Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчна проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчна проблем

    Вчера смених к-т накладки предни и задни, предни тръстинг задни симер. Задните не бях пипал до сега, на 3 от тях имаше феродо но ми се струваше доста спекло имаше отлюспени пърченца, а едното хич го нямаше. Как и да е след това натегнах ръчната ,но май доста, и на един наклон да я пробвах, дръпнах по реско и....... беля откачих металната пластина дето на нея е болта за регулаж и жилата от самия лост, дали съм я счупил или се откача , на пръв оглед не виждам счупено???
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Оказа се скъсано жило , на дясното колело, имали ново или да търся от морга
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      Всичко е много добре, но защо си натягал ръчната. От написаното разбирам, че си я натегнал без причина. Жило дори и да няма ново има места където правят всякакви жила, но у ваше село не знам дали има такива места :D Иначе за София в Княжево правят жила.

      Коментар


        #4
        купих още снощи от евро07 те бачкат до 19`30, обаче пониже аз нямам време да сменям накладките, дадох на едно момче дето ми сменя гумите (работи и в сервиз) да ги смени той. Обаче май се е осрал, не обезвъздушил (хванах го защото винтчетатна апаратите не бяха пипани и нивото на спирачната течност се беше повишила от преди смяната), Затова питам задължително ли се обезвъздушава при смяна на накладки? А сега предстои той да ми прави и жилата (купих две че предното беше доста изгнило) и не знам какво да очаквам(неудобно ми е да го отсвиря (май трябваше с баджо да я майсторим сами))?
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          След смяна на накладки не е задължително да се обезвъздушава , защото той не е пипал в системата(да сменя течност например) и не я е отварял. А относно това че ти се е повишило нивото на течността е защото новите накладки са по дебели от старите и за да си легнат на мястото без да опират в барабана или диска е трябвало да натисне буталцата на спирачния апарат и да ги върне назад откъде и следва повишаването на течността.

          Коментар


            #6
            OK
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              смениха ми жилата, за сега са ок, макар че ръчната сега не я натегнахме много, че изчкаме да олегне(500км не знам дали е правилно така). Друго ми прави впечатление, когато покарам с повечко спирачки предните джанти доста греят, обаче ако карам с по малко използване , са си студени, дали задържат или не улегнало феродото?
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                Нормално е предните джанти да ти греят , то на всички коли са така. Но от греене до греене разлика има. Когато си сложиш ръката можеш ли да я държиш на джантата или много ти пари. Защото би трябвало да я държиш без опасност да ти изгори ръката, освен ако не си карал постоянно с ускорение до над 150 и после рязко спиране .

                Коментар


                  #9
                  тази сутрин покарах 15км до работа , идван градско , ползвах си и спирачка но не толко, всички джанти си бяха студени, накладките все пак са на 100-тина км
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    Покарай 700-1000км за да олегнат накладките както трябва и виж тогава как ще бъде. Но със сигурност ще загряват по малко.

                    Коментар


                      #11
                      Тази сутрин на път за работе при влезане на околовръсното за Благоевград изпреварвах колоната с 120 някъде и тамън изкатерих баирчето гледам куче лежи (полуживо) натиснах спирачки , но не можах да спраи минах през него [ca.gif] при преминаване то кнещо изпуши, веднага отбих огледах отдолу, на пръв поглед няма поражения.Кучето стана живо, макар че надали ще оживее. Мисълта ми е май спирачките не ми спират добре, а са на около 150км (нови 4 те) дали да не ги обезвъздуша, педала ми се струва тварде мек, и доста пропада?
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        Ами за по сигурно ги обезвъздуши. Това че ти пропада педала е първия признак за въздух в системата.

                        Коментар


                          #13
                          А бе принципно педала ме не е кат чукнеш да забива , ма сега като натиснеш е мек, и като искаш да спреш има доп. ход, ще трябва да се обезвъздушава (Аман от пишман майстори) този път вкъщи с баджо (Ами ако не беше куче , а човек )
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            Допълнително към обезвъздушаването ще те посъветвам да караш малко по-леко, защото 150 км са твърде малко за нови спирачки да легнат добре спрямо дисковете, и да спират пълноценно. Ако са по-твърди, може да минеш и 1-2000 км преди да се напаснат хубаво, ако са по-меки - може и по-бързо, но всичко е относително.

                            Коментар


                              #15
                              Е и ти си прав! Виновен! А само обезвъздушаването на вкл ДВГ ли беше или на изключен?
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X