Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

3 проблема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    3 проблема

    имам три проблема. 1 скъсани жила на ръчната как се сменят и колко пари струват. 2 задната чистачка не работи нз как да сваля моторчето. 3 във кормилната уредба има някакво тропане незнаиа на какво може да се далжи това и как мога да си го оправия колата мие фиат пунто 1996г

    #2
    Re: 3 проблема

    stilian10 написа:
    имам три проблема. 1 скъсани жила на ръчната как се сменят и колко пари струват. 2 задната чистачка не работи нз как да сваля моторчето. 3 във кормилната уредба има някакво тропане незнаиа на какво може да се далжи това и как мога да си го оправия колата мие фиат пунто 1996г
    Ами, сменят се , акто се свалят, и се сложат нови ...Задната чистачка се сваля лесно, стога да почнеш отнякъде...А, в кормилната система тракането е от луфт.Колега, поясни малко какво искаш да знаеш , че както си написал въпросите, аз точно ака би трябвало да ти отговоря.... Жилата струват около 15лв за страа. Общо около 30 лв.Моторчето се сваля, след като свалиш рамото на чистачката, после свалиш корите в багажника, сваляш мотора. Щом питаш, най-вероятно заеш, че на тези автомобили им клеясват осите на самият механизъм. Ако имаш време, и условия можеш да успееш да разглобиш механизма, и да го почистиш.А, за тропнаето ..тук никой не може да ти помогне ! Всеки ще ти иреди, какво си е сменял по неговата кола... Но, поне ще те насоча какво да погледнеш.Втулка на оста на кормнилният вал, под волана. Там са две, ако са омекнали, волана ще може да го местиш във вертикална посока. Струват около 7 лв еднатаНакрайници - външни и вътрешни. Регулираща втулка на кормилният вал към назъбеният гребен на рейката. Но, всичко това можеш да разбереш на канал най-добре, каот едини човек върти рязко волана аляво-надясно (по малко !!!), а втори опипва съответните места да види дали се местят ябълките. Надявам се, че съм ти бил полезен ! И - не подценявай сервизите. Опита си казва думата !
    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

    Коментар

    Working...
    X