Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчната ми запече

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчната ми запече

    Днес след 150 км извън градско,паркирах и оставих колата на скорост и с дръпната ръчна.След 30 мин се качих запалих я,освободих я от скорост и от ръчната.Вкарах задна и колата се повдигна от задната дясна страна!!!Чудих се какво да правя и в краина сметка реших да тръгна.Първата минута две се усещаше лек запор в движението,но в последствие всичко си стана нормално.Спрях пред блока на един баир,освободих я от скорост и тя си тругна назад спокойно.После я обърнах и пак същото и тя си тръгна напред спокойно.После друпнах ръчната и тя си работеше нормално.Всъщност като паркирах нямах никакви проблеми.Иначе тръгнах от Младост до Банишора по Цариградско и после по Сливница.Иначе като паркирах барнах задната дясна джанта и беше леко нагрята в центъра,и миришеше на нещо изгоряло.Най-вероятно феродо!!!Сега единствената рзлика е че индикацията ми на таблото за ръчна не работи.Какво да правя???
    Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
    Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

    No one ever really dies

    #2
    Колега погледни си жилата там кадето се разделят към лаво и дясно задно колело и мен ми се е случвало на типото даже едно от жилата поради корозия беше блокирало в кужуха като ги сменях и двете жила нема да ти кавам за ква ръжда става въпрос в теа барабани сичко почистих сега работи отлично в повечето случай проблема са жилата ако са много стари.
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    Коментар


      #3
      кола

      Бробвай първо отдзат на барабана от вътрешната страна има една ТАПА свали е там е жилото и го размърдай Иначе трябва да сваляш барабана да откачиш жилото и да го провериш да не е ръждясало или на барабана пружиините също нещо подобно е като на снимката
      Прикачени файлове
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: кола

        kluchar написа:
        има една ТАПА свали е там е жилото и го размърдай
        Абе Ключар - не се пише "свали Е" , пише се "свали Я". Всяка дума от женски род се заменя с местоимението "Я", а не с "Е". Откъде си го научил това, че го пишеш в абсолютно всяка тема? И като става въпрос за някоя кола - "трябва да Е погледнат" . Не се пише така, пише се Я. Нямаш ли буква Я на клавиатурата, какъв е проблема? Пък като пускаш пост - първо погледни какво си написал. Даваш хубави линкове и картинки, но постовете ти рядко ги разбира някой.

        Коментар


          #5
          В петък ще пътувам към Плевен.Ще трябва да ходя в сервиз да ми сменят маслото и ще използвам момента да ми погледнат спирачната система.Мисля че ще е добре.Иначе този проблем пак ми го направи днес но сувсем леко даже почти не се усети.Първо карах 50 километра и и се беше загряла дясната джанта даже си парешеПосле след още 100 километра по магистралата беше ледено студена.Най-добре е в сервиз,то и зимата с тези мръсни пътища кой знае какви неща може да са влезли!!!Иначе мерси,мисля спокойно да мина още 150км
          Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
          Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

          No one ever really dies

          Коментар


            #6
            Re: кола

            kluchar написа:
            Бробвай първо отдзат на барабана от вътрешната страна има една ТАПА свали я там е жилото и го размърдай
            Жилото започва да задържа когато кожухът му е напукан, или протрит, най-често на сгъвката. Навлиза кал, въжето ръждясва и затяга. Ако е леко, може и да се раздвижи, но най-правилното решение е НОВО.Тук вече стана въпрос за въжетата.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=65611
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар


              #7
              Хаха оказа се,че са ми отишли задните накладки.Отишли са ми цилиндрите и са ми се изкривили барабаните и ми е изткла и спирачната течност.Но всичко се оправи след посещение в сервиз
              Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
              Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

              No one ever really dies

              Коментар

              Working...
              X