Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна накладки Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна накладки Брава

    Колеги, дайте акъл как се сменят предните накладки на брава 1.6 "96гПредварително благодаря!Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Колега, я да хващаш ключовете! Не е сложно, само си подсказва
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #3
      Как да ти дадем акъл ,то или го имаш или никой не може да ти го даде.Колегата е писал хващаш ключовете и почваш.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Ще ти трябва имбус номер 7. Започни най-напред с набавянето му.

        Коментар


          #5
          Просто и лесно е като го научиш.Сваляш колелото, после спирачния апарат развивайки двата болта от вътрешната му страна,вадиш старите накладки,прибираш буталцата /най лесно с дърводелска стяга/ и наместваш новите накладки/ако се наложи им изпиляваш ръбчетата на ръка с метална пила/.След това по обратния ред.Успех.
          BRAVA TD100 ELX `98

          Коментар


            #6
            Буталото а не буталцата.
            BRAVA TD100 ELX `98

            Коментар


              #7
              (В кутиите на по-сериозните марки накладки има лист с инструкции как ТОЧНО се сменят, с точна последователност на действията)По принцип при връщането буталото според сервизните книги трябва да се отвърти пробката за да може течността която трябва да се върне - да изтече. Преди това слагаш някакво маркуче да отвежда течността в подходящ съд. Ако няма да го правиш така - отвий капачката на казанчето.

              Коментар


                #8
                Благодаря на колегите със смислените коментари, за всеки и за всичко си има първи път - а спамърите само развалят впечатлението от форума.Заповядайте в Рено форум и прегледайте моята тема за смяна накладки на Лагуна, пък може и да ви дойде АКЪЛА/дето я го има, я го няма/ Допълнителното ми питане е: двата болта които държат спир. апарат към главината ли трябва да се отвият/да се отдели от нея/, или има и по-елегантен вариант?

                Коментар


                  #9
                  mitkohockey написа:
                  Благодаря на колегите със смислените коментари, за всеки и за всичко си има първи път - а спамърите само развалят впечатлението от форума.Заповядайте в Рено форум и прегледайте моята тема за смяна накладки на Лагуна, пък може и да ви дойде АКЪЛА/дето я го има, я го няма/ Допълнителното ми питане е: двата болта които държат спир. апарат към главината ли трябва да се отвият/да се отдели от нея/, или има и по-елегантен вариант?
                  Ползваш търсачката и ще видиш, че има теми.Колкото до смяната на накладките - машах една теловидна скоба, която е закачена към буталото, после трябва да отвиеш двата болта, които държат буталото към супорта. Те са завити здраво с болт, чиято глава е имбус 7, повтарям го два пъти, защото 7 е нестандартен размер за имбус. Сваля се буталото, демонтират се старите накладки, монтират се нови, след което отвиваш капачката на съда за спирачна течност. След това с помощта на дърводелска стяга или друг способ прибираш буталния елемент навътре максимално, за да можеш да го монтираш обратно на мястото му. Монтираш по обратния ред и първите километри внимателската със спирачките, за да се сработят.Поздрави

                  Коментар


                    #10
                    Благодарско airfan, ще се поогледам за спец. инструмент (под имбус се разбира шестограм, нали?) - а другото го знам от опит

                    Коментар


                      #11
                      mitkohockey написа:
                      Благодарско airfan, ще се поогледам за спец. инструмент (под имбус се разбира шестограм, нали?) - а другото го знам от опит
                      Да, имбус или шестограм или шестограН (както твърдят някои хора във форума), още познат като шестостен. Аз лично си купих от Бриколаж нормален имбус 7-ца и с една тръбичка за удължител ги развих. По-удобно ще е ако имбусът ти е вложка за гедоре, така ще е по-лесно за работа.Болтът е нещо такова:

                      Коментар


                        #12
                        Ясно, ясно...А пък ужким гледах с огледалцето Просто поради износването на накладките болтовете са потънали навътре в гумените маншони и не можах да ги огледам добре.От тук нататък нещата са ясни. Още веднъж благодаря за АКЪЛА

                        Коментар


                          #13
                          "Да, имбус или шестограм или шестограН (както твърдят някои хора във форума), още познат като шестостен"А знаеш ли как му казват на паметника пред НДК? - ШЕСТОЪГЪЛЕН ПЕТОКУ*, още познат като СЕДМОКРИЛА ПЕТОХУ*КА пък и според състоянието му напоследък, май го е гепила гонореята - бая е поокапал Сори за спама, но не се сдържах...

                          Коментар


                            #14
                            Airfan написа:
                            Ще ти трябва имбус номер 7. Започни най-напред с набавянето му.
                            Май че не беше това ключа, при мен и на още 2 /Браво 1,6 и Браво ТД100/ като съм сменял е Т50.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              NikMar написа:
                              Airfan написа:
                              Ще ти трябва имбус номер 7. Започни най-напред с набавянето му.
                              Май че не беше това ключа, при мен и на още 2 /Браво 1,6 и Браво ТД100/ като съм сменял е Т50.
                              На моята Мареа, на две Бравота и на една Брава 1.2 беше имбус 7. До сега не съм срещал торкс да слагат там, но знае ли човек.

                              Коментар

                              Working...
                              X