Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на спирачна течност в домашни условия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на спирачна течност в домашни условия?

    Здравейте,колата е от подписа,течноста на която съм се спрял е DOT 4.Интересува ме с какво се промива системата след като се источи старата течност(всеки знае че остава по малко мръсотия от старата)?Смятам че въпроса е точен и чакам точни отговори е не предположения.Лека и безаварийна пролет!

    #2
    Според мен спираччната течност има доста добри почистващи свойства и аз лично за промивката на системата бих ползвал по-евтина нова спирачна течност. Правя промивката и след това слагам тази, която съм решил да бъде за постоянно.Само да вметна, че ДОТ4 доколкото знам е вид спирачна течност, а марка?
    Fiat Bravo 11'97
    1.4 12V A/C

    Коментар


      #3
      rudiem написа:
      Само да вметна, че ДОТ4 доколкото знам е вид спирачна течност, а марка?
      точно така,нарочно не съм написал марката та да не се почне спама от рода ;защо такава ,тази е по-добра и т.н.

      Коментар


        #4
        Наливаш и обезвъздушаваш, доливаш и пак обезвъздушаваш и така два три пъти докато спре да теча мътна и тъмна течност и текне бистра.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Източи наличната течност,купи си някъква евтина,сипваш източваш и наливаш после постоянната dot4.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Тази мУдерната 5.1 не беше ли съвместима с 4?

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Тази мУдерната 5.1 не беше ли съвместима с 4?
              колата в момента е с DOT5(така я взех от Италия от човека),а сега това ми е аванта затова ще слагам него и затова искам да изчистя системата да не стане боза

              Коментар

              Working...
              X