Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсах носач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсах носач

    По закона на Мърфи на едно от най натоварените кръстовища на Варна и час пик на ляв завой с 30 км в час без да има дупки по пътя и без да съм давал газ или спирачка точно по средата на кръстовището изчатка и лявата гума се заби в подкалника,полуоската излезе от скоростната кутия и стана пълен блокаж .Пътна помощ,дърпахме я с крикове на колелела докато я качим,голям зор.Последствията са строшен праг и подкалник ,малко съдрана чисто нова зимна мишелинка 205/50/16 ,малко изтекло масло от кутията и разбира се носач.Тая тема я отворих за да могат хората да видят и разберат че и това може да се случи на всеки и ако карах с повече от 100 със съгурност щях да спра в някое крайпътно дърво по таван,а като си помисля колко пъти съм карал с над 200 ми настръхва косата.Освен това още не мога да си обясня как се чупи такъв дебел чугун. Носача е Технорот на повече от 40000 км с напълно здрави тампони и перфектен шарнир/толкова стегнат че на ръка не може да бъде мръднат/ .Не ми се вярва и да е дефект или шупла в материала защото ги карам вече 3 години и споменатите километри .Някой ако има няква теория да я сподели че и отдясно съм със същия носач и как ше давам газ сега-фаща ме страх да не се цепне и десния.Очаквам коментарите Ви.
    Прикачени файлове

    #2
    Ужасно колега, добре че не е станало нещо по-страшно.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Мисля ,че не е чугун.Ясно се вижда в средата шуплата.Умората на материала си казва думата нищо не е вечно.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Умора -умора ама е на 3 години и километри няма много ,дигаш 200 и 20-30 пъти през таван и виновни няма.

        Коментар


          #5
          Леле мале! Настръхнаха ми косите!

          Коментар


            #6
            Същото се случи и на един наш фиат ,и пак късмет с малка скорост.Ще ме накарат да ги мина на ренген де..аи носачите
            NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

            Коментар


              #7
              Преди 5години скъсах болта на шарнира на една корса която търкалях.Точно по същия начин-на най-натовареното кръстовище, при завой, с не-повече от 30км./ч.Последствията бяха точно като при теб...Кофтито е, че бая се стреснах и после доста време мина докато се усвестя.Според мен наистина става дума за умора на материала.Не, че 3 години и 40к са много, но по нашите пътища...Сменяш носача, спираш да мислиш за станалото и Господ да ни пази

              Коментар


                #8
                Вътрешни напрежения и като цяло кофти отливка. Даже ако снимаш с Макро може и още работи да се кажат.

                Коментар


                  #9
                  Според мен не може да се говори за умора на материала. Нищо че пътищата ни са в окаяно състояния. Ако за 3 години има умора до такава степен, че да се счупи, на всеки 2 -3 км щеше да има някой закъсал. По скоро лоша изработка. И по познатия закон, на най-кофти място ти се случва.
                  Brava 1.9 JTD 100, 2001

                  Коментар


                    #10
                    винаги ме е било най много страх точно от това.да скъсаш носач или шарнира.мноо кофти
                    bravo 1.6

                    Коментар


                      #11
                      ако преди време си го чукнал при някое качване/слизане от бордюр...

                      Коментар


                        #12
                        Ами ако се беше скъсал на магистралата със скорост 120-130 км /час ? Просто не ми го побира ума каква каша щеше да стане.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Днес я видях колата, натоварена на пътна помощ да минава покрай работа. Незнаех, че е твое купето, колега. Другия път ще ти махна. Често те засичам, но си без стикер. След някое време те видях да я караш.

                          Коментар


                            #14
                            Стикер нямам защото ако го сложа отвътре няма да се вижда през фолиото а ако го сложа отвън ще стои до първото пускане на чистачката,но това няма голямо значение защото във Варна това е единственото купе в този цвят .Май за всяко лошо нещо което ми се случи вместо да се ядосвам трябва да черпя /че не е било по лошо/.

                            Коментар


                              #15
                              Е и аз поради същата причина съм си залепил стикера на крилото, а не на стъклото! Поне вече те знам, че си от форума, щото често те засичам. Другия път ще махам. Иначе - какво да ти кажа - никой не е застрахован, от такава "случка". Досега все се пъчех, че фиат, носач не може да скъса или да огъне, щото е от плътна стоманена отливка. Вече май не съм толкова уверен.

                              Коментар

                              Working...
                              X