Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тампони ограничаващи хода за пружината отзад-Мареа/Брава!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тампони ограничаващи хода за пружината отзад-Мареа/Брава!

    Така!Карам Marea Weekend 1.9JTD!Качих я на 17’ джанти с ЕТ38 и гуми 205/45/17!С гуми калкулатор излиза,че трябва да ползвам 205/40/17 но Мареи 2.0 бензин и 2.4 дизел ползват 195/60/15 което отговаря на 205/45/17 и реших да пробвам!Да,но проблем-понатовари ли се колата опира отзад ВЛЯВО!На пръв поглед пружината и амортесиора са ок,което не мога да кажа за ограничаващите тампони-те са скъсани и са паднали странично в пружините!Та въпроса ми е как изглеждат и как се монтират тези тампони,колко струват и дали това ще реши проблема ми?От десния тампон е останала по-голяма част на което отдавам това,че отдясно не опира!Според вас ако купя нови и ги сменя проблема ми ще изчезне ли?Опира само при по-пълна кола-4-5 души и то след голяма неравност с по-голяма скорост?Тампоните доколкото си ги представям се захващат за горната част чрез навиване на гумена спирала в дупката,която гумена спирала при мен липсва?

    #2
    ще ти реши проблема.не се навиват а се натикват, като извадиш тоя дето е още на място - ще разбереш

    Коментар


      #3
      по-твърди пружини
      фиат мареа 103 понита
      спринтер 122 понита
      пасат с 90 умрели понита

      Коментар


        #4
        Тампоните изглеждат по този начин и стоят свободно в пружината. Ако не са смачкани няма смисъл да ги сменяш. Само ги изправи с посоката в която са на снимката, според EPER това е правилното положение.
        Fiat - Stilo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          monstera написа:
          Тампоните изглеждат по този начин и стоят свободно в пружината. Ако не са смачкани няма смисъл да ги сменяш. Само ги изправи с посоката в която са на снимката, според EPER това е правилното положение.
          най-невярната и подвеждаща информация , която съм чел в този форум през тази седмица.

          Коментар


            #6
            Възможно е и да греша, при мен обаче стоят свободно. Ако може някой да обясни как е правилното и още по-добре да пусне снимка.Иначе това е схемата от ЕПЕР:
            Прикачени файлове
            Fiat - Stilo 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Колега смени си 2-та тампона които са вътре в пружината и няма да ти закача,не се занимвай с тампончета между навивките.
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                Тампон номер 5 на схемата ще сменям!И мисля,че се захващат горе,а не стоят свободно!

                Коментар


                  #9
                  hubaveca написа:
                  Тампон номер 5 на схемата ще сменям!И мисля,че се захващат горе,а не стоят свободно!
                  И си прав!
                  ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                  ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                  Коментар


                    #10
                    Според мен трябва да си смениш и двата в пружините и след това ако има нужда да опиташ с теяhttp://emk-33.com/shop/product_info....s_id=19893Не ми изглеждат много надеждни но може и да повдигнат малко
                    Opel Astra Coupe Bertone Turbo Z20LET 200 hp
                    Fiat Bravo 1.6 16v 118 hp ПРОДАДЕН !!!

                    Коментар

                    Working...
                    X