Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на кормилни накраиници????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на кормилни накраиници????

    След зимното карана доиде време за ревизия на колата,оказа че съм за смяна на кормилни накрайници,но това не знам точно кои дълги или къси,и как мога да разбера кои по точно са за смяна,казаха ми че като вдигна колата на крик и като напъна гумата ляво/дясно и гумата да кажем тропа са накраинициа,нагоре/надолу са носачи.при проверката се оказа че са само накрайници и на двете колела но не знам кои по точно?и ако има някои които знае и е сменял тез работи да каже и да ме опъти каква марка да взема и има ли смисул да са от наи ефтините,тук по Благоевград варират от 13 до 20 лева за броика.Благодаря на сички!!!

    #2
    Ами отиваш на канал, хващаш с ръка кормилните щанги и ги разклащаш нагоре надолу. По натам ще се ориентираш, но обикновено си заминават външните.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Danchojn написа:
      Ами отиваш на канал, хващаш с ръка кормилните щанги и ги разклащаш нагоре надолу. По натам ще се ориентираш, но обикновено си заминават външните.
      Изпуснах да кажа че точно в тях се сумнявам,а как да разбера дали и дългите накрайници не са за смяна или като се свалят късите ше се види как са и дулгите?????

      Коментар


        #4
        Най-лесно е с двама човека. Единия почва да помръдва волана ляво-дясно. Другия хваща накрайника през маншона и ще усети дали в него има луфт.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          След смяната задължително се прави и преден мост,доколкото знам??????

          Коментар


            #6
            BeAsT BRAVO HGT написа:
            След смяната задължително се прави и преден мост,доколкото знам??????
            Прави се реглаж!
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар

            Working...
            X