Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рециклиране на шарнир на носач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рециклиране на шарнир на носач

    Миналото лято смених носач и поставих МУГ. Днес се наложи да го сменя след около 12000км - разхлопан шарнир.Луфта е много малък, но се чува причукване. Как и къде мога да го рециклирам? Продават ли прастмасови чашки, за да ги подменя ако го отворя? Какви начини за рециклиране има?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Няма смисъл да рециклираш не оригинален носач.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      dani389 написа:
      Няма смисъл да рециклираш не оригинален носач.
      Защо?
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        по-добре си купи от морга оригинален,по-лесно е
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          От личен опит ! : Рециклирани шарнири на предната ми кола ме изкара 70 000 км из българските дупки. На тази ми кола още са добре, но разтропат ли се , няма и да се замислям над нови носачи , а отивам направо при човека да ми ги рециклира, без да се замислям. Проверено не от един човек! Рециклираните изкарват до над 100к км! Таксиметровите шофьори в Русе, които познавам, карат най вече с рециклирани такива и с аповече то доволни. Прави си сам изводите. Съветите от рода "купи си нов" са пълни глупости, пари на вятъра, изхабени нерви, изгубено време и ниска надежност! Ако те мързи да пробваш, нямаш интерес да свършиш по ефтина и ПО КАЧЕСТВЕНА и по надежна работа, купи си нов носач и гарантирано ще го смениш след 10к км, а може и по скоро. Избора си е твой. Успех! :D
          тише едешь - хрен приедешь!
          2.0 16V Delta 2 Продава се - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...653&highlight=
          http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

          Коментар


            #6
            denq написа:
            От личен опит ! : Рециклирани шарнири на предната ми кола ме изкара 70 000 км из българските дупки. На тази ми кола още са добре, но разтропат ли се , няма и да се замислям над нови носачи , а отивам направо при човека да ми ги рециклира, без да се замислям. Проверено не от един човек! Рециклираните изкарват до над 100к км! Таксиметровите шофьори в Русе, които познавам, карат най вече с рециклирани такива и с аповече то доволни. Прави си сам изводите. Съветите от рода "купи си нов" са пълни глупости, пари на вятъра, изхабени нерви, изгубено време и ниска надежност! Ако те мързи да пробваш, нямаш интерес да свършиш по ефтина и ПО КАЧЕСТВЕНА и по надежна работа, купи си нов носач и гарантирано ще го смениш след 10к км, а може и по скоро. Избора си е твой. Успех! :D
            Къде в Русе рециклират?
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              Колеги а как се разбира носача дали е оригинален, какво трябва да пише на оригиналния, че и моите тропат от дооста време и мисля да ги рециклирам тук в Пловдив.
              НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

              Коментар


                #8
                Валентино_88 написа:
                Колеги а как се разбира носача дали е оригинален, какво трябва да пише на оригиналния, че и моите тропат от дооста време и мисля да ги рециклирам тук в Пловдив.
                Оригиналните носачи на фиат за марка TRW - тази марка трябва да я има,като щампа набита отдолу на капачката на самият шарнир.Другото показателно е,че на тялото на самия носач си пише с релефни букви FIAT Lancia и има лого.Докато са на колата може да се види наи-лесно капачката на шарнира - затрии я хубаво с нещо,да падне прахта,защото надписът е фино направен и ако е там,ще го видиш.Аз скоро рециклирах тук в Пловдив шарнир и засега съм доволен.Ще ти постна малко по-късно темата където колеги от форума ми препоръчаха две места където мога да отида.П.П.Ето я моята тема с препосъките от колегите : http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=72388
                Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

                Коментар


                  #9
                  В понеделник изпратих с куриер носача и една биалетка на колегата от Казанлък - Минчо Минчев, който рециклира шарнири. Днес в сряда получих обратно готовите носач и биалетка. Всичко стана много бързо. Много съм доволен от изработката. Поставени са силиконови маншони. Остава да ги експлоатирам и да пиша как са като здравина.Благодарности на колегата за много бързо свършената работа!!!
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    От казанлък съм, Минчо на не една кола ми е правил шарнири, включително и на тази , която карам ги прави той. За сега с рециклирани шарнири карам вече над 20 000 км. На предишната ми кола съшо ги ремонтира той. Колата я карах аз , после я продадох на приятел и общо за 100 000 км общо навъртяни от мен и него нямаше проблеми (рено 19). След това моя приятел продаде реното и какво стана незнам. Поздрави !
                    Play Golf ,but not drive golf!!!
                    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                    Коментар


