Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем в АБС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем в АБС

    Здравейте, колеги! От скоро ми се появи следният проблем: когато дам на контакт АБС и ръчната спирачка свтват и огасват, след като запаля двигателя пак светват и след 5-6 секунди изгасват. Въпросът ми е на какво се дължи това и какви са възможните причини за проблема. Колата е ФИАТ БРАВО 1.6 16в 5/1999 год.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Ако ABS-а си работи, мисля че няма за какво да се притесняваш. Виж, ако (при)светва нещо по време на движение, тогава има някакъв проблем.
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      ABS- а работи перфектно за сега, дано за в бъдеще да няма проблеми.

      Коментар


        #4
        Това се дължи на понижено напрежение от акумулатора - отслабнал е, или ще пътува за вечните земи. Когато стартираш - АБС няма достатъчно напрежение, понеже стартера гълта голям ток, и ЕКУ го изключва, затова светва, след като вече си запалил - напрежението е в нормите, и АБС се рестартира с всички тестове, и понеже всичко ти е наред - угасва. Провери зареждането на акумулатора, долей вода в него ако трябва. Ако често караш на къси разстояния - съвсем нормално да се получава този ефект.

        Коментар


          #5
          Колега, благодаря за отговора! Зареждането към акумулатора е-14 волта, а той е BOSCH SILVER, капсолован е и не мога да проверя нивото на електролита. По - често карам на дълги разстояния.

          Коментар


            #6
            Здравейте ! Имам браво 1.6 16в минах през един черен път и тогава ми светна лампата за абс-а накувах спирачката но неработише ,на следващия ден работише и така ту работи ту не, а сега постоянно ми свети лампата и не работи... някакви идей от какво може да е... аз мисля че някоя клема може да се е откачила...

            Коментар


              #7
              Махаш лепенката и би трябвало да не е капсулован Аз на моя стария "необслужваем" след 3г му долях около 800мл дестилирана вода.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Re: Проблем в АБС

                krasimir100/16v/GT написа:
                Здравейте, колеги! От скоро ми се появи следният проблем: когато дам на контакт АБС и ръчната спирачка свтват и огасват, след като запаля двигателя пак светват и след 5-6 секунди изгасват. Въпросът ми е на какво се дължи това и какви са възможните причини за проблема. Колата е ФИАТ БРАВО 1.6 16в 5/1999 год.
                Светването на АБС и ръчна мисля, че беше индикация за понижено ниво на спирачната течност.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  и аз съм за понижено ниво на спирачната течност,не съм сигурен но за ръчната спирачка има чека ключе и не ми се вярва да свети без да си направил верига или обратното Упех!!!

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, моля ви не всявайте страх у колегата. Той няма проблем с АБС-а. Обясних, мисля че добре, в предния си пост защо светват лампите на АБС-а. А за светването едновременно на лампите за АБС и ръчна, и изгасването им след 2 секунди - също съм обяснил внимателно в тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=55205След това има нов пост на друг колега, който говори за съвсем друг проблем, а вие отговаряте по вече изяснен въпрос, и то с догадки, които в случая не са верни. Така в темата става пълна боза. Повтарям въпроса, който все още няма отговор:
                    Здравейте ! Имам браво 1.6 16в минах през един черен път и тогава ми светна лампата за абс-а накувах спирачката но неработише ,на следващия ден работише и така ту работи ту не, а сега постоянно ми свети лампата и не работи... някакви идей от какво може да е... аз мисля че някоя клема може да се е откачила...
                    Който има идеи - да ги споделя.

                    Коментар


                      #11
                      И при мен ту работеше ту спираше както при теб и накрая го закъчих за диагностика и се оказа датчик на захранването.Неможело да се ремонтира и поради това си купих друг ABS-блок.Е беше втора употреба, но случих защото всичко си беше добре след това.Та закачи и твоя за диагностика и дано разбереш какво му е!Успех ти желая!

                      Коментар


                        #12
                        колеги имам Фиат Браво 1.4 97г. ,днес карах неволно на ръчна ,след което ми светна АБС-а и аербег-а и не угасват.Моля помогнете.

                        Коментар


                          #13
                          Това са две независими системи, без да минат през компютър, едва ли ще разбереш какъв е проблемът.

                          Коментар

                          Working...
                          X