вакуум тръбичката на сервото да не се е откачила или пръснала.Успех
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    Коментар


      #3
      Я колега си виж спирачните мъркучи,че масово се запушват.Да не си кипвал спирачната течност?
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        pecata написа:
        Я колега си виж спирачните мъркучи,че масово се запушват.Да не си кипвал спирачната течност?
        Да кипва ми спирачната течност веднъж точно за задържане на тоя заден цилиндър- карах така 20 км., но после го смених и пак понякога задържа.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Днес гледах че има леко омасляване около маркуча за вакуум дето влиза в сервото и още масло около помпата където се допира до сервото...
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар

          Working...
          X