Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

5,5J Джанти на Брава, може ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    5,5J Джанти на Брава, може ли?

    Колеги, предлагат ми 5,5J джанти за Бравата. Не са ми много ясни нещата, ще мога ли да ги ползвам с гуми 185/60/14, без някакви компромиси със сигурност или стабилност? Оригинално моите са 6J, този сантиметър и нещо разлика до какво би довел? За момента нямам информация за офсета. Мерси предварително за отговорите.

    #2
    Нищо. Има много брави със железни джанти 5.5. А и мисля че това е оригиналния размер за браво/брава! Гумите пасват и разлика няма да усетиш никаква!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      На мареята ми са такива в момента.Слагай смело.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        185-60-14 е идеалният размер за 5,5 J. Оригиналните железни джанти 14" наистина са с 5,5 J. Няма от какво да се притесняваш. За твоя мотор е правилен размер. http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...ava/marka/FIAT
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          Много благодаря А какъв трябва да е офсета?

          Коментар


            #6
            tomny написа:
            Много благодаря А какъв трябва да е офсета?
            На марчето с мотор 1.8 офсета е 43, не знам на брава дали има разлика.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Колкото по-малък е офсета, толкова повече е изнесена гумата към ръба на калника.

              Коментар


                #8
                Офсета по-скоро има значение за да не опре джантата във апарата! Ама по принцип щом са железни 14ки 4x98 все ще станат!
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  При джанти с голям офсет опасността е гумите да опират вътре, а при малкия в ръба на калниците.

                  Коментар


                    #10
                    Това ми е ясно, а какъв е офсета оригинално (за лети джанти става въпрос, ако има значение), за да преценя каква ще е разликата с тези, които евентуално ще взема?

                    Коментар


                      #11
                      Оригинално ЕТ няма. Аз имам два комплекта лети /ако искаш виж ги в гаража под аватара/. Оригиналните фиатски "детелини" са 6J с ЕТ 38, а другите са 6,5J с ЕТ 35. На тези, които ще ги вземаш колко им е офсета?

                      Коментар


                        #12
                        За джанти от типо/темпра офсета е 43мм, а за джанти от браво/а - 38мм. Това за заводски стоманени джанти 14’’. Но в случая няма значение, защото и при двата варианта няма да усетиш разлика.

                        Коментар


                          #13
                          Много благодаря, това е всичко, което ми трябва за сега
                          =Rudi= написа:
                          На тези, които ще ги вземаш колко им е офсета?
                          Все още не знам, по-късно ще ми пратят информация

                          Коментар


                            #14
                            Джантите са от Сеат, за сега друга информация нямам. Ето за тези става въпрос. Това че са олющени, не ме притеснява особено, в известен смисъл, лошия външен вид понякога е предимство . Целта ми е да са по-здрави от сегашните железни, че ми омръзна да давам пари за изправяне. Продавача твърди, че не са криви. Офсет не разбрах, стана късно да звъня, но в нета видях, че за Сеат се използва ЕТ 35-45, така че би трябвало да стане.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              Колега, нали знаеш че на Брава джантите са 4х98, проверил ли си тези какви са? (По-нагоре стана въпрос за това)

                              Коментар

                              Working...
                              X