Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропане отзад Пунто 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропане отзад Пунто 1.2

    Колеги от както взех Пуното отзад се чува леко тропане. Не вярвам да е от амортесьорите, защото са чистонови. Днес я качих на канал и забелязах, че под пружините на амортесьорите има по едни тампончета, те бяха разкъсани. Възможно ли е да тропат те? Ако ли не бихте ли ме посъветвали какво може да е? Къде има още тампони отзад?
    Вчера е минало, днес е подарък, а утре загадка!

    #2
    Възможно - при мен имаше тропане отзад и се оказа, че е точно от тези тампони, след смяната им тропането изчезна.
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    Коментар


      #3
      Провери си тампоните на задния мост! Продават ремонтни комплекти за тях! Потърси с търсачката на форума,има такива теми за тези тампони!
      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
      Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

      Коментар


        #4
        sacheto написа:
        Провери си тампоните на задния мост! Продават ремонтни комплекти за тях! Потърси с търсачката на форума,има такива теми за тези тампони!
        точно тези имам предвид в моя пост, сега като прочетох пак, колегата май пита за съвсем други
        Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

        Коментар


          #5
          Re: Тропане отзад Пунто 1.2

          Murphy написа:
          Колеги от както взех Пуното отзад се чува леко тропане. Не вярвам да е от амортесьорите, защото са чистонови. Днес я качих на канал и забелязах, че под пружините на амортесьорите има по едни тампончета, те бяха разкъсани. Възможно ли е да тропат те? Ако ли не бихте ли ме посъветвали какво може да е? Къде има още тампони отзад?
          Възможно е да от тях в студа,но трябва след минаване 200-300м да изчезне тропането.Ако го прави непрекъснато и без да има значение външната температура,то най-вероятно са тампони.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Тези тампони под задните пружини от къде могат да се намерят, защото търсих на няколко места но нямаше ... (в София)

            Коментар


              #7
              sacheto написа:
              Провери си тампоните на задния мост! Продават ремонтни комплекти за тях! Потърси с търсачката на форума,има такива теми за тези тампони!
              Колега, можеш ли да ми кажеш къде точно се намират тези тампони, за да ги проверя.Мерси!
              Вчера е минало, днес е подарък, а утре загадка!

              Коментар


                #8
                кола

                такива тампони тези в където са в пружините ги има на Стапболийски 155 №5и № 1 бяха около 8 и5 лв а другите на носача с лагера и болта също ги има Болт № 8 и са около 38 лв на старана
                Прикачени файлове
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Мерси колега kluchar,
                  около 38 лв на старана
                  искаше да кажеш, че цената е само за едната страна така ли?
                  Вчера е минало, днес е подарък, а утре загадка!

                  Коментар


                    #10
                    Ремонтния комплект е за оста на носача.При тебе 90%имащ разбит/и/ тампони на самите носачи към купето.Те са предни и задни.Обикновенно се разбиват предните.И на двете ми Пунто-та го имаше проблема.Струват по около 10 лв/бр.Лошото е,че се сваля целия мост,за да се сменят.
                    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                    Коментар


                      #11
                      heraldita написа:
                      Възможно - при мен имаше тропане отзад и се оказа, че е точно от тези тампони, след смяната им тропането изчезна.
                      Колежке, можеш ли да ми кажеш колко ти излезна ремонта плюс частите? Благодаря Ти предварително!
                      Вчера е минало, днес е подарък, а утре загадка!

                      Коментар


                        #12
                        Murphy написа:
                        heraldita написа:
                        Възможно - при мен имаше тропане отзад и се оказа, че е точно от тези тампони, след смяната им тропането изчезна.
                        Колежке, можеш ли да ми кажеш колко ти излезна ремонта плюс частите? Благодаря Ти предварително!
                        Колега, тампоните са по около 10 лева (Пирели-оригинални с щампата на Фиат) За труд майсторите вземат между 60 и 80 лева за смяната на въпросните тампони. Ако искаш мога да те насоча и към сервиз- при интерес драсни едно лично съобщение.
                        ex. Fiat Marea 1.6 16V
                        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                        Lancia Kappa 2.0 VIS

                        Коментар


                          #13
                          Да колега от тях е ! Едно глухо тропане идващо от задницата слушвам го вече 2 месеца! При мен също бяха се разпокъсали и един ден да видя как е положението и оп тях ги няма

                          Коментар


                            #14
                            packo84 написа:
                            Murphy написа:
                            heraldita написа:
                            Възможно - при мен имаше тропане отзад и се оказа, че е точно от тези тампони, след смяната им тропането изчезна.
                            Колежке, можеш ли да ми кажеш колко ти излезна ремонта плюс частите? Благодаря Ти предварително!
                            Колега, тампоните са по около 10 лева (Пирели-оригинални с щампата на Фиат) За труд майсторите вземат между 60 и 80 лева за смяната на въпросните тампони. Ако искаш мога да те насоча и към сервиз- при интерес драсни едно лично съобщение.
                            Мерси пич, аз не идвам с нея в София, защото съм студент. Колата седи в Пазарджик и ще я правя там. Едва ли ще мога скоро да ги сменя, защото няма никакви кинти, исках да знам ориентировъчно. Мерси за информацията жив и здрав!
                            Вчера е минало, днес е подарък, а утре загадка!

                            Коментар

                            Working...
                            X