Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен звук Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен звук Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

    Здравейте колеги, имам следния въпрос и предполагам став дума за окачването. Като карам колата и мина през нещо по полегато или като се клати нанякъде си мареата се чува някакво странно скърцане все едно е от легло при правене на *** с извинение. Това се чува най ясно и силно когато съм на свободна или минавам от скорост на свободна, когато е на обороти не чувам скърцане. Какъв може да е проблема, при спряна кола колкото и накъдето да я разклащам звука го няма което за мен е странно. Все си мисля че е пружина защото тампоните които са вътре в нея са доста зле и не са закрепени, но тогава защо като не е в движение не чувам скърцане. Благодаря ви!Поздрави!
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

    #2
    Re: Странен звук Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

    Коментар


      #3
      Re: Странен звук Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

      tole написа:
      Скърца ти някой тампон-или на стабилизиращата щанга или на носачите.
      EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

      Коментар


        #4
        Re: Странен звук Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

        itan75 написа:
        tole написа:
        Скърца ти някой тампон-или на стабилизиращата щанга или на носачите.
        На носачите са добре остава стабилизиращата щанга, но аз мислех че тропат?
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

        Коментар


          #5
          Ако колата е седяла доста време ръждясват и скърцат При мен стабилизиращата скърца доста време след като я сложих на колата
          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
          '97 Coupe 16VT 262WHP+

          Коментар


            #6
            S.W.A.T. написа:
            Ако колата е седяла доста време ръждясват и скърцат При мен стабилизиращата скърца доста време след като я сложих на колата
            Не е седяла доста време без да се кара всеки ден съм с нея..иначе нямам гараж, но ръждясването е постепенен процес, а това стана изведнъж.
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

            Коментар


              #7
              Повдигни маншоните на шарнирите и впръскай малко WD-40 или нещо от тоя род. Ако не се оправи, намокри пружините и тампоните им с вода. Ако продължи, почти сигурно е, че са тампоните на стабилизатора.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар

              Working...
              X