Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тропане при преминаване през дупка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тропане при преминаване през дупка

    Здравейте ,колеги имам тропане при преминаване през дупки отпред.Водих я на майстор , гледа я отдолу каза че всичко е здраво.Качи се при мене и той слуша после пак я гледа каза че е или тампон или амортисьор , свали амортисьора и тампона изглеждаха здрави сменихме тампона пак тропа няма разлика каза че може амортисьора да не държи нагоре не можело да се прецени .как мога да определя какво е точно ?колата е фият браво 1.4Грешен раздел - преместена. Модераторски екип на fiat-bg.org
    kokopati ,koichop@abv.bg

    #2
    Ако чукането е глухо, насочи се към шарнир, амортисьор, тампон носач, тампон стабилизатор. Ако е тънко - корм. накрайници, биалетки. Понякога се налага разглобяването на съмнителния възел за точно диагностициране. Особено за биалетките.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      здравей те и от мен . аз го имам сьщия проблем,при полужение че всичко сьм сменил без амортесьорите ,но те са видимо и на натиск здрави.от какво друго може да е . колата е типо 1,6

      Коментар


        #4
        zlati написа:
        здравей те и от мен . аз го имам сьщия проблем,при полужение че всичко сьм сменил без амортесьорите ,но те са видимо и на натиск здрави.от какво друго може да е . колата е типо 1,6
        Аз имам същото тропане и при мен е доста силничко проблема е тампони на реактивната щанга всичко друго ми е сменено може би вашия проблем е някъде там..?
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

        Коментар


          #5
          а възможно ли е да е от вътрешните накраиници,тъи като ги дигна и падат ,а не стоят така като съм ги сложил.и от там да идва това тропане.

          Коментар


            #6
            Обясни малко по-точно какво означава да "ги дигна и падат" вътрешните накрайници? Те не могат да стоят така, както ти ги сложиш, там има само едно възможност за слагане - или са на място, или не са.

            Коментар


              #7
              Вище и това...http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75110
              Fiat Punto 1,7 td
              Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

              Коментар


                #8
                мисълта ми е ,че прекaлено лесно се движат в сички посоки се едно както е разбит външният накраиник , да се движи в счки посоки много лесно.а и продалжава да сее въпреки че я карах в Диана центар на реглаж.та дали може да идва всичко от вътрешните накраиници,така да сее и да тропа.

                Коментар


                  #9
                  Колеги имам същия проблем с Мареата давайте идеи как да се отървеме от него. Значи като я карам по павета или цепнатини по асвалта леки дупки някъде от предна дясна гума идва кофти потропване... Гледаха колата в над 6 сервиза и никой нищо не открива, според тях окачването е здраво. Едни направо ме пратиха за рециклаж на рейка, но все си мисля, че едва ли е тя. Незнам по амортисьорите и да търся проблема не ми се иска да пипат рейката при движение от волана рейката не издава никакви почуквания което е фактор за разбита рейка... Някой ако има идеи или някой от колегите ако намери решение да казва!

                  Коментар


                    #10
                    Аз чувам същото "тропане" на бравото ми при същите фактори (дупки, паваж.. ) И ми казаха че е от тампон на амортисьор.. не съм я водил по сервизи защото е съвсем леко и ако не го слушаш не се чува

                    Коментар


                      #11
                      zlati написа:
                      мисълта ми е ,че прекaлено лесно се движат в сички посоки се едно както е разбит външният накраиник , да се движи в счки посоки много лесно.а и продалжава да сее въпреки че я карах в Диана центар на реглаж.та дали може да идва всичко от вътрешните накраиници,така да сее и да тропа.
                      Когато вътрешният е монтиран на място и решиш да го местиш - имаш много дълго рамо и е съвсем нормално да се движи лесно. Разклати го енергично и ако има луфт сигурно ще се усети.

                      Коментар


                        #12
                        колеги и аз имах сьщия проблем.вав 3 сервиза ходих и всички едно и сьщо.всичко е здраво освен да тропа амортисиора.АМА Небеше от него.един ден случаино взех да я лашкам на скорост и какво да видя-тампоните на носача мьрдат.така че проверете си ги.

                        Коментар

                        Working...
                        X