Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане от задно дясно окачване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Смених амортисьора /благодаря на Аирфан, че се отзова и ми подари неговите стари амортисьори/, но чукането си остана. Проверяваха ми оста на носача, но няма луфтове. Въпреки това се насочвам към тези лагори да ги разглобя да видя далище се наложи смяна. Предлагат ми комплект на Бърт с лагери СКФ. Дали ги бива? Дали издържат уплътненията, които предпазват лагерите?Лагера на главината не шуми и няма луфтове. Остава тампон на стабилизиращата щанга отзад.Дано при това разглобяване да се разбере какво има и да го оправя.
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #17
      Отзад щангата няма тампони. Огледай гърнето, резервоара да не тропат нещо. Виж също така тампоните, които за между задния мост и купето да не би от тях да чука.

      Коментар


        #18
        Airfan написа:
        Отзад щангата няма тампони. Огледай гърнето, резервоара да не тропат нещо. Виж също така тампоните, които за между задния мост и купето да не би от тях да чука.
        В такъв случай отпада тампони на щангата. Как да проверя тези тампони дали са наред?
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #19
          alvanovo написа:
          Airfan написа:
          Отзад щангата няма тампони. Огледай гърнето, резервоара да не тропат нещо. Виж също така тампоните, които за между задния мост и купето да не би от тях да чука.
          В такъв случай отпада тампони на щангата. Как да проверя тези тампони дали са наред?
          На подемник и с щанга се напъва между купето и моста.

          Коментар


            #20
            Като свалиш колелото има достатъчно място за проба.
            Прикачени файлове
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #21
              Чукането излезе от предния носач МУГ на 12000км, шарнира. Хлабината е много малко, но се чува. Сега дилемата е дали да го рециклирам, кък и къде?
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #22
                Здравейте на всички.Добра снимка на Rokambol.И аз имам чукане отзад от дясно.Но при мен и гумата е леко разкрачена.Благодаря предварително ако някой помогне.

                Коментар


                  #23
                  roshavia01 при теб проблема е в лагерите на носача. Преди няколко месеца сменях на моита Ланчиа Делта а отзад окачването е едно кам едно с Фиат (свалял съм мост на Ланчиа и на Фиат) Работния комплект за едната страна беше около 40 леве (имам предвид качествени) Състои се от : 2 лагера 1 болт с гайка 1 пластмасова втулка която се слага между двата лагера и 2 гумени уплатнения които затварят лагерите отван да не влизат боклуци. Работата не е много и е лесно. Смятам че и сам ще се справиш. Малко зор може да ти дадат старите лагери и по точно тяхното избиване. Препорачван нагряване на лагера с електрожен и барзо изстудяване с вода лагера се свива и излиза дори на рака. Аз си ги смених за 1:30 минути от двете страни :D Сажалявам само че нямам снимков материял. Успех.
                  Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

                  Коментар


                    #24
                    roshavia01 написа:
                    Здравейте на всички.Добра снимка на Rokambol.И аз имам чукане отзад от дясно.Но при мен и гумата е леко разкрачена.Благодаря предварително ако някой помогне.
                    Когато гумата ти е разкрачена видимо с просто око - няма място за спор, че от там имаш проблеми. Трябва да се оправи, а едва след това да се изследва за други проблеми.

                    Коментар


                      #25
                      Мерси много пичове за бързите и точни отговори. Добре че има хора като вас пък и нали за това са форумите.Тази седмица ще ги сменя и ще пиша.Още веднъж мерси

                      Коментар


                        #26
                        Колеги,имам глухо но сравнително силно тропане при преминаване през неравности (дори и малки).Колата е Пунто 1.1 94 год. Оста на носача е сменяна скоро и няма луфт. Тампоните,държащи задния мост към купето са с леко нацепена гума.Питането ми е,дали от тези тампони може да е тропането и има ли опасност задния мост да изхвърчи на някоя дупка?

                        Коментар


                          #27
                          Здравеите на всички и аз в момента съм на такъв ремонт и имам проблем с свалянето на задния тампон на задния мост без да свалям моста от колата както си е така но си мисля че този тампон се развива. Утре ще пробвам пак да видя как вървят нещата ако някой знае как става да пише утре ще пиша какво става ако мога да бъда полезен питайте

                          Коментар

                          Working...
                          X