Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампичка на ABC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампичка на ABC

    Колеги,не знам проблем ли е но преди да запаля като дам на контакт ми светват всичка лампи както и на АВС и ръч.спирачка.След запалването на мотора пак светват за малко и угасват.Проблеми иначе нямам с спирачките,но на мои познати фиатките не правят така.Колата е фиат марея 1.9 JTDЕто и клипче за по добра представа:http://www.vbox7.com/play:0bf94c72
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Не е неоибчайно да се случва. Не е свързано с проблем в АБС, ами с голям пад на напрежение в момент на стартиране. Може акумулаторът ти да е поразреден, да не може да отдава много голям ток, също така може да имаш влошени електрически връзки между акум. и АБС-блока, което да води до допълнителни загуби. Когато стартираш - този пад на напрежение води до рестартиране на системата, все еедно току-що си подал контакт, след което минава нова първоначална проверка, и понеже всичко е ОК - лампите гаснат. При мен е така обикновено през зимата, през лятото не се получава. В гаража ти стои Фиат Браво 1996-та година, то е от модела със стария АБС, и се учудих че ти светва и ръчната... да си го редактираш, ако искаш.

    Коментар


      #3
      Щом свети и ръчната е проблем с EBD или BA или както там се води при Браво JTD.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Щом свети и ръчната е проблем с EBD или BA или както там се води при Браво JTD.
        Това не е вярно за конкретния случай. Лампата за ръчна винаги свети при стартиране на АБС - при контакт, или както е при колегата - като върти стартера. Проблем е ако не изгаснат двете лампи след 2-3 секунди, или светнат по време на движение.

        Коментар


          #5
          проблема е само при стартиране,ако може да се нарече проблем.Акумулатора ми е ок,къде да търсяв куплунга на АВС
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Провери ЕКУто на АБС и тогава ше коментираме.Буксата е в двигателяни отсек - вдясно, като застанеш пред колата, че в една кола може да има 2 десни страни Закрепена е обикновена на кутията с бушоните.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар

            Working...
            X