Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем - нещо тропа по окачването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем - нещо тропа по окачването

    Имам тропане от задната дясна част,но се получава когато мина през голяма локва и почва да тропа на сяка неравност и така доката не исъхне колата отдоло и после всичко си е наред без никакво тропане какви са възможните причини за това тропане смянил съм ремонтен комплякт на същия заден носач преди няколко месеца не вярвам да е от него друго което си мисля да не е от амортисиора не не знам на коя част би деиствала така водата само тогава да се получава някои ако се е сблъсквал със същия проблем мерси предварително (колата е фиат пунто 96.. )

    #2
    Погледни дали е изтекъл,или омаслил амортесира.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      той е газов и не се клати мн и за това не съм се насочил към него, но има вероятност и от него да е не знам симптомите на газовите защото на мене ми тропа само когато мина през локва и почва докато не исъхне.Когато е дъждовно постоянно си тропа и след ден като е сухо спира и няма никакъв шум сичко си е ток

      Коментар


        #4
        Като си слагал ремонтен комплект огледа ли отдолу задния мост дали няма някой тампон които се е сплескал вече ?
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          Да не отварям нова тема,но искам да попитам за тропане и при мен,но само при ниски температури (около и под нулата) и то в първите 100-200 метра.Предполагам,че е от амортисьорите,защото се появи тази зима, след смяната им през есента. Въпросът ми е дали това е нормално или нещо не е наред по амортисьорите?За инфо те са газови Каяба рефлекс.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            dudulia написа:
            Да не отварям нова тема,но искам да попитам за тропане и при мен,но само при ниски температури (около и под нулата) и то в първите 100-200 метра.Предполагам,че е от амортисьорите,защото се появи тази зима, след смяната им през есента. Въпросът ми е дали това е нормално или нещо не е наред по амортисьорите?За инфо те са газови Каяба рефлекс.
            Тропат ти амортесиорите първите 100-200м докато се раздвижат,и на мойта кошничка е така,а са нови монро.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              Точно толкова тропат и то само в студено време.Какво да им се раздвижва?Уж нови и газови,а тропат....Старите бяха оригиналните (газово-маслени) и тропане нямаше.Иначе колата е залепнала за пътя,но това тропане дразни. Явно не е предвидено да се карат по яки дупки и паваж....
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Ами колега и мен ме дразни че мойте тропат,ама кво да направя,няма да ги сменявам пак само заради едно тропане 100м сутрин.Ще го преживея.
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар

                Working...
                X