Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е да се кривят дискове от гуми ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможно ли е да се кривят дискове от гуми ?

    Искам да попитам дали е възможно дисковете (спирачните) да се кривят от големи гуми (които не са по каталог за определен автомобил) или други джанти (от друг автомобил, които стават). Въпроса ми е продиктуван от следното. Преди около 1 година смених на пунтото дисковете отпред защото бяха криви. Поне така каза един приятел като му казах симптомите, а именно като натисна спирачката при по висока скорост и педала "риташе". За известно време спря. Сега пак го има. Пак със същите симптоми. И се замислих. По каталог на Пунто 1.1 му дават гуми 155/60-70/13-14. Колата я купих с летни гуми 185/60/14. Колата е много стабилна с тези гуми и в завои и на дъжд, е няма хидравлика и като тръгна да въртя на място е малко тегаво, но както и да е. Дойде и зимата. Понеже смених консумативи, купих си зимни гуми (понеже нямах никакви) и се изръсих бая, а при италианеца ми искаха по 25 лв на джанта втора (бая ме съмняваха да бяха и втора употреба ... сигурно бяха поне 3-4) и не ми стигаха парите. Един приятел ми каза, че стават ладови джанти. Пробвах с на башата джантите от ладата и станаха. Болтове, отвори всичко. Обаче са по тежки от фиат-ските. Сложих си гумите на тях, и понеже вече не ми се занимаваше да търся джанти при положение, че си имам (колкото и селско да изглежда отстрани) остах с ладовите джанти и зимни гуми. Та въпроса ми е ... от големите гуми 185-ките ...или от жигуловите джанти възможно ли е да кривя дискове ???Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Възможно ли е да се кривят дискове от гуми ?

    ////Punto//// написа:
    Искам да попитам дали е възможно дисковете (спирачните) да се кривят от големи гуми (които не са по каталог за определен автомобил) или други джанти (от друг автомобил, които стават). Въпроса ми е продиктуван от следното. Преди около 1 година смених на пунтото дисковете отпред защото бяха криви. Поне така каза един приятел като му казах симптомите, а именно като натисна спирачката при по висока скорост и педала "риташе". За известно време спря. Сега пак го има. Пак със същите симптоми. И се замислих. По каталог на Пунто 1.1 му дават гуми 155/60-70/13-14. Колата я купих с летни гуми 185/60/14. Колата е много стабилна с тези гуми и в завои и на дъжд, е няма хидравлика и като тръгна да въртя на място е малко тегаво, но както и да е. Дойде и зимата. Понеже смених консумативи, купих си зимни гуми (понеже нямах никакви) и се изръсих бая, а при италианеца ми искаха по 25 лв на джанта втора (бая ме съмняваха да бяха и втора употреба ... сигурно бяха поне 3-4) и не ми стигаха парите. Един приятел ми каза, че стават ладови джанти. Пробвах с на башата джантите от ладата и станаха. Болтове, отвори всичко. Обаче са по тежки от фиат-ските. Сложих си гумите на тях, и понеже вече не ми се занимаваше да търся джанти при положение, че си имам (колкото и селско да изглежда отстрани) остах с ладовите джанти и зимни гуми. Та въпроса ми е ... от големите гуми 185-ките ...или от жигуловите джанти възможно ли е да кривя дискове ???
    Не
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      малко оф топик за което се извинявам!Тия цени на джантите за мен са доста високи, в нашия град за железни, цените вървят 10 до 15 лева за джанта /зависи и чолажа де, но това са цените.../за пример взех две джанти 13 цола за по 10 от морга, човека ги свали от колата пред мен и имах избор коя да е, мислех да взема и 4-те, но две бяха с криви ръбчета
      ...хладилник, карам хладилник...

      Коментар


        #4
        Re: Възможно ли е да се кривят дискове от гуми ?

        ////Punto//// написа:
        Искам да попитам дали е възможно дисковете (спирачните) да се кривят от големи гуми (които не са по каталог за определен автомобил) или други джанти (от друг автомобил, които стават). Въпроса ми е продиктуван от следното. Преди около 1 година смених на пунтото дисковете отпред защото бяха криви. Поне така каза един приятел като му казах симптомите, а именно като натисна спирачката при по висока скорост и педала "риташе". За известно време спря. Сега пак го има. Пак със същите симптоми. И се замислих. По каталог на Пунто 1.1 му дават гуми 155/60-70/13-14. Колата я купих с летни гуми 185/60/14. Колата е много стабилна с тези гуми и в завои и на дъжд, е няма хидравлика и като тръгна да въртя на място е малко тегаво, но както и да е. Дойде и зимата. Понеже смених консумативи, купих си зимни гуми (понеже нямах никакви) и се изръсих бая, а при италианеца ми искаха по 25 лв на джанта втора (бая ме съмняваха да бяха и втора употреба ... сигурно бяха поне 3-4) и не ми стигаха парите. Един приятел ми каза, че стават ладови джанти. Пробвах с на башата джантите от ладата и станаха. Болтове, отвори всичко. Обаче са по тежки от фиат-ските. Сложих си гумите на тях, и понеже вече не ми се занимаваше да търся джанти при положение, че си имам (колкото и селско да изглежда отстрани) остах с ладовите джанти и зимни гуми. Та въпроса ми е ... от големите гуми 185-ките ...или от жигуловите джанти възможно ли е да кривя дискове ???
        Огледай дисковете и ако видиш промяна на цвета на места....към синьо, лилаво, зелено или преливане на тея цветове, заначи си ги изпекъл. Спускал си се нейде.. понатискал си спирачката повечко и като финал си минал през локвичка, намокрили са се и ей ти ги криви.

        Коментар


          #5
          Подобно нещо може да се получи и от разбити лагери на главините. Макар и да няма осезаем луфт при разклащане на гумата, така както практикуват майсторите.
          Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговорите. А тези лагери на главините, не трябва ли като почнат да заминават да свирят примерно ? Защото аз не съм чувал да свирят и не съм забелязал да има нещо нередно в поведението на колата освен трептенето. И има ли някой представа как им върви цената ?

            Коментар


              #7
              без АБС са около 50лв. на главина.прегледай си накладките. Ако са ментави, много вероятно е от тях да е проблема.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                колега когато смених задните накладки проблема ми изчезна,и при мен имаше големи вибрации при спиране и с голяма скорост
                1.6 16v Abarth

                Коментар

                Working...
                X