Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропане на предницата по неравен път...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропане на предницата по неравен път...

    Здравейте от няколко дни забелязвам като карам по грапави настилки или павета едно тракане от предна лява гума... тракането го има само тогава като е на хубав път не се чува. Тракането не е много силно, защото го чувам само при отворен прозорец.... Имам чувството че нещо се е откачило и трака (тракане на метал... ). Предположения какво може да е станало . Извинявам се ако не съм бил много ясен в обяснението си, но нз как да го обясня точно...

    #2
    Носач или тaмпони на стабилизираща щанга!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Колко време може да изкара това до сервиза? В смисъл ще мога да я вкарам до 1 седмица да я видят и направят.Има ли опасност нещо да ме остави на пътя или да се пребия

      Коментар


        #4
        Ритни гумата , ако дрънчи значи е спирачния апарат! При мен е така,някаква плъстника е изпаднала Дано да съм бил полезен

        Коментар


          #5
          coko написа:
          Колко време може да изкара това до сервиза? В смисъл ще мога да я вкарам до 1 седмица да я видят и направят.Има ли опасност нещо да ме остави на пътя или да се пребия
          Не! Не се шашкай, може да изкарат и повече време, но все пак отиди някой да ти погледне колата!Послушай и ivan_cirkov, за това не се бях сетил!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Тампони на носача, кормилен накрайник, шарнир на носача. При мен от тези неща тропаше особено от тампоните и накрайниците.
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #7
              Аз ще се възползвам от темата, за да не пускам нова. И аз имам страшно тропане в предницата, само че като карам напред и то по хубав път. Усещам във волана страшно чукане. Като въртя наляво или надясно шума изчезва. Дано да не се налага цяла предница да правя, а да се размина с нещо по-лекичко.
              Един за всички, всички за мен

              Коментар


                #8
                По темата - маже и да е "щитът" до дискът на спирачката. Ако е изкривен или ръждясъл... може да подрънква в дискът.
                Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                -------------------------------------------------------------

                Коментар


                  #9
                  При мен го има същото тропане по грапав асвалт и павета, но при преминаване през по-голяма дупка не тропа нищо което много ме очудва. Един познат майстор ми гледа предницата и каза че всичко е здраво и се съмнявал в рейката.Другата седмица ще ходя в друг сервиз дано разберат там какво е защото много ме дразни. А иначе по предното окачване би трябвало всичко да ми е здраво защото скоро бях в бокса за смяна на носач, накрайник биалетки и тампони на макферсона. Друго проблемно не ми откриват по колата но тропането не изчезва което адски ме дразни. Някой ако може да помогне ще бъда много благодарен защото не мисля че трябва да подменя и рейката за да разбера че не е от нея проблема.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                  Коментар


                    #10
                    здравейте , провери си болтовете които захващат вътрешните втулки на стаб.щанга.при мен се бяха разхлабили (или не стегнати от някои)и се получаваше яко тропане метал в метал дори и на асфалт с много леки неравности.

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      И при мен имаше подобно тропане и си смених носачи и накраика на стабилизиращата щанга / нали нямам биалетка /става лесно стига да ви се занимава / е вече се научих след сваляне на 4 носача на Пунто М 1 /
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        и аз да споделя,глухо тропане в предно дясно колело, преглед на тампони на носач, кормилни накрайци и преглед от майстор занимаващ се със реглаш на окачване - всичко здраво, но си тропа, едно глухо /не е като метал в метал/само чакам да изкърца нещо повече за да се занимая с проблема ...и скоро ще е стия разкопани улици в Кн-то...колата е пунто с мк1
                        ...хладилник, карам хладилник...

                        Коментар

                        Working...
                        X