Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с АБС Лукас на Мареа 1.8 - РАЗРЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    re

    Най - вероятно няма да можеш да видиш номера, защото твоя АБС сигурно е Бош или АТЕ и на тях номера е отстрани. Но с повече гъзурчене ще стане.

    Коментар


      #17
      Колеги с какво да измия спирачната течност от помпата на абс-а!? След демонтаж и монтаж не успях да почистя хубаво резбите на болтовете, стягащи тръбичките към помпата. Искам да видя след третирането дали ще се омаслят пак. Стегнал съм както трябва, но не така както от снимките, че да заобля главите на болтовете Мисля си за бензин, меглио, вода и веро. Кое ще помогне най-много, разбира се после ще се опитам да исуша всичко Тези от вас , които са разкачали тръбички забелязвали ли са омазняване проточило се във времето, или след като сте подсушили всичко е приключило!?
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #18
        Ползвай сгъстен въздух от помпа или компресор. Или някаква мека хартия - тоалетна, кухненска, носни кърпички. Yellow_Flash_Colorz_PDT_17 Ако е имало първоначално омазняване при стягането, след 2-3 дни ще се покрие с прахоляк, ако не тече. Ако има теч, ще продължава да е влажно.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #19
          Да след демонтаж/монтаж избърсах всичко с тоалетна хартия. Обаче, няколко дена след забърсването(това вече няколко пъти) по резбите на болтовете (на две от тръбичките) пак се омазнява. Не знам дали е удачно да ги затегна още малко или пък съм ги попритегнал повече и съм скапал конуса на тръбичките!едит:Може би пък останалата спирачна течност около тръбичката под болта да излиза на светло В събота вероятно ще разкача отново тръбичките да видя за щети
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #20
            Измий ги с топла вода, защото е студено сега, иначе и със студена вода става. Спирачната течност се мие много добре с вода и след интервенции свързани с оливане и изцапване се плакне с вода, защото може да увреди боята на автомобила.

            Коментар


              #21
              След измиването с бензин, няма и следа от омазняване!
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар

              Working...
              X