Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане на окачване от ляво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане на окачване от ляво

    Здравейте колеги!Вчера както си карам,реших да правя маневра и чух долу в краката си едно скърцане,препсувах и продължих.Спрях на гарата и докато чаках приятелката да слезе от влака се опитах да направя диагноза.При четвърт оборот на волана ’’на наляво-надясно’’ се чува от предно ляво колело!Навих пълен ляв -пълен десен и скърцането спря-останах в пълна амнистия.Както и да е тръгнахме да се прибираме,20 км няма проблеми след това пак,само че вече скърцаше и като се разклати колата по неравност.Слезнах вече нервиран и накарах приятелката да върти волана на ляво - на дясно а аз се заврях под предно ляво да слушам.Стори ми се че идва от накрайника,обаче ме съмнява и шарнира,също четох и за тампона на стабилизиращата щанга Въпроса ми е има ли вариант да гресирам някъде там от където идва звука понеже не можах да спя цяла нощ и страшно ме дразни ?

    #2
    На бравото така ми скърцаше и напръсках шарнира над маншона с WD 40 и се оправи...за 1месец и после пак заскърца,пак напръсках и така,иска си смяна защото смазката е загубила смазочните си свойства,даже и да е здрав маншона.Виж има тема за поставяне на гресьорки на шарнири.Успех!
    Fiat Brava 1.2,16в

    Коментар


      #3
      Точно това направих преди малко,напръсках с WD40,за момента спря пък ще видим Благодаря колега

      Коментар


        #4
        Няма защо,и аз така не мога до спя докато не отстраня проблема по колата :D .Радвам се че се е оправило.
        Fiat Brava 1.2,16в

        Коментар


          #5
          надигни маншона и сложи малко грес там, ще се оправи
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар

          Working...
          X