                      #11
                      alvanovo написа:
                      В понеделник изпратих с куриер носача и една биалетка на колегата от Казанлък - Минчо Минчев, който рециклира шарнири. Днес в сряда получих обратно готовите носач и биалетка. Всичко стана много бързо. Много съм доволен от изработката. Поставени са силиконови маншони. Остава да ги експлоатирам и да пиша как са като здравина.Благодарности на колегата за много бързо свършената работа!!!
                      Цена? И само шарнира ли рециклира? Гресьорка сложена ли е? От къде е отворен и как е затворен?Тампоните смени ли ги? И ако да с каква марка?Снимки може ли да постнеш,ако не става тук на пощата или скайп да видя изработката,ако може разбира се.
                      EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                      Коментар


                        #12
                        itan75 написа:
                        alvanovo написа:
                        В понеделник изпратих с куриер носача и една биалетка на колегата от Казанлък - Минчо Минчев, който рециклира шарнири. Днес в сряда получих обратно готовите носач и биалетка. Всичко стана много бързо. Много съм доволен от изработката. Поставени са силиконови маншони. Остава да ги експлоатирам и да пиша как са като здравина.Благодарности на колегата за много бързо свършената работа!!!
                        Цена? И само шарнира ли рециклира? Гресьорка сложена ли е? От къде е отворен и как е затворен?Тампоните смени ли ги? И ако да с каква марка?Снимки може ли да постнеш,ако не става тук на пощата или скайп да видя изработката,ако може разбира се.
                        хубава е изработката .По 15 кинта на шарнир и отгоре е със силикон аз ги видях и ми харесаха

                        Коментар


                          #13
                          alvanovo написа:
                          denq написа:
                          От личен опит ! : Рециклирани шарнири на предната ми кола ме изкара 70 000 км из българските дупки. На тази ми кола още са добре, но разтропат ли се , няма и да се замислям над нови носачи , а отивам направо при човека да ми ги рециклира, без да се замислям. Проверено не от един човек! Рециклираните изкарват до над 100к км! Таксиметровите шофьори в Русе, които познавам, карат най вече с рециклирани такива и с аповече то доволни. Прави си сам изводите. Съветите от рода "купи си нов" са пълни глупости, пари на вятъра, изхабени нерви, изгубено време и ниска надежност! Ако те мързи да пробваш, нямаш интерес да свършиш по ефтина и ПО КАЧЕСТВЕНА и по надежна работа, купи си нов носач и гарантирано ще го смениш след 10к км, а може и по скоро. Избора си е твой. Успех! :D
                          Къде в Русе рециклират?
                          Ул. "Българска морава" 14, Васил Букуров. п.с. Другия път пиши на ЛС за да получаваш бързи отговори... :D
                          тише едешь - хрен приедешь!
                          2.0 16V Delta 2 Продава се - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...653&highlight=
                          http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

                          Коментар


                            #14
                            itan75 написа:
                            alvanovo написа:
                            В понеделник изпратих с куриер носача и една биалетка на колегата от Казанлък - Минчо Минчев, който рециклира шарнири. Днес в сряда получих обратно готовите носач и биалетка. Всичко стана много бързо. Много съм доволен от изработката. Поставени са силиконови маншони. Остава да ги експлоатирам и да пиша как са като здравина.Благодарности на колегата за много бързо свършената работа!!!
                            Цена? И само шарнира ли рециклира? Гресьорка сложена ли е? От къде е отворен и как е затворен?Тампоните смени ли ги? И ако да с каква марка?Снимки може ли да постнеш,ако не става тук на пощата или скайп да видя изработката,ако може разбира се.
                            Рециклирах само шарнир, защото тампоните са наред. Шарнир на носача и двата шарнира на една биалетка. Не е сложена гресьорка, не съм искал, а и незнам дали предлага. Можеш да попиташ. Дай мейл и ще ти пратя снимки. Шарнира е отворен отдолу, където е валцовано. След това пак го е валцовал и е затворен много добре. Направена е нова капачка, като старата е сменена. Хареса ми изработката много. Поставя силиконови маншони.
                            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                            Коментар


                              #15
                              Това са снимки на носача и биалетката след рециклирането.
                              Прикачени файлове
                              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                              Коментар

                              Working...
                              X