Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на резба/болтове на носачите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на резба/болтове на носачите

    Някой може ли да ми каже какъв е размера на резбата на носачите (ограденото с червено в схемата) и респективно на болтовете. Единият ми болт липсва (изпаднал или забравен след ремонт), а не знам какъв точно да търся...В Епер-а дава три размера: М10х30, М10х62 и М10х81, но няма данни за резбата...
    Прикачени файлове
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    резбата при 1,6 е ситна- мисля, че 1,25. най-вероятно ти е изядена резбата на тампона, няма как да караш така без да го забележиш, най-вероятно лопа като за последно.всичко това значи, че ще се налоги да смениш тампона, може и само гайката, но трябва точкова заварка, става прекалена играчка. всичко това се случва, защото не пасват на дупките и като ти ги сменят ги завиват както дойде, под напрежение, накриво болтовете и т.н.... имам такъв болт някъде, но е с леко прецакана резба, ама пък си имам плашка 10 х 1.25- така че в краен случай ако не намериш болт ми пиши, да ти пратя един болт, с оправена резба. обаче моя съвет е търси от колега оригинален болт- защото тея по железариите са от локум правени, а и оригинала има едни шайби и т.н. а като намериш болт- навии го първо, убеден съм, че ти е прецакана резбата на носача. става и отгоре да се навие
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      ...

      Благодаря, имам си плашки и метчици всякакви размери, затова се интересувах. Другия болт си стои, но се беше разхлабил и започна да хлопа -така и видях, че този липсва, докато затягах наличния. Струва ми се, че при някой ремонт просто са го "забравили"... Или ще си нарежа нов болт, или ще обиколя плевенските морги да видя дали може да се смъкне отнякъде...
      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

      Коментар


        #4
        Задължително болт от морга! Поне ще знаеш че отговаря на изискванията за якост на материала. Само не съм съгласен с това, че трябва заварка на гайката. Точно от това - накриво заварени гайки - при мен се прецака единият болт в началото на резбата. Гайка с пръстен против саморазвиване май е по-доброто решение.

        Коментар


          #5
          М10х1.25 е резбата.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Задължително болт от морга! Поне ще знаеш че отговаря на изискванията за якост на материала. Само не съм съгласен с това, че трябва заварка на гайката. Точно от това - накриво заварени гайки - при мен се прецака единият болт в началото на резбата. Гайка с пръстен против саморазвиване май е по-доброто решение.
            аз смених целия тампон заради една прецакана гайка. няма нужда от гайка с найлонив пръстен против развиване, ако те е страх от саморавиване- капни му малко фиксатор /ама не от онзи дето не може да се развият после/ и няма грижа. става и с каноколит
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              ogi28b написа:
              Задължително болт от морга! Поне ще знаеш че отговаря на изискванията за якост на материала. Само не съм съгласен с това, че трябва заварка на гайката. Точно от това - накриво заварени гайки - при мен се прецака единият болт в началото на резбата. Гайка с пръстен против саморазвиване май е по-доброто решение.
              аз смених целия тампон заради една прецакана гайка. няма нужда от гайка с найлонив пръстен против развиване, ако те е страх от саморавиване- капни му малко фиксатор /ама не от онзи дето не може да се развият после/ и няма грижа. става и с каноколит
              ЛОКТАЙТ 243 е лепилото.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                ///// написа:
                М10х1.25 е резбата.
                Някой знае ли дължината?Якостта? Някъде четох че якостта на болтовете в автомобилостроенето е клас 10.9.Някой може ли да посочи верния тип болт от този каталог: http://www.euroboltbg.com/index.php?...ps_listП.П.: дали е този http://www.tashev-galving.com/tg/fac...&disc=0&id=217 ?
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  Ами кажи на кой болт точно. Щото си оградил 2 гайки, а болтовете са различни.И изобщо за монтиране на носача има 3 дължини болтове.

                  Коментар


                    #10
                    ///// написа:
                    Ами кажи на кой болт точно. Щото си оградил 2 гайки, а болтовете са различни.И изобщо за монтиране на носача има 3 дължини болтове.
                    Ако предположим, че горе в ляво е болт 1, вдясно от него (горния ограден в червено) - болт 2, долу ляво - болт 3 и долния ограден - болт 4.Може ли да кажеш и с каква якост трябва да са - 8.8, 10.9, 12.9?
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #11
                      Значи носача на схемата е десен, като все едно колата е застанала с предницата към зрителя!4 болта - 3 размера! Те в ЕПЕР-а затова са записани така.поз.1 - М10x1.25х30поз.2 - М10x1.25х81поз.3 - М10x1.25х30поз.4 - М10х1.25x62За якостта - утре ще залегна под колата да видя

                      Коментар


                        #12
                        Значи, днес лягах под колата да гледам какво пише за якостта - R8. Ако се използват купувани болтове с по една шайбичка - 10.9 е добре.

                        Коментар

                        Working...
                        X